Читайте также:
|
|
Служба зайнятості — спеціальна служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України. Діяльність Державної служби зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України і місцевих органів державної влади.
Основні завдання:
1.Розробка та здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості, які забезпечують зайнятість (Працездатність працездатного) населення та матеріальну допомогу громадянам у разі безробіття.
2.Систематичне вивчення процесів, що відбуваються на ринку праці, у сфері професійної зайнятості та професійного навчання, і розробка на цій основі необхідних прогнозів для вироблення і вжиття заходів щодо регулювання ринку праці та зайнятості робочої сили.
3.Раціональне й ефективне використання державного фонду сприяння зайнятості населення.
4.Контроль за дотриманням законодавства про зайнятість державними і громадськими органами, підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності та господарювання.
60. Субєкти ринку: Домогосподарства: як власники економічних ресурсів пропонують на ринку ресурсів фактори виробництва;отримують доходи від проданих ресурсів; використовують доходи на придбання (купівлю) споживчих товарів та послуг для задоволення особистих потреб.
Підприємці: пред являють попит на ресурси,
пропонують товари та послуги як для підприємницького й державного секторів,
так і для домогосподарств,інвестують отримані доходи. Держава: предявляє попит на економічні ресурси для здійснення економічної діяльності в
державному секторі економіки,на засоби виробництва для виробництва суспільних та інших благ,пропонує гроші та пред'являє попит на
гроші, пропонує суспільні блага без
безпосередньої оплати їх, здійснює урядове регулювання ринкової економіки
61. Конкуренція — економічне суперництво, боротьба між суб'єктами господарської діяльності за кращі умови виробництва і реалізації товарів та послуг з метою отримання якомога більшого прибутку. Конкуренція — це потужний інструмент ринкової економіки, рушійна сила, яка примушує товаровиробників підвищувати ефективність виробництва, знижувати виробничі затрати,
підвищувати якість продукції (товарів, робіт, послуг),
прискорювати впровадження новітніх досягнень науки і техніки, проводити організаційні та структурні зміни в ході підприємницької діяльності. Функція ціноутворення. (встановлює ціну на рівні, за якого досягається ринкова рівновага і реалізація товарів.)
Функція регулювання. (Орієнтуючись на конкурентно визначені ринкові ціни, підприємці спрямовують свої капітали з малодохідних галузей у ті галузі, товари яких користуються попитом і дають більші прибутки. У результаті переливання капітальних ресурсів між галузями досягається відповідна збалансованість між виробництвом і потребами, формуються необхідні пропорції в суспільному виробництві.)
Функція стимулювання. (стимулює науково-технічний прогрес, сприяє пошуку більш ефективних способів виробництва і реалізації товарів, розвитку підприємницької ініціативи, підвищенню кваліфікації кадрів).
Контрольна функція. (контролює конкурентоспроможність кожного виробника
-за відповідністю індивідуальних затрат виробництва його товарів суспільно необхідним витратам виробництва подібних товарів;
- за відповідністю споживчої вартості його товарів (асортименту) суспільним потребам, тобто його корисності для суспільства.)
Функція диференціації товаровиробників.
Товаровиробники як суб'єкти конкурентних ринкових відносин за рівних стартових економічних можливостей можуть мати різні кінцеві результати своєї діяльності. Бажаних результатів товаровиробники можуть досягти лише за умови цивілізованої конкуренції, коли кожен із учасників ринку може конкурувати та перемагати конкурентів завдяки власним перевагам. Якщо суб'єкти господарювання не прагнутимуть до постійного підвищення ефективності виробництва, їхні індивідуальні затрати виробництва будуть вищими, ніж суспільно необхідні, вони будуть
неконкурентоспроможними і стануть банкрутами.
І навпаки, конкуренція заохочує і створює умови для подальшого розвитку і процвітання тих
товаровиробників, які найбільш ефективно використовують ресурси виробництва для
одержання найкращих кінцевих результатів.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|