Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Гігієнічні вимоги до організації і обладнання комп’ютеризованих робочих місць

Читайте также:
  1. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  2. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  3. IV. Вимоги до технологічних процесів лісосічних робіт
  4. IV. Вимоги соціальної відповідальності
  5. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
  6. V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНІЙ СИТУАЦІЇ
  7. VI. Очищення місць рубок
  8. АТЕСТАЦIЯ РОБОЧИХ МIСЦЬ
  9. Атестація робочих місць
  10. Атестація робочих місць за умовами праці

Організаціяробочогомісця працюючих з ПК мають забезпечувати відповідність конструкції всіх елементів робочого місця та їх взаємного розташування ергономічним вимогам з урахуванням характеру і особливостей трудової діяльності (ГОСТ 12.2.032-78 “Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономические требования”, ДСанПіН 3.3.2.007-98).

Робочі місця, обладнані ПК, слід так розташовувати відносно світових прорізів, щоб природнє світло падало збоку, переважно зліва.

Конструкція робочого місця користувача ПК має забезпечити підтримання оптимальної робочої пози.

При розміщенні робочих столів з ПК слід дотримувати відстані між бічними поверхнями ПК 1,2 м, відстань від тильної поверхні одного ПК до екрана іншого ВДТ ‒ 2,5 м; відстань між рядами робочих місць – не менше 1 м, відстань від стіни зі світловими прорізами ‒ не менше 1,5 м, від інших стін ‒ не менше 1 м.

Робоче місце має бути обладнане підставкою для ніг завширшки не менше ніж 300 мм, завглибшки не менше ніж 400 мм, що регулюється за висотою в межах до 150 мм і за кутом нахилу опорної поверхні підставки до 20°. Підставка повинна мати рифлену поверхню і бортик по передньому краю заввишки 10 мм.

Робоче місце з ПК слід обладнати пюпітром для документів, що легко переміщується.

Конструкціяробочогостолу має відповідати сучасним вимогам ергономіки і забезпечувати оптимальне розміщення на робочій поверхні використовуваного обладнання (дисплея, клавіатури, принтера) і документів.

Висота робочої поверхні робочого столу з ВДТ має регулюватися в межах 680...800 мм, а ширина і глибина ‒ забезпечувати можливість виконання операцій у зоні досяжності моторного поля (рекомендовані розміри: 600...1400 мм, глибина ‒ 800...1000 мм).

Робочий стіл повинен мати простір для ніг заввишки не менше ніж 600 мм, завширшки не менше ніж 500 мм, завглибшки (на рівні колін) не менше ніж 450 мм, на рівні простягнутої ноги ‒ ніж 650 мм.

Робочийстілець, згідно ГОСТ 21889-76 “Крісло людини-оператора”, має бути підйомно-поворотним, регульованим за висотою, кутом нахилу сидіння та спинки і за відстанню від спинки до переднього краю сидіння (висота поверхні сидіння має регулюватися в межах 400...500 мм, кут нахилу сидіння ‒ до 15° вперед і до 5° назад, спинки ‒ в межах 1...30° від вертикального положення; відстань від спинки до переднього краю сидіння ‒ в межах 260...400 мм). Ширина і глибина сидіння має становити не менше ніж 400 мм, висота спинки ‒ 300 ± 20 мм, а ширина ‒ не менше ніж 380 мм.

Поверхня сидіння має бути плоскою, передній край ‒ заокругленим (радіус кривизни ‒ 400 мм).

Для зниження статичного напруження м’язів верхніх кінцівок слід використовувати стаціонарні або змінні підлокітники завдовжки не менше ніж 250 мм, завширшки 50...70 мм, що регулюються за висотою над сидінням у межах 230...260 мм і відстанню між підлокітниками в межах 350...500 мм.

Поверхність сидіння і спинки стільця має бути напівм'якою з нековзним, повітронепроникним покриттям, що легко чиститься і не електризується.

Екранмонітору має розташовуватися на оптимальній відстані від очей користувача, що становить 600...700 мм, але не ближче ніж за 600 мм з урахуванням розміру літерно-цифрових знаків і символів.

Конструкція монітора повинна забезпечувати можливість фронтального спостереження екрана шляхом повороту корпуса в горизонтальній площині навколо вертикальної осі в межах ± 30° і у вертикальній площині навколо горизонтальної осі в межах ± 30° з фіксацією в заданому положенні.

Корпус монітора повинні мати матову поверхню одного кольору з коефіцієнтом відбиття 0,4 ‒ 0,6 і не мати блискучих деталей, здатних створювати відблиски.

Щодо технологій виробництва та матеріалів, які використовуються в конструктивних елементах, а також щодо різного роду випромінювань монітори повинні відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98, НПАОП 0.00-1.28-10, нормам MPR II 1990:10, стандартам ТСО’91, ТСО’92, ТСО’95, ТСО’99, ТСО’03, Директиві Європейської Економічної Комісії № 90/270 “Про мінімальні вимоги до безпеки робіт з відеодисплейними терміналами”.

Таким чином, основними вимогами до моніторів є: компактність, можливість повороту екрана, відсутнвсть мерехтіння, повне виведення зображення, відсутність спотворень, чіткість та контрасність зображень, відсутність різного робу випромінювань.

Клавіатуру слід розташовувати на поверхні столу на відстані 100...300 мм від краю, звернутого до працюючого.

У конструкції клавіатури має передбачатися опорний пристрій (виготовлений із матеріалу з високим коефіцієнтом тертя, що перешкоджає мимовільному її зсуву), який дає змогу змінювати кут нахилу поверхні клавіатури у межах 5...15°.

У центрі клавіш можливими є опуклість чи заглиблення.

Поверхня клавіатури має бути матовою з коефіцієнтом відбиття 0,4, необхідно забезпечити контраст символів різних абеток.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 106 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав