13.1. Після проведення кожної перевірки інспектор стисло інформує керівника авіапідприємства та складає відповідний звіт, який підрозділяється на окремі блоки за напрямками перевірки.
Авіаційні суб’єкти надають інформацію (звіт) про стан виконання власної інструкції контролю якості з питань АБ у встановленому порядку.
13.2. Звіт за результатами перевірки (інспектування, ситуаційних експериментів, розслідувань) готується особою, яка здійснювала процедуру інспектування. У разі необхідності, за вказівкою голови комісії (керівника робочої групи) звіт готується безпосередньо на місці перевірки.
13.3. Звіт інспектування незалежно від форми його викладення (акт, довідка) має бути складений за такими напрямками:
загальна частина, у якій викладається підстава для перевірки, склад комісії (прізвище та посада інспектора), період та місце перевірки. Окремо зазначається повна юридична назва авіаційного суб’єкта, що інспектується та його місцезнаходження;
вступна частина, у якій подаються мета перевірки та посилання на організаційно-розпорядчі і нормативні документи, за якими здійснюється інспектування;
головна частина, у якій описується результати інспектування авіаційного суб’єкта за відповідними напрямками. У головній частині звіту також наводиться аналіз якості виконання встановлених процедур з авіаційної безпеки, стан виконавчої дисципліни, звітування керівництвом авіаційного суб’єкта, а також узагальнюється інформація з визначення рівня забезпечення авіаційної безпеки на даному суб’єкті. У зазначеній частині дається професійна оцінка діяльності посадової особи, відповідальної за організацію заходів з авіаційної безпеки та авіаційного персоналу, причетного до виконання таких заходів. Якщо за минулий (міжсертифікаційний) період у діяльності авіаційного суб’єкта мали місце суттєві недоліки та протиправні посягання, зазначається які заходи вжиті для виправлення недоліків та інше;
заключна частина має містити перелік недоліків із зазначенням джерела їх походження та ступеню впливу на загальний рівень безпеки авіаційного суб’єкту. За необхідності, у заключній частині звіту надаються рекомендації щодо усунення недоліків, та встановлюється термін їх виконання. Якщо за результатами інспектування проводився брифінг (зустріч з посадовими особами та авіаційним персоналом), надається стисле резюме за результатами такої зустрічі.
13.4. При підготовці звіту інформацію слід викладати лаконічно. Не допускається неоднозначне трактування результатів перевірки та таке, що може бути сприйняте як некоректне стосовно діяльності посадових осіб авіапідприємства в цілому.
13.5. Діяльність авіаційного суб’єкта щодо забезпечення виконання встановлених вимог АБ оцінюється за такими категоріями, а саме:
1-ша категорія, відповідає вимогам Державної програми АБ ЦА без надання рекомендацій з усунення недоліків;
2 -га категорія, відповідає вимогам Державної програми АБ ЦА, мають місце окремі недоліки, пов’язані з якістю виконання персоналом правил, стандартів, процедур;
3-тя категорія, відповідає вимогам Державної програми АБ ЦА, але мають місце серйозні порушення, які безпосередньо впливають на стан АБ. У цьому разі керівництво авіаційного суб’єкта негайно складає план усунення недоліків. Якщо цей план не виконано в зазначені та погоджені з Державіслужбою терміни (але не більше ніж 6 місяців) та/або авіаційний суб’єкт нездатний забезпечити стандартизований рівень захисту від АНВ, управління авіаційної безпеки подає клопотання керівництву Державіаслужби про призупинення дії сертифіката;
4-та категорія, не відповідає вимогам Державної програми АБ ЦА. У разі неможливості термінового приведення стану АБ у відповідність до встановлених вимог керівництву Державіаслужби подається клопотання про анулювання дії сертифіката САБ авіаційного суб’єкта в установленому порядку.
Крім того, під час перевірки інспектор АБ використовує інші критерії оцінки, а саме:
НП (не підтверджено), тобто не встановлено достовірності того, що не підтверджено;
НВ (не впроваджено), у разі відсутності або невпровадження у даному авіаційному суб’єкті заходів безпеки. Перелік базових питань з метою оцінки якості виконання службових обов’язків персоналом САБ надається у Посібнику (додаток 5), який вважається складовою частиною звіту під час сертифікації САБ авіаційного суб’єкта.
13.8. Звіт за результатами перевірки перед його затвердженням керівництвом Державіаслужбою подається для узгодження начальнику УАБ або особі, яка його заміщує у встановленому порядку.
13.9. Інспектор АБ не має права доводити до відома керівників авіаційних суб'єктів та місцевої влади не узгоджені з керівництвом Державіаслужби висновки.
13.10. Після ознайомлення з висновками звіту перевірки авіаційний суб’єкт надає протягом 2 робочих тижнів план усунення недоліків у визначені терміни. Після затвердження Державіаслужбою цього плану здійснюється контроль за його виконанням.
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.)
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав