Читайте также:
|
|
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1 (2 години).
Тема: знайомство з пристроями ПЕОМ. Роботаз клавіатурним тренажером.
Мета навчальна: узагальнити та доповнити знання студентів з теми «Склад та функції апаратної частини персонального комп'ютера».
дидактична: ознайомитися з основними пристроями ПЕОМ та їх складовими частинами; визначити головні функції кожної клавіши клавіатури; навчитися працювати з клавіатурою; ознайомитись з технікою безпеки при роботі з комп'ютером.
виховна: виховувати почуття відповідальності, охайність,пунктуальність.
Обладнання: комп'ютер, конспект,листи формату А4.
Література
Руденко В.Д., Макарчук A.M., Патланжоглу М.А. Курс информатики. -К.: Феникс, 1998.-368 с.
Фигурнов В.З. IBM PC для пользователя. Изд. 6-е, перераб. й доп. - М.: ИНФРА-М, 1995.-432 с.
Фигурнов В.З. IBM PC для пользователя. Краткий курс. - М.: ИНФРА-М, 1997.-480 с.
Верлань А.Ф., Апатова Н.В. Інформатика для учнів 10-11кл. серед. загальн. освіт. шк. - К.: Форум, 2001. - 255 с.
Теоретичне обґрунтування
Склад сучасної обчислювальної системи можливо представити у вигляді схеми, яка докладається до методичної розробки додатком 1.
"Серцем" комп'ютера є процесор. Він здійснює виконання програм, застосованих в ПЕОМ, та керує роботою всіх інших пристроїв машини. Від швидкості його роботи залежить швидкодійність комп'ютера.
Робота ПЕОМ не можлива без пам'яті. Існує два види пам'яті: зовнішня та внутрішня. Загалом зовнішня пам'ять реалізується у вигляді накопичувачів на магнітних та оптичних дисках. Магнітні поділяються на гнучкі (флопі-диски) та жорсткі диски (вінчестери). Внутрішня пам'ять персонального комп'ютера складається з оперативного запам'ятовуючого пристрою (ОЗП) та постійного запам'ятовуючого пристрою (ПЗП). До ОЗП можливо неодноразово записувати та читати з нього інформацію. З ПЗП інформація неодноразово зчитується, а записують її одноразово при виготовленні ПЗП.
До пристроїв вводу інформації відносять клавіатуру, сканер, маніпулятор «миша». А вивести інформацію можливо за допомогою дисплею та принтеру.
Базова мікрокомп'ютерна система (персональний комп'ютер) включає в себе:
- системний блок, де розташовано процесор, ПЗП, ОЗП, дисководи;
- монітор;
- клавіатуру;
- маніпулятор "мишу";
- принтер.
Приступаючи до роботи на ПК, необхідно пам'ятати, що цей пристрій дуже складний та багато коштує, він потребує охайного та бережливого відношення, високої дисциплінованості і організованості.
Напруження постачання ПК (200В) дуже небезпечне для життя людини. Тому в конструкції блоків комп'ютера усі роз'єми мають надійну ізоляцію. Але в практичній роботі зустрічаються непередбачені ситуації. Тому необхідно знати та чітко виконувати ряд правил техніки безпеки, зберегти здоров'я та забезпечити збереження апаратури.
Особливо уважним необхідно бути при роботі з монітором, електронно-променева трубка якого знаходиться під високою напругою. Неправильна поведінка може призвести до тяжкого пораження електричним струмом. Тому суворо забороняється: - торкатися екрану і тилового боку дисплея, проводів постачання і пристроїв заземлення;
- порушувати порядок вмикання і вимикання пристроїв пробувати самостійно налагоджувати пошкодження;
- класти на апаратуру сторонні предмети;
- працювати на комп'ютері з вологими руками.
Робота на комп'ютері вимагає постійної уважності і самоконтролю своїх дій.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |