Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Курсовою роботаю

 

 

Кафедра економіки підприємства розроблює типовий перелік тем і знайомить студентів з ними на третьому курсі, у період вивчення курсу "Економіка підприємства ", на початку третього семестру(див. додаток 1). Студент може вибрати тему самостійно або консультуючись із науковим керівником. Рекомендується здійснювати її вибір відповідно до наявного досвіду роботи або до зформованих інтересів студента. При цьому доцільно враховувати наробки дослідження у вигляді попередньої захищеної з іншого предмета курсової роботи (мікроекономіки).

При виборі теми необхідно враховувати складність її розробки, можливість збору та опрацювання необхідних даних, наявність відповідної літератури.

Студенти можуть запропонувати свою тему курсової роботи, за умови її актуальності, теоретичної й практичної значимості, а також відповідності спеціалізації й напрямкам науково-дослідної роботи кафедри.

Рекомендується дослідження в курсовій роботі обмежувати вирішенням певної вузької проблеми (питання).

Уточнення теми курсової роботи студент проводить разом зі своїм науковим керівником. Потім, познайомившись у бібліотеці з наявною літературою з обраної теми, студент складає попередній план курсової роботи, який узгоджує за формою й за змістом з науковим керівником на консультації. План курсової роботи надалі може уточнюватися залежно від ходу дослідження, наявності літературного й фактичного матеріалу. Зразок побудови структури плану курсової роботи надається в додатку 2.

Після узгодження визначеного плану, студент зобов'язаний скласти розгорнутий план із деталізацією кожного параграфа за багатьма пунктами і вказівкою табличного матеріалу, що буде використаний у роботі.

Розробка попереднього і робочого плану курсової роботи є суттєвим етапом її виконання. Ці види плану складаються після вивчення літератури з тем, що дозволяє студенту простіше здійснити цілеспрямований збір необхідного матеріалу.

Наукове керівництво курсовою роботою здійснює викладач кафедри економіки підприємства. Науковий керівник дає індивідуальні консультації протягом виконання курсової роботи, розглядає розгорнутий план розділів, список літератури, зібраний статистичний матеріал, заготовлені студентами схеми, таблиці та ін.

У день встановлений графіком виконання курсових робіт, студент подає до кафедри економіки підприємства закінчену та оформлену відповідно до вимог курсову роботу. Керівник перевіряє її і дає в письмовій формі розгорнуту рецензію, в якій відзначаються позитивні сторони, недоліки та свій погляд щодо допуску роботи до захисту.

 

2.2. Підбор та вивчення літератури

 

Дослідження в області економіки підприємства вимагають попереднього вивчення соціально-економічної літератури. Вивчення такої літератури повинне починатися з 2-го курсу, відразу після закріплення за студентами теми НДР. Робота з літературою починається зі самостійного пошуку необхідних джерел з теми. Для цього студент повинен попередньо ознайомитися з бібліографічними посібниками і каталогами в наукових бібліотеках, на кафедрі, інтернеті. У результаті цього складається список літератури з вказівкою авторів, повної назви видавництва, місця видання, а також кількості сторінок у даній книзі. При цьому необхідно намагатись відібрати насамперед монографії.

Бібліографічний список надається науковому керівнику, разом із яким вирішується питання, які роботи і в якій мірі можуть бути використані. Студент може також, у разі необхідності, виписати через бібліотеку університету необхідну літературу в порядку міжбібліотечного обміну.

У список літератури необхідно включати лише ті видання, що використовуються в роботі.

При підборі літератури варто мати на увазі, що необхідний матеріал може бути не тільки в книгах, що мають однакову назву з темою курсової роботи, але і в інших, близьких до проблеми, що аналізується. Наприклад, для теми "Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів на підприємстві " може бути використані підручники та монографії: "Економіка промислового підприємства", “Парк металорізних машин і його використання ", " Шляхи підвищення ефективності виробництва в машинобудуванні " та ін.

Рекомендується також підбір і вивчення літератури, що характеризує економіку підприємства різних галузей.

Після уточнення бібліографічного списку необхідно перейти до глибокого вивчення літератури. Спочатку необхідно ознайомитися з Законами України, Постановами Верховної Ради, Кабінету Міністрів, що мають відношення до теми роботи, потім зі спеціальною літературою, статистичною інформацією, матеріалами досліджень з даної теми, що є на кафедрі.

Насамперед, рекомендується вивчити сучасну літературу, а потім перейти до ознайомлення з джерелами минулих років. При наявності декількох видань з однієї й тієї ж проблеми доцільно вибрати більш нове видання, яке відображає остаточно сформовану точку зору.

Вивчення літератури припускає відповідні виписки: окремі тези, стислий конспект та ін. Записи повинні бути ясними, містити саме суттєве і з повними бібліографічними даними (найменування джерел, автор, видавництво, сторінки та ін.)

Ці виписки необхідно подати науковому керівнику для узгодження щодо доцільності і ступеня їхнього використання у курсовій роботі.

2.3. Збір і обробка фактичного й статистичного матеріалу

 

Для написання курсової роботи потрібні як літературні джерела, так і фактичний матеріал. Тільки на його основі студенти можуть зробити обґрунтовані висновки про процеси, що відбуваються в економічному житті суспільства, і явищах, проаналізувати тенденції економічного розвитку держави, галузі й окремо взятого підприємства.

Джерелами одержання фактичних даних можуть бути монографіі й навчальні посібники, статистичні збірники й довідники, журнали й газети, різні інформаційні бюлетені, а також нормативні й фінансові документи, що регулюють діяльність конкретних підприємств.

Систематизація й аналіз фактичного матеріалу передбачає широке використання в курсовій роботі таблиць, діаграм, графіків, схем. Для їхнього складання й обробки даних студентам рекомендується використовувати економіко-математичні методи й сучасну обчислювальну техніку, застосовувати найбільш ефективні методики економічного аналізу.

Після того як розроблений план, вивчена література, підібраний і відповідним чином оброблений фактичний матеріал, можна приступати до написання курсової роботи. Це досить трудомісткий і відповідальний етап, тому що тут студент повинен проявити вміння самостійно мислити, аналізувати дані, робити узагальнення, висновки й конкретні пропозиції щодо практики господарювання.

 

 

3. ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ РОБОТИ

При написанні курсової роботи основну увагу студенти повинні приділити всебічному й глибокому теоретичному висвітленню досліджуваної проблеми як у цілому, так і її окремих частин. Сутність роботи повинна бути розкрита доказово, а не декларативно, науково аргументовано з докладними поясненнями.

Курсова робота повинна носити полемічний і творчий характер, для чого студентам рекомендується викласти наявні в літературі точки зору по досліджуваній проблемі, критично проаналізувати їх і визначити свою позицію. Факти й приклади, що лежать в основі обґрунтування теоретичних положень, повинні бути не випадковими, а типовими.

Використання в роботі цитат, цифрових даних, таблиць, схем, формул та ін., запозичення з літературних джерел, а також запозичення думок, висновків та інших авторів обов'язково повинно супроводжуватися посиланням на літературні джерела.

Діяльність конкретних підприємств рекомендується вивчати в динаміку, аналізуючи їхньої стратегії розвитку. Теоретичні положення й висновки повинні бути засновані на достовірних фактичних даних.

Матеріал курсової роботи повинен викладатися логічно послідовно й чітко.

Курсова робота повинна бути написана літературною мовою. Студентам рекомендується виражати свої думки в зрозумілій і доступній формі, уникати повторень, складних і об'ємних фраз. У курсовій роботі не допускаються стилістичні й граматичні помилки. Курсова робота повинна бути виконана самостійно й оформлена на комп’ютері.

 

4. СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

 

Курсова робота складається з титульної сторінки, змісту, вступу, основної частини, висновків, списку використаної літератури.

Титульна сторінка містить найменування теми, дані про автора і наукового керівника курсової роботи (див. додаток 3).

Зміст включає перелік складових частин роботи (вступ, розділи, параграфи та ін.) із вказівкою сторінок на яких вони розміщені.

Назва складових частин у змісті повинна точно відповідати їхнім назвам у роботі.

У вступі необхідно висвітлити такі питання:

- обгрунтування актуальності обраної теми;

- формулювання цілей і завдань роботи;

- посилання на джерела використаної інформації;

- посилання на методи дослідження, що будуть використані в курсовій роботі

Актуальність теми повинна бути обгрунтована. Потрібно підкреслити значення вирішення даної проблеми для економіки країни і підприємства. При обгрунтуванні актуальності теми необхідно використовувати Закони України та офіційні документи уряду. Обгрунтування теми підводить автора до визначення мети курсової роботи, що може бути сформульована в такий спосіб: "Виходячи з актуальності теми й існуючих невирішених проблем, автор ставить за мету роботи вивчення стану… (таких питань) на підприємстві, виявлення невикористаних резервів і визначення шляхів для усунення наявних недоліків".

Виходячи з поставленої мети, потрібно визначити завдання, які необхідно вирішити для її досягнення.

Завдання можуть бути сформульовані в такий спосіб: “ Для досягнення поставленої мети в роботі повинні бути вирішені такі завдання:

- вивчення директивних матеріалів, що стосуються розвитку… і рішення проблем пов’язаних із темою дослідження;

-збір, вивчення наявної статистичної інформації з обраної теми й об'єкта дослідження;

- виявлення позитивного досвіду і наявних резервів у підвищенні ефективності виробництва, пов’язаних із темою дослідження;

- спроба визначення шляхів щодо реалізації виявлених резервів.”

Методи дослідження можуть бути різноманітні, тому потрібно визначити, які з них будуть застосовані в даній роботі.

Найбільш прийнятним потрібно вважати метод економічного аналізу, що передбачає вивчення фактичних показників господарської діяльності в динаміці, порівняння їх із плановими завданнями та з іншою базою, за допомогою розчленовування, підстановок і ін. Можуть застосовуватися методи статистичного аналізу: згрупувань, динамічних рядів, кореляційного аналізу, економіко-математичні методи.

Обрані методи дослідження необхідно коротко обгрунтувати.

Джерелами інформації є директивні матеріали, дані державної статистики, спеціальна література.

У роботі необхідно обгрунтувати період дослідження й обмежити коло досліджуваних питань з теми. Наприклад, тема "Собівартість продукції і шляхи її зниження в машинобудуванні " охоплює багато питань. Проте, з огляду на обмежений обсяг курсової роботи, студент повинен визначити, яку частину проблеми він буде вивчати.

Основна частина роботи повинна бути поділена на розділи і параграфи. Кількість їх не регламентується, вона залежить від характеру і змісту роботи. Можна вважати оптимальними три розділи, у кожному із яких міститься два - три параграфи. Основна частина роботи повинна у систематизованому вигляді відображати теоретичне обгрунтування і стан досліджуваного питання. Виконання цієї частини курсової роботи вимагає від студента знань загальної та спеціальної літератури з теми. Ця частина курсової роботи повинна бути результатом аналізу практичних і літературних матеріалів, а не монтажем виписок із літературних джерел.

Наприкінці кожного розділу і параграфа потрібно зробити узагальнення і стислі висновки з розглянутих питань та пропозиції. При цьому необхідно намагатись висловлюватись максимально самостійно і формулювати власні погляди з даної теми. Якщо в розробці теми не виявлено необхідної самостійності і матеріал літературних джерел викладений без належного опрацювання, письмові роботи не визнаються задовільними.

Надання курсових робіт, що переписані із літературних джерел або з чужих робіт без посилання на їх використання, розглядається як грубе порушення навчальної дисципліни.

Висновки повинні містити короткі висновки за всіма розділами курсової роботи, відомості про зроблений обсяг робіт і про основні результати дослідження (2-3 сторінки).

Рекомендується такий обсяг і структура курсової роботи: загальний обсяг до 35 - 40 стандартних сторінок, із них: вступ - до 10 відсотків і основна частина – 90 відсотків, у тому числі окремі розділи - приблизно рівними частинами. В цей обсяг входять схеми, діаграми, число яких не повинно перевищувати 8-10 найменувань.

 

5. ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

5.1. Загальні вимоги

 

Курсова робота повинна бути написана літературною мовою. При оформленні курсової роботи потрібно додержуватися таких вимог:

- чіткість, стислість, конкретність викладу;

- виділення абзаців, що розкривають нову думку;

- виклад розділів із нової сторінки (параграфи можуть починатися із середини сторінки);

- кожний розділ і параграф повиннен мати заголовок і нумерацію, що відповідає плану роботи.

Текст курсової роботи повинен бути набраний на комп'ютері з використанням сучасного текстового редактора і з дотриманням таких розмірів полів: ліве - 30 мм, праве - 10 мм, верхнє і нижнє - 20 мм. Формат паперу - А-4 (210х297 мм). При використанні текстового редактора Microsoft Word рекомендується використовувати такі параметри: тип шрифту - "Times New Roman", розмір шрифту - 14, міжрядковий інтервал - 1,5.

Найменування структурних частин (Зміст; Вступ; Назва розділів; Висновки; Список використаних джерел; Додатки) друкуються великими літерами симетрично до тексту. В кінці назви крапки не ставляться.

Заголовки підрозділів друкують з великої літери з абзацу. Відстань між заголовком та текстом підрозділу має дорівнювати 2 міжрядковим інтервалам. Перенесення слів у заголовках не допускається. Крапку в кінці заголовка не ставлять.

Дотримання абзаців обов'язкове. Для позначення абзацу пропускається п'ять знаків від лінії поля. Текст роботи повинен бути написаний акуратно, чітким, розбірливим почерком, чорнила (паста) чорного або синього кольору. Текст може бути надрукований на комп'ютері (через півтора інтервалу).

При написанні роботи потрібно вміло користуватися скороченнями. Неприпустимі такі скорочення, які є наслідком квапливості та недбалості. Потрібно користуватися тільки прийнятими скороченнями.

Титульна сторінка має єдину форму і реквізити для всіх курсових робіт (див. додаток 3). Вона повинна бути оформлена з особливою акуратністю чорною тушшю (чорнила, паста) або надрукована на принтері.

За титульною сторінкою розташовується зміст. У ньому послідовно перераховуються всі частини курсової роботи (вступ, розділи, параграфи та ін.). Зміст повинен включати всі заголовки, що є в роботі. Проти кожного найменування в правому боці сторінки змісту вказується номер сторінки, з якого починається дана частина роботи. Перед найменуванням кожного розділу і параграфа зазначаються їхні номери, причому першою цифрою вказують розділ, а другою цифрою після крапки - номер параграфа. Найменування параграфа стосовно найменування розділу зміщується вправо на 2 см. Слово “параграф” не пишеться.

Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах усієї роботи і позначатися арабськими цифрами. Вступ, висновок, список літератури і додатки не нумеруються.

Підрозділи нумеруються арабськими цифрами в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і підрозділу з крапками між ними і наприкінці. Наприклад, 2.3. - третій підрозділ (параграф) другого розділу.

Пункти нумеруються арабськими цифрами в межах кожного підрозділу. Наприклад, 1.1.2. - другий пункт першого параграфа першого розділу. Заголовки розділів розташовуються симетрично тексту, підрозділів - з абзацу.

Переноси слів у заголовках не допускаються. Крапку наприкінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох речень, їх розділяють крапкою. Підкреслювати заголовки не допускається.

Кожний розділ потрібно починати з нової сторінки. Відстань між заголовками і наступним текстом повинна бути рівною трьом міжрядковим інтервалам; між заголовком підрозділу й останньою крапкою попереднього тексту - чотири міжрядкові інтервали.

Нумерація сторінок наскрізна - від титульної сторінки до останньої сторінки додатків. Титульна сторінка вважається першою сторінкою, проте номер проставляється, починаючи зі сторінки, на якій розташований вступ. Номери проставляються арабськими цифрами у верхньому правому куті без крапки в кінці. Сторінки, зайняті ілюстраціями і таблицями, включаються в наскрізну нумерацію. Сторінці привласнюється один номер і тоді, коли її формат більший, за А-4.

Курсова робота підшивається у швидкозшивач або легке плетіння.

Курсова робота підписується автором на останній сторінці і там же проставляється дата закінчення роботи.

 

5.2. Оформлення цифрового матеріалу

 

При використанні в роботі цифрових даних рекомендується застосовувати таблиці, схеми, діаграми. Якщо таблиця або інший матеріал створені на основі даних відповідного джерела і власних розрахунків автора, про це повинна бути належна інформація в посиланні.

Кожна таблиця повинна мати порядковий номер і заголовок. Таблиці нумеруються арабськими цифрами послідовно в межах розділу. У правому верхньому куті над заголовком поміщають напис “таблиця” із вказівкою номера таблиці, що складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, розділених крапкою. Наприклад, таблиця 1.2. - друга таблиця першого розділу.

При перенесенні таблиці на інший лист (сторінку) слово “таблиця” і її номер, а також заголовок указують один раз - над першою частиною таблиці. Над іншими частинами пишуть “Продовження табл.1.2.”.Заголовок пишуть із великої літери.

Заголовки колонок таблиць повинні починатися з великих літер, підзаголовки - із рядкових, якщо вони утворюють одне речення з заголовком, і з великих, - якщо вони самостійні. Колонки таблиць рекомендується позначати цифрами, а не літерами.

Таблицю поміщають після першого нагадування про неї таким чином, щоб її можна було читати без повороту роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Рекомендується застосовувати таблиці, що поміщаються на одному листі, тобто невеликі. Варто уникати великих чисел, написаних цілком, по можливості, давати їх у більш великих одиницях виміру. Наприклад, замість 525328 грн. варто писати 525,3 тис.грн. Але, якщо потрібна велика точність, наприклад, необхідно відобразити собівартість одного виробу, тоді потрібно писати цифру в гривнях і копійках, а при обчисленні витрат на 1 грн. товарної продукції - із десятими частками копійок (83,5 коп.)

Таблицю з великою кількістю колонок не допускається поділяти на частини і поміщати одну частину над іншою у межах однієї сторінки.

Якщо повторюваний у колонці таблиці текст складається з одного слова, то допускається заміняти його лапками. Якщо текст складається з двох і більше слів, при першому повторюванні його заміняють словами “те ж”, а далі – лапками. Ставити лапки замість повторюваних цифр, знаків, символів не допускається.

Якщо цифрові дані в якомусь рядку таблиці за змістом повинні бути відсутні, то в ньому проставляють “х”.

 




Дата добавления: 2015-01-30; просмотров: 108 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.013 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав