Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ПОНЯТТЯ, СУТНІСТЬ, КЛАСИФІКАЦІЯ ПОДАТКІВ

Читайте также:
  1. Бухгалтерські документи, їх класифікація
  2. Бюджетне фінансування, його сутність, форми і методи
  3. Визнання, оцінка та класифікація зобов’язань
  4. Визначення. Етіологія. Епідеміологія. Класифікація гепатитів.
  5. Виробничі ресурси, їх класифікація.
  6. ГІГІЄНІЧНА КЛАСИФІКАЦІЯ ПРАЦІ
  7. Гігієнічна класифікація умов праці
  8. Гігієнічна класифікація умов праці.
  9. Гігієнічна класифікація умов праці.
  10. Гігієнічна класифікація умов праці.

Основним джерелом доходів держави в цивілізованому суспільстві є податки. Податки за економічним змістом- це фінансові відносини між державою та платником податків з метою створення загальнодержавного централізованого фонду грошових коштів, необхідних для виконання державою її функцій. Функції податків. Розподільча:перерозподіл вартості створеного ВНП між державою іюридичними та фізичними особами. Фіскальна: централізація частини ВНП у бюджеті на загаль-носуспільні потреби. Регулююча: вплив податків на різні сторони діяльності їхніх платників. Принципи побудови податкової системи. Загальність охоплення податками всіх економічних суб'єктів, які отримують доходи незалежно від організаційно-правової форми. Стабільність - високий рівень гарантій того, що передбачені Законом про бюджет доходи будуть отримані у повному обсязі. Обов'язковість - примусовість податку, неминучість його сплати,са-мостійність суб'єкта в його обчисленні та сплаті. Соціальна справедливість -встановлення податкових ставок і податкових пільг, які ставлять всіх суб'єктів у приблизно рівні умови і які пом 'якшують податковий тягар на низькодоходні підприємства та групи населення. Податок характеризують такі ознаки як: примусовий характер, безеквівалентність, відсутність цільового використання, законодавча регламентація, однаковий підхід до всіх платників, зміна форми власності Сутність податків проявляється в їх функціях. Функції податків випливають із функцій фінансів. Податки безпосередньо пов’язані з розподільною функцією фінансів в частині перерозподілу вартості валового внутрішнього продукту від юридичних і фізичних осіб на користь держави, тобто виступають методом централізації ВВП у бюджеті, виконуючи таким чином фіскальну функцію. Крім фіскальної, податки виконують регулюючу функцію, суть якої полягає у впливі податків на різні сторони діяльності їх платників (мікроекономічний аспект), а також на макроекономічні показники. За економічним змістом об’єкта оподаткування податки поділяються на: податки на доходи, податки на споживання, податки на майно.

Залежно від рівня державних структур, які встановлюють податки, вони поділяються на загальнодержавні і місцеві.

Загальнодержавн і податки встановлюються вищими органами влади, їх стягнення є обов”язковим на всій території країни. Вони можуть розподілятись таким чином між ланками бюджетної системи:
повністю надходити до державного бюджету; повністю надходити до місцевих бюджетів; розподілятись у визначених пропорціях між державним і місцевими бюджетами. Місцеві податки встановлюються місцевими органами владиЗа економічним змістом об’єкта оподаткування податки поділяються на податки на доходи, податки на споживання, податки на майно.

Залежно від рівня державних структур, які встановлюють податки, вони поділяються на загальнодержавні і місцеві. Загальнодержавні податки встановлюються вищими органами влади, їх стягнення є обов”язковим на всій території країни. Вони можуть розподілятись таким чином між ланками бюджетної системи:повністю надходити до державного бюджету;повністю надходити до місцевих бюджетів;розподілятись у визначених пропорціях між державним і місцевими бюджетами. Місцеві податки встановлюються місцевими органами влади

 




Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 86 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав