|
Отже, у Вас є всі необхідні програми, адреси та інформація про мережу. Можна приступати до настройки мережевих інтерфейсів. Настройка полягає в присвоєнні відповідних адрес мережевому пристрою і установці потрібних значень для інших параметрів мережевого пристрою. Найбільш часто для цього використовується програма ifconfig.
Ви повинні запустити її приблизно таким чином:
root# ifconfig eth0 192.168.0.1 netmask 255.255.255.0 upВ цьому випадку мережевому пристрою eth0 буде присвоєна IP-адреса 192.168.0.1 і маска 255.255.255.0. Ключ up в кінці команди робить інтерфейс активним. Ця дія за замовчуванням, тому Ви можете пропустити цей ключ. Для деактивації інтерфейсу використовуйте команду ifconfig eth0 down.
Ядро при конфігурації інтерфейсу приймає деякі значення за замовчуванням. Наприклад, ви можете явно вказати мережеву і широкомовну адресу для інтерфейсу, проте якщо Ви цього не зробите, як в прикладі вище, ядро спробує “вгадати“ правильні значення на основі вказаних адреси і маски. Якщо Ви не вкажете маску, вона буде вибрана відповідно до того класу адрес, в який потрапить вказана адреса. В прикладі вище ядро припустило б, що машина знаходиться в мережі класу С, і встановило б мережеву адресу в 192.168.0.0 а широкомовний в 192.168.0.255.
Програма ifconfig має безліч опцій, найкорисніші з яких:
Up
активує інтерфейс (ця дія за умовчанням).
Down
деактивує інтерфейс
Arp
дозволяє і забороняє використовування протоколу перетворення адрес (arp) на даному інтерфейсі.
Allmulti
дозволяє і забороняє прийом апаратних пакетів з декількома адресатами (multicast-пакетів). Такі пакети дозволяють групі машин приймати пакети, відправлені на спеціальну адресу. Така можливість використовується в додатках на зразок відеоконференцзв'язку, але як правило не використовується
Mtu N
дозволяє встановить MTU для інтерфейсу
netmask <addr>
цей параметр дозволяє задати маску мережі, в якій знаходиться даний інтерфейс
irq <addr>
цей параметр працює тільки з певними типами мережевих карт і дозволяє задати IRQ для відповідної інтерфейсу карти
[-]broadcast [addr]
цей параметр дозволяє прийом широкомовних пакетів на задану адресу або забороняє прийом таких пакетів.
[-]pointopoint [addr]
цей параметр дозволяє встановити адресу машини на протилежному кінці з'єднання крапка-крапка (наприклад slip або ppp)
hw <type> <addr>
цей параметр дозволяє задати апаратну адресу деяких типів мережевих пристроїв. Ця опція рідко використовується в мережах ethernet, але дуже корисна в мережах інших типів мереж, таких як X.25
Ви можете використовувати програму ifconfig для будь-якого мережевого інтерфейсу. Деякі програми, такі як pppd і dip автоматично конфігурують мережевий інтерфейс після створення і не вимагають подальшої ручної настройки.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |