Читайте также: |
|
Найбільш ефективним вважається поетапний підхід до лікування хворих з ССО.
1 етап передбачає консервативну чи хірургічну санацію носа, приносових пазух, носової та ротової частин глотки.
Якщо через один місяць після закінчення лікування слух не нормалізувався, або на протязі 3 місяців захворювання поновилося, слід переходити до 2 етапу.
2 етап складається з катетеризації слухової труби, її продування, введення через катетер протеолітичного ферменту (трипсін чи химотрипсін 1,0 в концентрації 1:1000) з кортикостероїдами (наприклад, 0,5 мл суспензії гідрокортизону), електрофорез лідази з кортикостероїдними препаратами.
Неефективність катетеризації слухових труб і фізіотерапії, або швидке (на протязі 3 місяців) поновлення захворювання свідчить про необхідність переходу до 3 етапу.
3 етап необхідно починати з тимпанопункції, яку проводять в задньо-нижньому квадранті барабанної перетинки, відсмоктування патологічного вмісту барабанної порожнини, її промивання розчином кортикостероїдів і протеолітичних ферментів. В подальшому призначається ендауральний електрофорез кортикостероїдних і ферментативних препаратів один раз в день на протязі 8-10 діб в залежності від густоти рідини в барабанній порожнині.
Відсутність ефекту, або його нетривалість (до 3 місяців свідчать про необхідність шунтування барабанної порожнини.
4 етап. На цьому етапі в задньо-нижньому квадранті барабанної перетинки виконують тимпанотомію (біля 1 мм в діаметрі, в залежності від діаметра шунта). Через отвір промивають барабанну порожнину розчином кортикостероїдів і протеолітичних ферментів, після чого в отвір вводять шунт з біологічно інертного матеріалу. Наступного дня перевіряють слух. При його покращенні шунт залишають до 3 місяців. Відсутність ефекту через добу свідчить або про дефект маніпуляції, або про те, що вона виконана не за показаннями.
Якщо після видалення шунта на протязі 3 місяців знову рецидивує ССО, слід переходити до п'ятого етапу.
5 етап. Відсутність ефекту від шунтування обумовлена, як правило, розповсюдженням патологічного процесу на комірки соскоподібного відростку, “блоком” адитуса.
На цьому етапі виконують антромастоїдотомію з ретроаурікулярного підходу, розкривають всі комірки заповнені трансудатом, в трепанаційну порожнину вводять 2 дренажні трубки, рану зашивають. Виконують шунтування барабанної порожнини способом, що описано вище.
На протязі 7-10 днів (в залежності від характеру промивних вод) дренажі промивають розчином антибіотика слабкої концентрації, кортикостероїдних та ферментних препаратів. Потім дренажі видаляють, а шунт залишають на 3 місяці
Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 86 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |