Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Відповідальність залізниць при міжнародних залізничних перевезеннях.

Читайте также:
  1. I. Відповідальність
  2. I. Поняття зворотної дії в часі закону про кримінальну відповідальність.
  3. II. Види законів про кримінальну відповідальність, мають зворотну дію в часі.
  4. III. Закони про кримінальну відповідальність, не мають зворотну дію в часі.
  5. IV. Відповідальність
  6. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  7. Адміністративна відповідальність та адміністративні стягнення
  8. Адміністративна й кримінальна відповідальність за недобросовісну конкуренцію
  9. АКТИВІЗАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ НАРОДІВ АЗІЇ ТА АФРИКИ ЯК НОВА ТЕНДЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ
  10. Види міжнародних правопорушень

СМГС надає вантажовласникові право змінити умови укладеного договору, але така зміна може бути зроблено тільки один раз відправником і один раз одержувачем.

Відправник, до перетину вантажем кордону країни відправлення, може:

- взяти вантаж зі станції відправлення;

- змінити станцію призначення;

- змінити одержувача;

Повернути вантаж на станцію відправлення.

Одержувач має право:

- змінити станцію призначення в межах країни призначення;

Змінити одержувача вантажу.

Всі ці операції можуть бути проведені, тільки якщо вантаж ще не відправлено з прикордонній станції дороги призначення. Зміна договору виробляється на підставі письмової заяви відправника або одержувача по спеціальній формі, встановленій СМГС. Заява подається відправником на станцію відправлення, а одержувачем - в митницю на прикордонну станцію дороги країни призначення. Далі діє залізниця, яка попереджає станції на шляху проходження про зміну договору.

Залізниця має право відмовити у зміні договору у ряді випадків, прямо передбачених в СМГС (наприклад, якщо це може порушити правила експлуатації рухомого складу), але тоді вона повинна негайно сповістити про це відправника або одержувача, вказавши перешкоду для зміни договору.

Обчислення і стягнення провізних платежів при зміні договору підкоряються загальним правилам СМГС, але з урахуванням проведених змін. Якщо вантаж слід повернути назад на станцію відправлення, плата стягується за провезення до станції, з якою вантаж буде повернений, і окремо в зворотному напрямку. За саме зміна договору стягується збір, обчислюваний за внутрішніми правилами залізниць, на яких проводиться ця зміна.

Відповідальність залізниць при перевезеннях вантажів передбачається за незбереження вантажу і прострочення його доставки, якщо не будуть встановлені прямо обумовлені обставини, коли залізниця звільняється від відповідальності. Перш за все, це обставини, що не залежать від залізниці, відправника та одержувача, які при сучасному рівні розвитку транспортних засобів не могли бути усунені або відвернені перевізником. В першу чергу сюди відносяться стихійні лиха. До об'єктивним обставинам, при яких залізниця звільняється від відповідальності, відноситься також перевезення вантажів на відкритих платформах. Однак у цьому випадку звільнення від відповідальності можливе лише за наявності одночасно двох умов. По-перше, якщо таке перевезення передбачено правилами дороги відправлення і, по-друге, якщо відсутня вина транспортних органів за незбереження вантажу. Наприклад, через несприятливого впливу навколишнього середовища. Коли ж втрата або пошкодження вантажу сталися внаслідок винних дій перевізника (порушення правил транспортування тощо), то він несе відповідальність в повному обсязі.

Транспортні органи не несуть відповідальності за прострочення доставки вантажу у зв'язку із заметами, повенями, обвалами та іншими стихійними явищами або у зв'язку з розпорядженням уряду цієї країни про затримку вантажу.

Відповідальність перевізника за незбереження вантажу може бути обмежена або повністю виключена також у зв'язку з особливими природними властивостями самого вантажу, які тягнуть самознищення, самоушкодження, порчу і тому подібні наслідки. Застосування норми убутку обумовлено природними властивостями вантажу, і тому, якщо недостача ваги утворилася внаслідок інших чинників, зокрема втрати частини вантажу, норми убутку не застосовуються. При повній втраті вантажу він відшкодовується повністю.

СМГС встановлює обчислення природного убутку окремо для кожного вантажного місця, якщо вага вказаний у накладній при прийманні вантажу до перевезення. Якщо ж вага кожного місця не визначався, наприклад, при завантаженні насипом (зерно), навалом (вугілля) і т.д., убуток обчислюється від загальної ваги відправки.

Відповідальність перевізника виключається, коли тара мала приховані дефекти. Якщо ж її недоліки були відомі перевізнику і, тим не менш, вантаж був прийнятий до перевезення, транспортні організації відповідають за можливі наслідки.

Чи має право одержувач змінити станцію призначення в межах країни призначення та одержувача вантажу:

Так

Ні




Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 105 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав