Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Особливості застосування правил "Інкотермс-2000" у комерційній роботі при укладанні зовнішньоекономічних договорів купівлі-продажу товарів

Читайте также:
  1. I. Правила ведения дневника
  2. I. Правила оформления отчета по практике
  3. I. Правила оформления отчета по практике
  4. I. Правила терминов
  5. I. Прочтите слова и объясните правила чтения буквы е
  6. I. Сфера застосування
  7. II. Правила оформления курсовой работы
  8. II. ПРАВИЛА ОФОРМЛЕНИЯ РАБОТЫ
  9. II. Сфера действий правил и их применение
  10. III. Общие правила заполнения рецепта.

Застосування “Інкотермс–2000” у комерційній роботі при укладанні договорів купівлі-продажу характеризується такими особливостями:

1. З правової точки зору цей документ має факультативний чи рекомендаційний характер. Тому сторони, що використовують його умови у своїй роботі, повинні робити посилання на цей документ у контракті. Якщо які-небудь положення “Інкотермс” не влаштовують договірні сторони, то це конкретизується в контракті з метою виключення їх із тлумачення. Однак у ряді країн, окремі правила тлумачення торгових термінів, що містяться в “Інкотермс” визнаються діючими і при відсутності посилання на них у контракті. У деяких країнах цей документ має законодавчу силу, наприклад в Іспанії, щодо імпортних угод і в Іраку з усіх зовнішньоторговельних операцій. Важливо, що, якщо контракт передбачає рішення інше, ніж загальноприйняте розуміння відповідного торгового терміну чи “Інкотермс”, пріоритет мають умови зовнішньоекономічного договору.

Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 04.10.1994 р. № 567/94 “Про застосування міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів” суб’єкти підприємницької діяльності України всіх форм власності при укладанні зовнішньоекономічного договору (контракту) повинні забезпечувати дотримання Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів (“Інкотермс”), підготовлених Міжнародною торговою палатою. Після опублікування в газеті “Урядовий кур’єр” 10.04.2002 р. підприємства при укладанні зовнішньоекономічних договорів можуть офіційно використовувати зазначені правила.

2. Положення “Інкотермс–2000” з багатьох питань мають загальний характер, даючи лише принциповий підхід чи рішення. У зв’язку з цим у відповідних розділах контракту купівлі-продажу сторонам необхідно уточнювати і конкретизувати деталі розподілу обов’язків між ними.

3. Сфера дії правил “Інкотермс–2000” обмежена питаннями, пов’язаними з правами та обов’язками сторін договору купівлі-продажу тільки у відношенні поставки товару у матеріально-речовинній формі.

4. Сторони за контрактом мають право формулювати і застосовувати будь-які умови постачань, що відрізняються від “Інкотермс–2000”, у тому числі можуть бути використані умови, рекомендовані Міжнародною торговельною палатою в попередніх виданнях (1936, 1953, 1976, 1980, 1990 рр.). Однак при цьому всі пункти договору повинні бути чітко сформульовані і зафіксовані в письмовій формі з метою виключення протиріччя в їх тлумаченні, що може викликати додаткові витрати сторін. У першу чергу це стосується питань розподілу обов’язків сторін щодо оплати витрат на транспортування.

5. У зв’язку з широким визнанням “Інкотермс” у всіх країнах світу при заповненні митних документів у графі “Умови постачання”, як правило, потрібне зазначення базисних умов контрактів відповідно до класифікації, прийнятої Міжнародною торговельною палатою, тобто вказується скорочена назва терміна з географічним пунктом призначення чи відправлення.

6. Торгові терміни використовуються в різних галузях торгівлі і у різних регіонах світу, на їх тлумачення і розподіл обов’язків сторін впливають особливості і звичаї країн-учасниць угоди. Тому в ході переговорів щодо укладання контракту з використанням будь-якого варіанта розробки базису постачання потрібно, щоб сторони інформували одна одну про такі торговельні порядки, а у випадку різного їх тлумачення уточнювали конкретне положення у відповідних статтях контракту.

7. Правила “Інкотермс – 2000” не регулюють такі питання:

– передачу прав володіння та інших питань переходу прав власності на товари. Такі права визначені Цивільним кодексом України. Згідно статті 128 ЦКУ підприємство має можливість визначити момент переходу права власності на власний розсуд. Так, в експортному договорі можна передбачити перехід права власності як в момент отримання товару покупцем-нерезидентом або представником покупця на складі покупця-резидента, так і в іншому місці, вказаному в договорі, наприклад, на складі нерезидента-продавця. Право власності може перейти до покупця і без відвантаження товару продавцем. Зазвичай в такому випадку покупець укладає з продавцем договір відповідального збереження і залишає на законній підставі придбаний товар у продавця на його території;

– порушення умов договору та звільнення від відповідальності. Ці питання вирішуються іншими умовами договору-купівлі-продажу товару та відповідними нормативними документами.

8. Необхідно враховувати різні тлумачення основних термінів, що використовуються в правилах Інкотермс-2000, а саме:

1) термін “поставка” в правилах Інкотермс-2000 використовується в двох значеннях:

– у продавця “поставка” визначає момент виконання продавцем обов’язків за договором, пов’язаних з передачею товару;

– у покупця “поставка” встановлює зобов’язання покупця з отримання та прийняття товару;

2) термін “перехід ризиків і витрат, пов’язаних з товаром” розглядається у правилах таким чином. Ризик втрати або пошкодження товару, а також обов’язки по витратах, пов’язаних з товаром, переходять від продавця до покупця, коли покупець виконав свої обов’язки за поставкою товару. Покупець не вправі відкладати перехід ризиків і витрат, тому перехід ризиків і витрат може мати місце навіть після до поставки (якщо покупець не приймає поставку товару у відповідності до домовленості або не дає інструкцій, що дозволяють продавцю виконати обов’язки з поставки).

 

 




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 104 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав