Читайте также: |
|
1. Фізіологічні особливості різних видів діяльності.
Важливе значення з точки зору фізіології праці має вивчення протікання психічних та фізіологічних процесів під час трудової діяльності людини, яку можна умовно поділити на фізичну та розумову.
Фізична діяльність визначається, в основному, роботою м'язів, до яких у процесі роботи посилено припливає кров, забезпечуючи надходження кисню та вилучення продуктів окиснення. Цьому сприяє активна робота серця та органів дихання. При цьому відбувається витрата енергії. За величиною загальних енерговитрат організму фізичні роботи поділяються на легкі (1а, 1б), середньої важкості (Іа, Іб) та важкі (III) До категорії Іа належать роботи, які виконуються сидячи та не потребують фізичного. До категорії Іб -роботи, які виконуються сидячи, стоячи або
пов'язані з ходінням та супроводжуються деяким фізичним напруженням
До категорій ІІа належать роботи, які пов'язані з постійним ходінням, переміщенням дрібних виробів або предметів у положенні стоячи або сидячи, і потребують певного фізичного напруження.
До категорії ІІб належать роботи, які виконуються стоячи, пов'язані з ходінням, переміщенням невеликих (до 10 кг) вантажів, та супроводжуються помірним фізичним напруженням. До категорії III належать роботи, які пов'язані з постійними переміщеннями, перенесенням значних (понад 10 кг) вантажів, і потребують великих фізичних зусиль.
Чим вища категорія виконуваної роботи, тим більше навантаження на опорно-м'язову, дихальну та серцево-судинну системи. Розумова діяльність людини визначається участю в трудовому процесі центральної нервової системи та органів чуття. При розумовій роботі уповільнюється частота серцевих скорочень, підвищується кров'яний тиск, послаблюються обмінні процеси, зменшується кровопостачання кінцівок та черевної порожнини, водночас збільшується кровопостачання мозку Розумова діяльність дуже тісно пов'язана з роботою органів чуття. Порівняно з фізичною діяльністю при окремих видах розумової діяльності напруженість органів чуття зростає в 5—10 разів. Це зумовлює більш жорсткі вимоги щодо рівнів шуму, вібрації, освітленості саме при розумовій праці.
2. Алгоритм дій при травмуванні дітей під час навчально-виховного процесу:
3.1) Забезпеч свою безпеку. Одягни сухі рукавички (гумові, вовняні, шкіряні і т.п.), гумові чоботи. По можливості відключи джерело струму. При підході до постраждалого по землі йди дрібними, не більше 10 см, кроками2) Скинь з потерпілого провід сухим струмонепровідним предметом (палиця, пластик). Відтягнути потерпілого за одяг не менше ніж на 10 метрів від місця торкання проводом землі або від обладнання, що знаходиться під напругою.Викликай (самостійно або за допомогою оточуючих) «швидку допомогу».3) Визнач наявність пульсу на сонній артерії, реакції зіниць на світло, самостійного дихання. При відсутності ознак життя проведи серцево-легеневу реанімацію. При відновленні самостійного дихання і серцебиття поклади потерпілого на бік і надай йому стійке становище. Якщо потерпілий прийшов до тями, укрий і зігрій його. Стеж за його станом до прибуття медичного персоналу, може наступити повторна зупинка серця.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |