|
- выводить информацию об использовании оперативной памяти, периодически и с разными единицами измерения.
- выводить информацию о памяти процессов, и понимать, что означает тот или иной столбец.
- расширить виртуальную память за счет созданного SWAP раздела
- расширить виртуальную память за счет созданного SWAP файла
К сдаче лабораторной предоставляются: примеры использования команд из пункта "Что нужно уметь" и умение работать с этими командами (выборочно нужно будет выполнить).
Лабораторна робота № 1
Тема: “Засоби ОС Windows та Linux для аналізу стану мережі (ping, ifconfig, route, traceroute, netstat)”.
Мета роботи: навчитись визначати життєдіяльність мережі за допомогою утиліт та порівняти їх роботу в різних операційних системах.
Теоретичні відомості
Адреси.
Адреси в протоколі IP складаються з чотирьох байт. Їх прийнято записувати в так званій “dotted decimal notation” (десяткової нотації). В ній кожен байт представляється десятковим числом (0-255), байти розділені знаками “.“ Кожному мережевому інтерфейсу на комп'ютері або маршрутизоторі присвоюється IP-адрес. Можливо використання однієї адреси декількома інтерфейсами на одній машині, але як правило цього не роблять.
IP-мережею називають безперервну послідовність IP-адрес, таку, що всі адреси з послідовності мають однакові старші біти. Частина адреси, присутня у всіх адресах послідовності називається мережевою частиною адреси. Частина, що залишилася, називається “машинною частиною” Біти, відповідні мережевій частині називається “маскою”. За допомогою маски визначають, які адреси належать мережі, а які – ні. Як приклад розглянемо наступну IP-мережу:
----------------------- --------------- Адреса машини 192.168.110.23 Маска 255.255.255.0 Мережева частина 192.168.110. Машинна частина.23 ----------------------- --------------- Адреса мережі 192.168.110.0 Широкомовна адреса 192.168.110.255 ----------------------- ---------------Застосовуючи до адреси і маски операцію “побітне І” одержуємо адресу мережі. Таким чином, адреса мережі завжди є якнайменшою в послідовності і має нульову машинну частину.
Широкомовний адрес – спеціальна адреса, яку “слухають“ всі машини в мережі, окрім свого власного. За цією адресою відправляються пакети, призначені всім машинам в мережі. Таким чином передається інформація про маршрутизації або мережеві повідомлення про помилки. Є два стандарти того, яку адресу в мережі використовувати як широкомовну. Найпоширеніший стандарт – використовувати для цього найбільшу адресу в IP-мережі. В наведеному приклад це 192.168.110.255. Проте деякі сайти використовують мережеву адресу як широкомовну. На практиці не дуже важливо, якого стандарту дотримуватися, проте завжди слідує переконається, що всі машини в мережі конфігуровані на використовування однієї широкомовної адреси.
Із адміністративних причин на ранніх стадіях розробки протоколу IP, деякі групи адрес були згруповані в мережі і розбиті на класи. Кожний клас складається з мереж однакового об'єму.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |