Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

НСКУ – Національна спілка кобзарів України

Читайте также:
  1. Банківська система України.
  2. Визволення України
  3. Визначити вартість закупівель товарів, робіт і послуг на яку поширюється дія Закону України „Про здійснення державних закупівель”?
  4. Виручка від реалізації продукції, робіт і послуг малих підприємств України
  5. ВОЄННІ ДІЇ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
  6. Воєнні дії на території України в роки війни.
  7. Гармонізація законодавства України із законодавством ЄС.
  8. Громадянина України.
  9. Державний кордон України на водосховищах гідровузлів та інших штучних водоймах встановлюється
  10. Джерела КП України як галузі права.

Національна спілка кобзарів України – громадська організація, яка має на меті відродження кобзарського мистецтва як на Україні, так і за її межами. Її заснували у 1996 році бандуристи, які своєю ментальністю тяжіють до кобзарської культури. Об’єднуючою ланкою спілки є бандурне мистецтво з усіма його напрямами та жанрами. Його всебічна популяризація, проведення концертів сучасних кобзарів, фестивалів і конкурсів, тематичних семінарів, підтримка як окремих виконавців, так і музичних колективів, методична підтримка навчальних закладів, видання навчальних матеріалів, нотних збірок є основними напрямами роботи НСКУ.

Голова - Єсипок Володимир Миколайович.

Народився в історичному осередку кобзарства м. Полтаві 1950 року.

Перші навички гри на бандурі отримав від батька Єсипка Миколи Макаровича, бандуриста-аматора. 1957-1966 роки – навчання в музичній школі (перша вчителька – Івашенко Марія Никифорівна). 1966-1970 роки – навчання у Полтавському музичному училищі імені М. В. Лисенка, яке закінчив по класу бандури і сольного співу. У 1975 році закінчив Київську консерваторію за фахом «бандурист – концертний виконавець» (клас бандури проф. Баштана Сергія Васильовича).

З 1976 року – соліст Національного оркестру народних інструментів України. За 25 років роботи в оркестрі створив кілька концертних програм – вокальні твори у супроводі оркестру та власному супроводі на бандурі. У цей період на Українському радіо зроблено ним 26 фондових записів: народні пісні, романси, інструментальна музика.

У 1977 році Володимир Єсипок – переможець та лауреат Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах у номінації бандурист-співак. 1989 року отримує почесне звання Заслужений артист України.

Був серед засновників та ініціаторів створення Всеукраїнської спілки кобзарів (нині НСКУ), з 2000 року – в. о. Голови цієї організації.

Доцент кафедри кобзарського мистецтва та бандури Київського національного університету культури і мистецтв. Ним вперше впроваждена програма курсу Практичне кобзарство. В рамках цього курсу студенти готують сучасні кобзарські літературно-музичні композиції.

Учасник багатьох кобзарських фестивалів та член журі конкурсів бандуристів.

Авторська аудіо-касета – «Ще не вмерла Україна» (фірма Аудіо-Україна, 1991 р.)
Фільм-концерт – «Гей, літа орел» (студія Укртелефільм, 1993 р.)
Редактор та упорядник серії з п'яти збірок репертуару бандуриста – «Гей, вдарте в струни, кобзарі».

Націона́льна всеукраї́нська музи́чна спі́лка (НВМС) — одне із найстаріших і найбільших професійних творчих об'єднань митців України. Членами спілки є майже дві тисячі професійних діячів музичного мистецтва.

Першоосновою Національної всеукраїнської музичної спілки було Музичне товариство імені Миколи Леонтовича, створене 1922 року з ініціативи діячів української культури Кирила Стеценка, Пилипа Козицького, Михайла Вериківського, Льва Ревуцького, Бориса Лятошинського, Григорія Верьовки, Порфирія Демуцького, Миколи Грінченка, Гната Хоткевича, Нестора Городовенка та інших.

1928 року Музичне товариство імені Миколи Леонтовича було ліквідовано.

У повоєнні роки діяльність Музичного товариства (спочатку хорового, пізніше — музично-хорового, музичного) було відновлено.

У листопаді 1990 року на V з'їзді Музичного товариства імені Миколи Леонтовича було ухвалено на його базі створити професійну творчу організацію — Всеукраїнську музичну спілку. Її головою було обрано Анатолія Авдієвського.

8 жовтня 1998 року постановою Кабінету Міністрів України спілці надано статус національної.

ГОЛОВА - Анато́лій Тимофі́йович Авдіє́вський (* 16 серпня 1933, с. Федварі, нині с. Підлісне Олександрівського районуКіровоградської області) — український хоровий диригент, композитор, педагог. Академік Академії педагогічних наук України(1995). Дійсний член (академік) Академії мистецтв України (1996).




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 93 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Дозвольте ознайомити з результатами роботи. | Вплив окремих вітамінів та вітамінно-мінерального комплексу на показники лейкоцитарної формули | СЛАЙД 25 | Національна спілка театральних діячів України | СЛАЙД 28 | СЛАЙД 29 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав