Читайте также:
|
|
Вимоги часу призвели до того, що у розвитку світової вищої школи вже визначились загальні глобальні тенденції. Провідними серед них є гуманітаризація, демократизація, диверсифікація, інтеграція та інтернаціоналізація вищої освіти.
Гуманітаризація передбачає наявність знань в галузі історії, культури, мистецтва, які, в свою чергу, допомагають сформувати систему цінностей та етичні норми поведінки. До гуманітарного циклу дисциплін належать класичні та сучасні мови, література, історія, філософія, соціологія, психологія.
Демократизація пов`язана, перш за все, із ростом кількості студентів в усіх розвинених країнах. Значні зміни відбулися також у взаємовідносинах між вищими навчальними закладами та центральними урядовими органами. З одного боку, центральні органи управління продовжують визначати чисельність студентських міст, виходячи із норми фінансування. З іншого, значно поширюється автономія окремих вузів. Даний принцип передбачає також залучення до системи вищої освіти якомога ширшого кола охочої навчатися молоді із різних верств суспільства, але з наступним жорстким відбором найбільш здібних.
Диверсифікація (від лат. "різноманітність") – розширення видів та форм вищої освіти, створення альтернативних вищих навчальних закладів, що відбиває потреби суспільства у різних за фахом кваліфікованих спеціалістах. На теперішній час у розвинених західних країнах склалася відносно стійка система багаторівневої підготовки. Накреслилась і загальна тенденція – зближення навчальних планів та програм за відповідними рівнями, хоча розбіжностей ще значно більше.
Інтеграція та інтернаціоналізація передбачають координацію як навчальних програм, так і системи навчання в цілому, а також міжнародну співпрацю вищих навчальних закладів: обмін студентами та викладачами між вузами різних країн, проведення конференцій, симпозіумів, семінарів щодо проблем навчання та наукової роботи з метою визнання документів про освіту.
Економіка і організація біржової торгівлі
Методичні вказівки
до самостійної роботи
з дисципліни для студентів напряму
6.030510 "Товарознавство та торговельне підприємництво"
Київ 2010
УДК 339.17
ББК 65.9 (2) 421
С 45
Укладач: А.Л. Скрипник, к.ек.н., доцент
І.О.Горда, асистент
Рецензент: О.Ю. Бєлєнкова, к.ек.н., доцент
Відповідальний за випуск П.В. Захарченко, к.т.н., професор
Затверджено на засіданні кафедри товарознавства та комерційної діяльності в будівництві, протокол №1 від 30 серпня 2010 року.
Економіка і організація біржової торгівлі: Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни/ Укладачі: А.Л. Скрипник, І.О.Горда. - К.: КНУБА, 2010. - 26 с.
Представлено зміст та основні форми самостійної роботи студентів при вивченні дисципліни.
Призначено для студентів напряму 6.030510 „Товарознавство та торговельне підприємництво".
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 112 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |