|
Виконання практично всіх проектних операцій і процедур в автоматизованих системах проектування і технологічної підготовки виробництва засноване на оперуванні з реалізованими на комп’ютері математичними моделями різного типу. За допомогою одних моделей прогнозуються характеристики і оцінюються можливості запропонованих варіантів схем і структур, за допомогою інших проводиться оптимізація параметрів, спеціальні моделі необхідні для автоматизації розробки технічної документації і т.д.
На сучасному рівні розвитку САПР для кожного ієрархічного рівня сформульовані основні положення математичного моделювання, обраний і розвинуто відповідний математичний апарат, отримані типові моделі елементів проектованих об’єктів, формалізовані методи отримання та аналізу математичних моделей систем.
Слід зазначити, що складність реальних практичних завдань в техніці і суперечливість вимог високої точності, повноти і малої трудомісткості аналізу обумовлюють доцільність компромісного задоволення цих вимог за допомогою відповідного вибору моделей. У результаті створюється і використовується досить значний комплекс моделей або, як кажуть, комплексна модель виробу. Математичне моделювання на певних етапах дослідження може поєднуватися навіть з матеріальним моделюванням. Наприклад, дослідження динаміки транспортного засобу або режимів роботи технологічного устаткування часто проводиться на комплексі з математичної моделі об’єкта, що відтворюється на аналоговій або цифровій ЕОМ, і матеріального макета реальної апаратури управління.
В загальному випадку, послідовність процесу комп’ютерного моделювання прийнято поділяти на наступні основні етапи.
1. Постановка завдання. Комп’ютерне моделювання вимагає абстрагування від конкретної природи об’єктів і явищ, виділення істотних і несуттєвих сторін модельованого об’єкта. Абстрагування обов’язково ведеться з урахуванням мети моделювання.
Наприклад, при розробці геометричних моделей в машинобудуванні часто нехтують фактурою поверхні і деякими деталями. Так, різьба на кріпильних нормалях не моделюється, а показується умовно.
2. Побудова концептуальної моделі. Спочатку якісної, а потім і кількісної. Наприклад, для створення адекватної математичної моделі інженеру абсолютно необхідно спочатку ретельно вивчити і описати принципи дії машини або технологічного процесу, виділити найважливіші вхідні і вихідні параметри.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 104 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |