Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Актуальність теми.

Читайте также:
  1. Актуальність лекції
  2. Зміст теми.
  3. Зміст теми.
  4. Проанализируйте жизнь и политическую деятельность Истеми. Внешняя политика.
  5. Проаналізуйте процес українізації на українських землях за часів формуваннярадянської системи. Які історичні наслідки вони мали?
  6. Сучасні економічні системи. Особливості розвитку перехідних економік

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

«Затверджено»

На методичній нараді

Кафедри педіатрії № 2

Завідувач кафедри

Член-кор. НАМН України, професор О.П. Волосовець

_______________________________

Р.

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ПРАКТИЧНОГО (СЕМІНАРСЬКОГО) ЗАНЯТТЯ

 

Навчальна дисципліна Догляд за хворими
Модуль №  
Змістовний модуль №  
Тема заняття Особливості деонтології в роботі медичних працівників з дітьми та їх родичами. Основні професійні обов’язки молодшого та середнього медичного персоналу в дитячих поліклініках та педіатричних стаціонарах. Принципи фахової субординації в системі педіатр–медична сестра–молодший медичний персонал. Медична документація. Структура і функції педіатричного стаціонару і поліклініки.
Курс  
Факультет ІІ медичний

 

Київ 2012

Актуальність теми.

Одним з основних пріоритетів охорони здоров’я| України є охорона материнства і дитинства. Лікувально-профілактична допомога дітям – це система, яка забезпечує організацію медичного спостереження за здоровими дітьми і підлітками та надає їм кваліфіковану медичну допомогу. Загальними принципами організації цієї допомоги є доступність і безкоштовність основних її видів, синтез лікувальної і профілактичної роботи, дільничний принцип медичної допомоги (або надання її сімейним лікарем або лікарем загального профілю), застосування диспансерного методу, послідовність амбулаторної і стаціонарної допомоги, етапність спеціалізованого медичного забезпечення.

Головні задачі медичного персоналу лікувального відділення – встановлення правильного діагнозу і проведення ефективного лікування. Успіх лікування залежить від чіткої роботи лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу; від виконання лікувального та санітарно-протиепідемічного режимів. Догляд за хворою дитиною є складовою частиною лікувального процесу, від нього залежить ефективність терапевтичних заходів та одужання хворого. Доглядають за дитиною медичні працівники та родичі хворого. Взаємовідносини медичних працівників з хворим, з його родичами, між собою, з суспільством повинні базуватися на деонтологічних принципах, які формувались століттями попередніми поколіннями лікарів. Знання цих принципів – одна з необхідних умов успішного лікування.

Деонтологічні основи поведінки медичного працівника, деонтологія спілкування, лікарська таємниця, деонтологія медичної документації, деонтологія наукових досліджень та застосування новітніх наукових досягнень, деонтологія аналізу медичних помилок вивчаються студентами не тільки на окремих заняттях, а й засвоюються під час усього навчання в університеті, спілкування з викладачами, лікарями, пацієнтами.

Правильне ведення медичної документації - відповідальний обов'язок лікаря-педіатра і медичної сестри. Це обумовлено тим, що в документах знаходяться дані про стан здоров'я дитини, перенесені ним захворювання, проведені лікувально-діагностичні заходи. Крім того, медичні документи мають юридичне значення.

Таким чином, від правильного і чіткого ведення медичної документації залежить правильна оцінка анамнестичних відомостей, даних медичного обстеження, і, відповідно, правильна постановка діагнозу і призначення адекватного лікування. Необхідно відповідально підходити до правильного ведення медичної документації.

 

2. Конкретні цілі:

 

· Знати особливості надання медичної допомоги в педіатрії.

· Вміти трактувати основні поняття медичної деонтології та етики.

· Ознайомитися з нормами правової відповідальності молодого фахівця.

· Знати вимоги до медичного персоналу при роботі з дітьми.

· Проаналізувати фізіологічні та психологічні особливості дітей різного віку.

· Сформувати уявлення про основні психотерапевтичні підходи до хворих дітей.

· Оволодіти навичками встановлення психологічного контакту з хворими та їх родичами.

· Демонструвати володіння основними морально-деонтологічними принципами медичного фахівця та принципами фахової субординації в педіатрії.

· З`ясувати функціональні обов’язки молодшого медичного персоналу у поліклініках та стаціонарах.

· Скласти перелік основних розділів роботи медичної сестри на педіатричній ділянці та педіатричному відділенні лікарні.

· Визначати зміст догляду за хворими дітьми та його роль в структурі лікувальних заходів.

· Вміти проводити розпитування хворого, виділяти основні скарги та заповнювати титульну сторінку історії хвороби.

· Знати перелік медичної документації дитячої поліклініки і педіатричного стаціонару, правила прийому і реєстрації хворих.

· Знати схему (основні розділи) медичної документації, усвідомлювати значущість інформації, яка міститься в медичних документах.

· Знати правила заповнення медичної документації дитячої поліклініки і педіатричного стаціонару, правила ведення історії хвороби і історії розвитку дитини.

· Аналізувати інформацію, що міститься в медичних документах дитячої поліклініки (історії розвитку здорової дитини, карти профілактичних щеплень, журналу виклику лікаря додому, журналу диспансерних груп, журналу відвідувань кабінету здорової дитини) і педіатричного стаціонару (медичної карти стаціонарного хворого, журналу прийому хворих, статистичного талону).

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 102 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав