|
акуметрія;
аудіометрія.
Лабораторні
загальний аналіз крові;
загальний аналіз сечі;
біохімічний аналіз крові.
В залежності від віку можна спостерігати різні форми отитів. Так у новонароджених можна спостерігати явний гострий середній та латентний гострий середній отит. У дітей грудного віку спостерігаються явний, латентний, та рідше - рецидивуючий гострий середній отит. У дітей раннього віку можуть виникати явний та рецидивуючий гострий середній отит.
Гострий сальпінгоотит та явний гострий середній отит може виникнути в будь-які періоди життя дитини.
Травматичні гострі середні отити та гострі середні отити при інфекційних захворюваннях можуть зустрічатись в будь-які періоди життя дитини, в залежності від виникнення травми вуха та розвитку відповідної інфекції в організмі дитини.
Лікування гострих середніх отитів.
1. загальна антибактеріальна терапія проводиться препаратами стартової терапії (напівсинтетичні пеніциліни з клавулановою кислотою, цефалоспорини І, ІІ, генерації протягом 7-10 днів).
2. для покращення дренування слухової труби та вентиляцію порожнин середнього вуха застосовують судинозвужувальні краплі в ніс протягом 5-7 днів, аерозолі з антисептиками, антибіотиками.
3. симптоматична терапія.
4. гіпосенсибілізуюча терапія.
5. загальнозміцнююча терапія.
При відсутності ефекту від стартової терапії протягом 2-3 діб застосовують антибактерійні препарати резерву (макроліди 7-10 днів).
При другій фазі перебігу проводиться мірінготомія (парацентез).
В третій фазі – сухий туалет, або промивання слухового ходу.
В четвертій фазі проводиться продування вуха балоном Політцера, пневмомасаж барабанних перетинок, антибіотики, базову терапію не застосовують.
Лікування латентних гострих середніх отитів
1. міринготомія 1 раз в 3-4 дні, 2-3 процедури на курс лікування, з подальшим промиванням порожнин середнього вуха слабоконцентрованими розчинами антибіотиків та кортикостероїдів, протеолітичних ферментів.
2. парентеральна антибіотикотерапія з першого дня лікування протягом 2-3 тижнів.
3. дезінтоксикаційна терапія.
4. гіпосенсибілізуюча та загальнозміцнююча терапія протягом 7-10 днів.
5. фізіотерапевтичні заходи (інгаляції розчинів антисептиків та антибіотиків, ультрафонофорез розчину антибіотиків і кортикостироїдів).
6. за відсутності ефекту від інтенсивної терапії латентних гострих середніх отитів протягом 3-5 днів потрібно виключити наявність латентного отоантиту у даного пацієнта.
Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 84 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |