Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Кольори безпеки

Читайте также:
  1. Безпеки життєдіяльності
  2. Вимоги безпеки
  3. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  4. Вимоги безпеки до майстерень.
  5. Вимоги безпеки перед початком роботи
  6. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
  8. ВПЛИВ РОСЛИННИХ БАРВНИКІВ НА ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
  9. Державна система контролю якості із забезпечення авіаційної безпеки
  10. Загальні правила безпеки при використанні ТСО
Колір безпеки Основне змістове значення кольору безпеки Контрастний колір
  Червоний Заборона, безпосередня небезпека, засіб пожежегасіння Білий
  Жовтий Попередження, можлива небезпека Чорний
  Зелений Припис, безпека Білий
  Синій Вказівка, інформація Білий

Червоний колір (“небезпека”, “стоп”) застосовують для позначення небезпеки, протипожежних засобів, сигнальних лампочок, заборонних знаків безпеки, обладнання та приладів, де може виникнути небезпечна ситуація, аварійних кранів та ручок тощо.

Жовтий колір ( “увага”) – означає попередження, можливу небезпеку. Його застосовують для фарбування попереджувальних знаків безпеки, елементів будівельних конструкцій, виробничого обладнання, що можуть бути джерелами небезпеки, країв огороджувальних пристроїв, захисних огороджень, що встановлюються біля небезпечних зон (ями, котловани, траншеї) тощо.

Жовті і чорні смуги, що чергуються, застосовують для позначення низьких елементів внутрішньоцехового транспорту, кабін, бамперів, електрокарів, підіймально-транспортного обладнання.

Синій колір означає вказівку, інформацію. Його застосовують для зобов'язуючих і вказівних знаків безпеки.

Зелений колір ( “безпека”, “дозвіл”) показує, що шлях вільний. Його застосовують для ламп, що сигналізують про нормальну роботу машин, позначення евакуаційних, запасних виходів («Виходити тут»); табло пунктів першої допомоги; місць перебування аптечок, рятувальних засобів.

Знаки безпеки праці. Відповідно до Держстандарту прийнято чотири групи знаків безпеки праці (ГОСТ 12.4.026-76):

· знаки, що забороняють, - мають форму кола, по периметру якого нанесено широку червону смугу, а біле поле з нанесеним чорною фарбою відповідним символом перекреслюється червоною смугою такої ж ширини. Вони призначені для заборони певних дій у визначених місцях або приміщеннях (заборона палити, гасити водою і т.п.);

· попереджуючі знаки мають форму трикутника, по периметру якого нанесено чорну смугу, а на жовтому полі знака розміщені відповідні попереджуючі символи. Вони призначені для попередження працівників про можливу небезпеку (радіаційне випромінювання, електричний струм і ін.);

· зобов 'язуючі знаки мають форму кола, по периметру якого нанесена тонка біла смуга, а на синьому полі білою фарбою - відповідні зобов'язуючі символи. Вони приписують дозвіл на певні дії працівників лише у разі виконання конкретних вимог з охорони праці (використання ЗІЗ тощо), вимоги пожежної безпеки та ін.;

· вказівні знаки мають прямокутну форму, вони синього кольору з білим полем, посередині знак з нанесеними відповідними символами на полі. Вказівний знак «Входити тут» має форму квадрата зеленого кольору, на якому білою фарбою нанесений відповідний символ. Символи на вказівних знаках, що належать до пожежної безпеки, мають червоний колір.

Знаки безпеки, встановлені на воротах при в'їзді на об'єкт, діють на території всього підприємства, а якщо такі знаки встановлені на дверях або стіні при вході в приміщення - то лише для цього приміщення.

Дорожні знаки покращують безпеку учасників дорожнього руху і є для них обов'язковими. Є знаки, що знижують ступінь небезпечності не тільки для учасників дорожнього руху, але і для людей, які перебувають поруч. Наприклад, такі знаки як «Рух транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажні, заборонено», «Рух транспортних засобів, що перевозять вибухівку, заборонений» і т.д.

Знаки безпеки повинні контрастно виділятися на тлі навколишнього середовища і перебувати в полі зору людей у призначених місцях.

 

Широко використовуються пояснювальні написи, що додатково інформують про можливу небезпеку. У пояснювальному написі забороненого знака завжди є слово «Заборонено», наприклад: «Заборонено палити», Пояснювальні написи нерідко починають також словом «Стій», наприклад: «Стій. Заборонена зона».

Знаки небезпечних зон попереджують, наприклад, про розташування зон обвалів, сховищ, зон дії отруйних чи шкідливих речовин. У попереджувальних знаках може бути пояснювальний напис, наприклад: «Небезпечна зона. Тихий хід».

Знаки загрози поранення попереджують про небезпеку, пов'язану з гострими предметами, виступом арматури тощо. Основне слово - «Обережно». Наприклад: «Обережно. Гострі предмети».

Знаки загрози від руху попереджують про небезпеку, пов'язану з рухом транспорту, будівельних машин і т.д., наприклад: «Бережись. Рух транспорту», «Бережись. Поворот стріли».

На вказівних знаках можуть бути такі пояснювальні слова: «Вихід», «Вхід» тощо.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 82 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Морфіну гідрохлорид | ПРОМИСЛОВІ ПРОТИГАЗИ | Класифікація індивідуальних засобів захисту (ЗІЗ) від ЗМУ | Засоби захисту шкіри (ЗІЗШ) та очей. | Медичні засоби індивідуального захисту від ЗМУ та правила їх використання |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав