Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Поновлення та продовження процесуальних строків.

Читайте также:
  1. Види адміністративно-процесуальних норм.
  2. Види впливу, що можуть мати місце при проведенні слідчо-процесуальних дій.
  3. Види процесуальних строків.
  4. Поняття та види процесуальних строків
  5. Реалізація адміністративно-процесуальних норм.

       
   


«Поновлення процесуального строку» - це відновлення з причин, визнаних судом поважними, втраченого у зв'язку з пропуском встановленого законом строку, права на вчинення процесуальної дії.   «Продовження процесуального строку» - надання судом нового строку на вчинення тієї процесуальної дії, яка не була з поважних причин вчинена в первісно наданий строк.
Стаття 73. Поновлення та продовження процесуальних строків 1. Суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Крім цього, ЦПК закріплює обов’язкове правило відповідно до якого суд може поновити або подовжити строк тільки: 1) за клопотанням сторони або іншої особи, 2)а також передбачає єдину умову для поновлення або продовження строку – поважність причини пропуску. При цьому слід зазначити, що поважність причин є оціночною категорією і завжди встановлюється за розсудом суду.

 

2. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку вирішує суд, у якому належало вчинити процесуальну дію або до якого потрібно було подати документ чи доказ. Про місце і час розгляду цього питання повідомляються особи, які беруть участь у справі. Присутність цих осіб не є обов'язковою.

Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку відповідно до ч. 2 ст.73 ЦПК вирішується: - по-перше, судом в судовому засіданні з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК; - по-друге, судом, у якому належало вчинити процесуальну дію або до якого потрібно було подати документ чи доказ; - по-третє, присутність осіб, які беруть участь у справі повідомлених про місце і час розгляду цього питання не є обов’язковою.

 

3. Одночасно з клопотанням про поновлення чи продовження строку належить вчинити ту дію або подати той документ чи доказ, стосовно якого заявлено клопотання.

 

На погляд викладачів НУ ЮАУ, обов’язковість зазначеного правила не відповідає основному змісту продовження пропущеного строку, який полягає у наданні нового строку, а не в визнанні простроченої процесуальної дії дійсною, як при поновлені.

 

4. З питань, зазначених у цій статті, судом постановляється ухвала.

За результатами розгляду поданого клопотання суд постановляє мотивовану ухвалу про поновлення чи продовження пропущеного строку або про відмову його поновити чи продовжити. Ухвала суду першої інстанції про відмову поновити чи продовжити пропущений строк може бути оскаржена в апеляційному порядку (п.7 ч.1 ст.293 ЦПК). А ухвалу суду апеляційної інстанції про відмову поновити чи продовжити пропущений строк може бути оскаржена в касаційному порядку (п.2 ч.1 ст.324 ЦПК).

 

 




Дата добавления: 2015-01-30; просмотров: 131 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | <== 7 ==> | 8 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав