Читайте также:
|
|
1. Загальні відомості.
Прізвище, ім’я, по батькові учня. Вік. Клас Фізичний розвиток, стан здоров’я. Характеристика родини (де й ким працюють батьки); взаємовідносини дітей та батьків; допомога та контроль за навчанням та поведінкою учня; режим дня.
2. Навчальна діяльність.
Ставлення до навчання, мотиви навчання. Успішність з різних предметів. Причини неуспішності.
Особливості психічних процесів.
Властивості уваги (зосередженість, стійкість, розподіл, переключення).
Зміна видів уваги (довільна, мимовільна, післядовільна). Засоби, які використовує вчитель на різних етапах уроку з метою підтримки уваги учнів.
Усвідомленість і емоційність сприймання учбового матеріалу.
Характер і рівень розвитку пам’яті, індивідуальні особливості пам’яті.
Розвиток мислення. Рівень засвоєння понять. Здатність учня самостійно робити висновки (усно або письмово). Чи швидко знаходить шляхи розв’язання розумових задач. Індивідуальні властивості мислення: самостійність, критичність, гнучкість.
Розвиток уяви. Якості уяви: легкість, різноманітність і точність у наочних образах (геометричних фігур, ситуацій, обличчя людей тощо).
3. Психологічна характеристика спрямованості особистості.
Мотиви поведінки: потреби, інтереси, їх глибина, стійкість. Інтереси до мистецтва: висловлювання про книги, образотворче мистецтво, музику тощо.
Погляди, переконання, ідеали. Висловлювання про якості особистості, про вчинки людей, про професії тощо.
Відношення до трудової діяльності. Чи сформовані трудові вміння та навички?
Який вид праці приваблює?
Чи приймає участь у трудовій і суспільно-корисній діяльності, як відноситься і виконує? У трудовій діяльності проявляється ретельність, акуратність, сумлінність чи неохайність?
Оцінка своєї особистості. переоцінка чи недооцінка себе? Відношення до успіхів та невдач. Як реагує на заохочення та покарання? Чи усвідомлює свої недоліки і намагається їх побороти?
4. Взаємини з однолітками та вчителями.
Психологічний статус у колективі. Прагнення до самоствердження. Привернення уваги до себе. Порушення дисципліни. Характер відносин з однолітками. Особливості спілкування: вимогливість до товаришів, взаємодопомога, чесність, кругова порука. Обмін інформацією, співчуття, співробітництво, взаємодопомога.
Взаємовідносини хлопчиків і дівчаток (соромливість, уважливість, чуйність, симпатія, грубість).
Виникнення та прояви конфліктів (образа, сварка тощо).
5. Особливості характеру і темпераменту.
Активність, ініціативність. Схильність до навіювання. Витримка, наполегливість, дисциплінованість. Емоційна збудливість. Виникнення афектів, при яких обставинах. Який настрій переважає? Причини зміни настрою.
Тип і особливості темпераменту, його прояви у різних видах діяльності (Підвищена збудливість, активність, неврівноваженість і навпаки – гальмування, пасивність, емоційна в’ялість).
6. Загальні висновки.
7. Пропозиції з розвитку особистості учня та шляхи подальшої індивідуальної роботи.
8. Прогноз подальшого психічного розвитку учня.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |