Підготувати необхідне
| Стерильні: теплі пелюшки, стерильні ватні кульки, стерильні ножиці, 3 затискача, 2 стерильні одноразові клеми (скобки), 0.5% еритроміцинові мазь або 1% тетрациклінова мазь для очей, одноразові сантиметрові стрічки, індивідуальний пакет з браслетками, електронний термометр, чистий одяг для дитини.
| Склад пакета для первинного оброблення новонародженого: стерильні піпетки, стерильні палички, марлеві серветки, пуп очник Чистякової, лігатура.
|
Алгоритм виконання
| Вимийте та знезаражте руки одягніть фартух, стерильні гумові рукавички.
Після народження голівки дитини відсмокчіть слиз із верхніх дихальних шляхів за допомогою електровідсмоктувача або гумового балончика.
Після народження викладіть дитину на живіт матері. Обсушіть голову і тіло дитини, попередньо підігрітою стерильною пелюшкою. Одягніть дитині шапочку і шкарпетки та накрийте сухою пелюшкою та ковдрою.
Через 1 хв. після народження дитини замініть використані рукавички на стерильні. Накладіть на пупковий канатик: 1-й затискач на 8-10см від дитини, 2-й затискач – на 3-4см далі, 3-й – статевої щілини матері.
Накладіть одноразову стерильну клему (скобу) за першим затискачем, переріжте пупковий канатик стерильними ножицями.
Допоможіть здійснити перше раннє прикладання дитини до грудей матері.
Через 30хв після народження дитини електронним термометром виміряйте температуру тіла дитини в аксилірній ділянці. Запишіть результати термометрії у «Карту розвитку новонародженого» (форма 097/0).
Не пізніше 1-ої години життя, після проведення контакту матері і дитини (очі в очі) руки обробіть 70% розчином етилового спирту. Проведіть профілактику гонобленореї (офтальмії). За допомогою ватних кульок (для кожного ока окремо), притримуючи віко, закладіть 0.5% еритроміцинові або 1% тетрациклінову мазь для очей за повіки дитини (для кожного ока з окремого тюбика).
Після завершення контакту «шкіра до шкіри» перекладіть дитину на підігрітий сповивальний столик.
Одягніть стерильні гумові рукавички. Накладіть стерильну одноразову клему на 0,3 – 0,5см від пупкового кільця.
Проведіть антропометрію. Виміряйте зріст, обвід голови, грудної клітки, зважте дитину.
Дістаньте індивідуальний пакет з браслетами. На браслетах напишіть прізвище, ім’я матері, стать дитини, масу, зріст, дату та час народження. Прив’яжіть браслети до кожної ручки дитині.
Одігніть чисті повзуни, сорочечку, шапочку, шкарпетки, рукавички дитини.
Дитину з матір’ю вкрийте ковдрою і переведіть в палату спільного перебування з дотриманням умов теплового ланцюжка.
| Одночасно лікар-педіатр-неонатолог (лікар-акушер-гінеколог) здійснює первинну оцінку стану новонародженого.
Більшість здорових новонароджених не потребують проведення відсмоктування слизу з ротової порожнини та носоглотки. При необхідності забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів використовуйте гумовий балончик.
Обробка культі пупкового канатика антисептиками, антибіотиками недоцільна. Залишок пупкового канатика пов’язками не накривають.
Здійснюйте медичне спостереження за станом новонародженого протягом перебування дитини у пологовому залі.
Контакт «шкіра до шкіри» проводиться не менше 2 годин у пологовому залі.
При проведенні антропометрії дотримуйтесь принципів забезпечення теплового ланцюжка.
Перед переведенням дитини та матері в палату спільного перебування лікар здійснює первинний огляд новонародженого.
|