Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Виручка від реалізації продукції, робіт і послуг малих підприємств України

Читайте также:
  1. Resources (які використовуються підприємствами як запроваджені фактори виробництва) as inputs to produce goods and services (називаються) factors of production.
  2. V. Методичні вказівки до написання курсових робіт
  3. АБЕТКОВИЙ ПОКАЖЧИК ПРОФЕСІЙНИХ НАЗВ РОБІТ
  4. Алгоритми розрахунку показників рентабельності підприємства
  5. Аналіз динаміки та структури майна підприємства
  6. Аналіз доходів підприємства за загальним їх обсягом, видами, функціями, товарними групами
  7. Аналіз ринкових можливостей і загроз, а також сильних і слабких сторін діяльності підприємства
  8. Аналіз системи надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами
  9. Аналіз структури власного капіталу підприємства
  10. Банківська система України.
  Галузі Сума млн. грн. Частка %
1. Торгівля, громадське харчування, матеріально - технічне постачання і збут, заготівка, посередницька діяльність 126,3 32,3
2. Промисловість 105,3 26,0
3. Будівництво 71,6 18,3
4. Наука і наукове обслуговування 22,5 5,8
5. Транспорт 10,1 2,6
6. Побутове обслуговування населення 8,3 2,2
7. Інформаційно-обчислювальне обслуговування 8,0 2,0
8. Охорона здоров'я, фізкультура і 6,5 1,7
  соціальне забезпечення    
9. Фінансування, кредитування, страхове, пенсійне забезпечення 6,6 1,7
10. Сільське господарство 5,8 1,5
11. Житлово-комунальне господарство 1,7 0,4
12. Народна освіта 0,8 0,2
13. Мистецтво 0,7 0,2
14. Культура 0,5 0,1
  Інші види 16,0 4,1
  Всього 390,7 100,0

Слід зазначити, що малі підприємства поглинають значну кількість робочої сили, що вивільняється, вирішуючи тим самим одну з найгостріших проблем - проблему безробіття. Існувала думка, що в малих підприємствах більшість працюючих - сумісники і пенсіонери. Але дані офіційної статистики свідчать про зворотний бік проблеми. Поступово робота в малих підприємствах перетворюється з другорядної, побічної, в основну діяльність. Штатні працівники малих підприємств України складають, за даними міністерства статистики, 71% від загальної чисельності працюючих. При цьому липа пенсійного віку складають лише 3%, жінки, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною - 2,3%, підлітки до 16 років - 0,3% від облікової чисельності працюючих.

Положення малого бізнесу в національній економіці далеко від бажаного Економіка України залишається все ще сильно монополізованою – питома вага малих підприємств в загальній їх чисельності не перевищує 39%, в об'ємі виробничих фондів - 2%. Наголошується диспропорція в територіальному і галузевому аспектах розвитку підприємств. У територіальному розрізі малий бізнес активно розвивається перш за все в великих індустріальних центрах, в той час, як на периферії існують сприятливі умови (таблиця 2.3.)

Така загальна картина стану малого бізнесу в економіці України, де вже створені загальноекономічні умови розвитку малого бізнесу, і якщо дійсно йти у напрямку ринкового реформування економіки, то сприятливі умови для подальшого підйому малого бізнесу будуть посилюватися і відбудеться корінне поліпшення економічної ситуації.

Необхідно акцентувати увагу на конкретно-економічних умовах розвитку малих підприємницьких структур. Вони зв'язані, перш за все, з податковою і кредитною політикою, реалізацією програми державної підтримки малого бізнесу. Основні напрями підтримки малого бізнесу будуть викладені нижче, тут ми зробимо акцент на важливості формування конкурентного ринкового середовища в економіці і рішенні проблеми фінансового банкрутства підприємств. Ситуація складається таким чином, що допомога всім приведе тільки до погіршення економічної ситуації в цілому, підсилить процес інфляції, джерелом якої є перш за все кредитна емісія, але закони ринку вимагають усунення неефективно працюючих товаровиробників шляхом визнання їх фінансового банкрутства.

Таблиця 2.3




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 103 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

ПЕРЕДМОВА | Сучасні епістомологічні підходи до визначення сутності конкурентоспроможності | Регіональна конкурентоспроможність як самоорганізована система | Сучасні концепти стратегічного управління | Роль малого бізнесу у формуванні ринкової економіки | Критерії і показники оцінки малих форм господарювання | Мал. 3.1. Життєвий цикл малого бізнесу | Вдосконалення організаційної структури малих підприємств | Станом на 2009 рік | Аналіз стратегічних складових потенціалу розвитку Закарпатської області |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав