Читайте также:
|
|
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського (НБУВ) — це комплексний бібліотечний, інформаційний, науково-дослідний, культурний і видавничий центр, що зберігає історичну спадщину, мову та культуру нації, задовольняє універсальні інформаційні потреби суспільства, організовує бібліотечну, бібліографічну та науково-інформаційну діяльність в інтересах усіх народів держави й української діаспори, розвитку виробництва та управління, науки, освіти, культури.
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського має унікальний за змістом і універсальний за видовим складом фонд, що містить документи від зародження писемності (клинописні тексти III тис. до н.е.) до актуальних вітчизняних і зарубіжних наукових видань сьогодення. Загальний обсяг фонду НБУВ становить 14 млн примірників книг. У газетному фонді зберігається 175 тис. річних комплектів газет. Щодня до фонду надходить близько 2 тис. примірників різних газет.
Сайт НБУВ - http: //www.nbuv.gov.ua/library/sitemap.html
Адреса НБУВ - м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3; код 8044.
Бібліотечний фонд - це сукупність відповідним чином упорядкованих джерел інформації, нагромаджених за певний період часу, які підлягають обліку та зберіганню відповідно до чинного законодавства. Структура бібліотечних фондів може бути різною.
Бібліотечний фонд неможливо опрацювати, не використовуючи бібліотечні каталоги.
Бібліотечний каталог - це перелік творів друку й інших документів, наявних у фонді бібліотеки або групи бібліотек, складений у певному порядку, який є засобом повідомлення про склад і зміст бібліотечного фонду.
Алфавітному каталогу належить провідне місце. За ним можна встановити наявність у бібліотеці творів того чи іншого автора або певної книги, автор чи назва якої відомі.
У систематичному каталозі картки згруповані в логічному порядку за окремими галузями знань. За його допомогою можна з'ясувати, за якими галузями знань та які саме видання є в бібліотеці, підібрати необхідну літературу, а також установити автора та назву книги, якщо відомий її зміст.
У предметному каталозі, як і в систематичному, література групується за її змістом. Однак, на відміну від систематичного, у предметному каталозі література об'єднана в певні рубрики незалежно від того, з яких позицій вони викладені. Через це в предметному каталозі в одному місці знаходяться матеріали, які в систематичному каталозі були б розкидані в різні ящики.
Не можна не згадати про картотеку, що є переліком всіх матеріалів за певною тематикою. Бібліотечні каталоги та картотеки не існують окремо, навпаки, вони пов'язані та взаємодоповнюють одне одного, полегшують читачам пошук необхідного джерела та максимально повно відтворюють бібліотечний фонд.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 187 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |