Читайте также: |
|
Дане поняття використовується у трьох значеннях:
- як господарча система;
- як сфера наукової діяльності;
- як навчальний курс.
Предметом МЕВ як навчального курсу є система економічних зв'язків суб'єктів господарювання та національних економік різних країн, яка виникає на основі міжнародного поділу праці.
Зверніть увагу |
Логіка причинно-наслідкових зв'язків у системі економічних наук вибудовується наступним чином:
- зміст предмету МЕВ обумовлюється блоками функціональних, галузевих та "прикордонних наук", які детермінуються базовою наукою економікс;
- зміст курсу МЕВ, у свою чергу, визначає ряд похідних дисциплін і перш за все - "Зовнішньоекономічна діяльність підприємства".
Головною метою вивчення курсу є: формування системи спеціальних знань з проблем розвитку та сучасного стану МЕВ для фундаментальної та фахової освіти сучасного менеджера, а також для його практичної діяльності у майбутньому.
1.2. МЕВ як економічна категорія представляє собою комплекс постійно розвиваючихся та поглиблючихся господарчих зв'язків між окремими країнами, групами країн та міжнародними економічними організаціями, який будується на принципах економічної вигоди та рівноправ'я.
Основу формування МЕВ складає міжнародний поділ праці, який є похідним від суспільного поділу праці (далі детально буде розглянуто зміст та логіку даних понять).
Передумовою поглиблення МЕВ є:
- політична стабільність;
- демократизація суспільного життя;
- інтернаціоналізація господарчого життя.
1.3. Першочерговим у з'ясуванні проблем інтеграції України до світового господарства є визначення чинників, які: 1) сприяють, 2) стримують включення України у систему світогосподарчих зв'язків у якості повноправного члена.
Зверніть увагу |
Головні стимулюючи чинники:
- вигідність географічного положення держави;
- наявність значного економічно-наукового потенціалу.
Головні чинники, які є стримуючими:
- наслідки системної економічної кризи;
- деградація існуючого сукупного потенціалу держави.
Висновки (стисле резюме).
Підсумком опрацювання лекційного матеріалу є засвоєння об'єктивного характеру становлення МЕВ та залежності їх рівня від розвитку МПП. Предмет курсу МЕВ є складним та багатоструктурованим за соїм змістом, а сам курс є невідємною складовою економічних дисциплін і важливим етапом у підготовці сучасного менеджера. З цього випливає потреба розгляду основи МЕВ, у якості якої визначається світове господарство. Воно і є предметом наступної лекції.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 114 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |