|
Зміст
ВСТУП
1. Орієнтовні напрямки зміцнення здоров'я дітей………………………….4
2. Здоров’язбережувальні технології у дошкільному………………………5
3. Напрям формування культури здоров’я………………………………...10
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Вступ
Здоров’я дитини - ні з чим незрівняна цінність. В дошкільному віці закладається фундамент здоров’я та довголіття, витривалості та стійкості дитячого організму. Саме цього здоров’я, на жаль, так не вистачає нашим дітям.
Це змусило особливу увагу звернути на проблему оздоровлення дитячого організму.
Спочатку потрібно було вияснити у чому причина повального дитячого нездоров’я. Звинуватити в цьому можна багато кого і чого: і лікарів, і дошкільні заклади та погоду, і екологію та батьків з бабусями і дідусями.
Вченні довели, що причинами хвороб є у 10% - спадковість, у 20% - вроджені вади здоров’я, у 20% - несприятливе довкілля, у 50% - спосіб життя. І саме ці 50% дуже зацікавили нас тим, що їх забезпечення можливе в умовах дошкільного закладу. Адже інших 50% від нас не залежать.
Охорона здоров’я дітей – проблема не тільки медична і педагогічна, це проблема соціальна. Щорічні поглиблені медичні огляди дітей та обстеження, засвідчили маловтішну картину: майже у 70% дошкільнят нашого міста спостерігається схильність до захворювання різних органів, багато малят мають ослаблену імунну систему. Це обумовило необхідність впровадження у ДНЗ організаційних форм і лікувально-профілактичних методів оздоровлення, введення в дію всіх наявних ресурсів.
Ефективною формою співдії медиків та педагогів стала робота по оздоровленню дошкільників у дит’яслах-садку, адже весь комплекс профілактичних, оздоровчих заходів найоптимальніше проводити на місці щоденного перебування дітей - в дошкільному закладі.
Почався пошук нових форм і методів оздоровлення дітей, в який крім педагогів, активно включились медичний персонал і батьки.
Орієнтовні напрямки зміцнення здоров'я дітей
Орієнтовні напрямки зміцнення здоров'я дітей:
• оздоровче спрямування освітнього процесу;
• медико - профілактична робота;
• сприятливі психологічні умови; психокорекція;
• повноцінне раціональне харчування;
• додержання гігієнічних норм і правил;
• фізіологічно доцільний режим дня;
• систематичне загартування;
• валеологічна освіта дошкільників
Система зміцнення здоров'я дітей ДНЗ передбачає різноманітні форми та методи загартування - чітка організація теплового і повітряного режимів, регулярне як наскрізне, так і однобічне провітрювання кімнат, сталий режим прогулянок, гігієнічні процедури. Медико – профілактична робота здійснюється відповідно до річного плану. Після проведеного медичного огляду діти з виявленою патологією направляються в поліклініку, де отримують рекомендацію щодо лікування та оздоровлення. Вони відносяться до спеціальної групи, тому, старша медсестра дитсадка працює з ними індивідуально
Постійно проводиться корегуючи гімнастика, ходіння по водно - сольовій доріжці, полоскання горла кип'яченою водою кімнатної температури з йодно - сольовим розчином через два тижні відварами лікарських трав, миття рук до ліктя, сонячні ванни, обливання стоп ніг, сон при відчинених кватирках у теплу пору року. Впроваджується застосування лляної рукавички для масажу верхньої частини тіла. З метою попередження сколіозу здійснюється маркірування меблів.
В ДНЗ дотримуються режиму харчування (трьохразове харчування, графік видачі їжі, дотримання режиму харчування в групах тощо). Контроль за харчуванням здійснюється завідуючою, старшою медсестрою, шеф - кухарем та батьками.
Серед напрямків гуманізації вітчизняної дошкільної освіти особливе місце посідає питання організації співпраці дошкільного закладу і сім'ї щодо повноцінного і всебічного розвитку дитини.
Тому, на батьків покладається особлива відповідальність за організацію фізкультурно - оздоровчої роботи з дітьми. Для реалізації цієї проблеми педагоги використовують різні форми інформування батьків про способи фізичного розвитку дітей - збори, консультації, оформлення наочної агітації, індивідуальні бесіди про організацію предметно - ігрового середовища вдома, використання іграшок і спортивного обладнання, проведення фізкультурного дозвілля, туристичних походів. Міцне здоров'я, гармонійний розвиток дошкільнят, їхні вміння та навички впевнено виконувати життєво - важливі рухи, висока фізична та розумова працездатність - усе це результат хорошої організації нашими працівниками фізичного виховання в дитячому навчальному закладі та сім'ї.
Тож високих показників фізичної готовності дітей можна досягти. Треба тільки щиро любити свою справу, знати яким має бути її кінцевий результат, уміти вчити й учитися самому, жити за вимогами не вчорашнього, а вже завтрашнього дня.
Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|