Читайте также: |
|
Базові положення і поняття для засвоєння:
Сутність біржової угоди та біржової операції. Біржова операція. Біржова угода. Характеристика біржової угоди. Основний зміст біржової угоди. Основні ознаки біржової угоди. Вплив взаємовідносин брокер-клієнт на виконання біржової угоди. Юридична, організаційна, економічна та етична сторона біржових угод. Сутність, функції розрахунків за біржовими угодами. Характеристика умов розрахунків за біржовими угодами за елементами: валюта, термін, форма розрахунків. Етика поведінки брокера. Психологічний аспект взаємовідносин брокера з клієнтом. Види клієнтських наказів. Форми оплати брокерських послуг. Види та особливості біржових угод на товарних, фондових та валютних біржах. Угоди з реальним товаром. Схема видів угод з реальним товаром. Тверді та умовні форвардні угоди. Види угод з преміями. Угоди на строк. Специфічні види угод на валютних та фондових біржах. Основні форми розрахунків за біржовими угодами та механізм їх здійснення. Розрахунки готівкою та види безготівкових розрахунків.
Історія та причини виникнення ф’ючерсної торгівлі. Передумови для(виникнення ф'ючерсної торгівлі. Історія розвитку ф'ючерсної торгівлі. Центри світової ф’ючерсної торгівлі. Характерні риси сучасної ф'ючерсної торгівлі. Головні признаки торгівлі на строк. Переваги ф'ючерсної торгівлі. Форвардний контракт. Характерні риси форвардного контракту. Цілі укладання форвардного контракту.
Властивості ф'ючерсного контракту та його відмінності від форвардного. Ф'ючерсний контракт. Властивості ф'ючерсного контракту. Порівняльна характеристика ф'ючерсного та форвардного контракту.
Міжнародні правила по тлумаченню термінів "Інкотермс". Форми спотових, форвардних та ф’ючерсних контрактів.
Форми та умови платежів за біржовим угодами з реальними товарами (спот, форвард) на вітчизняних біржах.. Порядок розрахунків по біржових угодах за допомогою платіжних вимог доручень. Акредитивна форма розрахунків по біржових угодах. Умови та форми авансових платежів за біржовими угодами. Механізм гарантійних внесків за біржовими угодами на вітчизняних товарних біржах. Механізм розрахунків при укладанні ф'ючерсів і опціонів. Маржа, види маржі, форми розрахунків.
Клірингова обробка, результатів торгів. Організація клірингу і розрахунків за угодами з реальним товаром. Організація клірингу та розрахунків за ф'ючерсними угодами: розрахункова палата та її функції; маржа та її види; розрахунок стану рахунку клієнта, процедура клірингу. Система фінансових розрахунків по ф'ючерсних угодах і механізм гарантування угод. Основні напрями розвитку систем клірингу і розрахунків на товарних біржах України та за кордоном.
Депозитна маржа та визначення її розмірів на прикладі. Варіаційна маржа та визначення її розмірів на прикладі. Система використання гарантійних депозитів. Розрахунки доходів і витрат при ф'ючерсних операціях. Клірингова звітність. Поняття. Складові. Гарантійний фонд на ф'ючерсній біржі.
Біржовий бюлетень. Біржова статистика.
Контрольні запитання до теми:
1. Яке визначення біржової угоди та її відмінності від небіржової угоди?
2.Що таке кліринг?
3. Який життєвий цикл біржової угоди та характеристика кожної стадії?
4. Основні типи опціонів?
5. Яка специфіка форвардної угоди?
6. Як Ви можете охарактеризувати спекулятивні угоди?
7. Яка існує інфраструктура ф'ючерсного контракту?
8. Яка існує характеристика арбітражної угоди у часі і просторі?
9. Які Ви знаєте основні види біржових угод: вітчизняний та зарубіжний досвід?
10. Які можливості (біржові та позабіржові) запровадження ф'ючерсних угод у біржовій практиці України?
Рекомендована література: [1-25, 28, 29, 32, 33, 35-47, 49-51, 53-61, 63-66].
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 145 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |