Читайте также:
|
|
Шумом прийнято вважати звуки, які негативно впливають на організм людини, заважають його роботі та відпочинку. Тому шум часто називають несприятливим звуком. Зазвичай шум створюється при хаотичному чергуванні звуків різної частоти та інтенсивності. Звук, як фізичне явище, являє собою коливальний рух, що поширюється хвилеподібно у пружному середовищі (газоподібному, рідинному чи твердому
Звук, що поширюється у повітряному середовищі, називається повітряним звуком, а в твердих тілах — структурним.
Виділяють два порогових значення звукового тиску та інтенсивності звуку. Мінімальні значення звукового тиску та інтенсивності звуку, які сприймаються органом слуху людини як звук називаються порогом чутності. При частоті звуку f = 1000 Гц, яка прийнята базовою в акустиці поріг чутності має наступні значення: p0 = 2*10-5Я/Л42, І0 = ІО'^Вт/м2. Звуковий тиск (рб= 20 Н/м2) та інтенсивність звуку (/6 = 1 Вт/м2), при яких починають виникати больові відчуття в органі слуху людини називаються порогом больового відчуття
Сприйняття звуку органом слуху людини залежить не лише від його кількісних характеристик (звукового тиску чи інтенсивності), але й від його «якості» (частоти). Найбільш чутливе наше вухо до звуків частотою 2000—4000 Гц.
В області низьких частот рівень гучності звуку змінюється значно швидше ніж рівень сили звуку. В міру зростання сили звуку криві рівної гучності все більше наближаються до прямої лінії, а при рівнях вище 80 фон чутність звуку визначається практикою лише його силою, незалежно від частоти.
Класифікація та нормування шумів.
Класифікація шумів
Шум - сукупність апериодических звуків різної інтенсивності і частоти. З фізіологічної точки зору шум - це всякий несприятливий сприйманий звук.
За спектром
Шуми поділяються на стаціонарні і нестаціонарні.
За характером спектра
За характером спектра шуми поділяють на:
· широкосмуговий шум з безперервним спектром шириною більш 1 октави;
· тональний шум, в спектрі якого є виражені тони. Вираженим тон вважається, якщо одна з третьоктавних смуг частот перевищує інші не менш, ніж на 7 дБ [ ].
1.3. За частоті (Гц)
За частотній характеристиці шуми поділяються на:
· низькочастотний (<400 Гц)
· середньочастотний (400-1000 Гц)
· високочастотний (> 1000 Гц)
За тимчасовим характеристикам
· постійний;
· непостійний, який в свою чергу ділиться на коливний, переривчастий і імпульсний.
За природою виникнення
· Механічний
· Аеродинамічний
· Гідравлічний
· Електромагнітний
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 173 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |