|
1.Отримавши тему літературної доповіді, обдумай її формулювання, визнач мету.
2.Якщо літературна доповідь базується на матеріалі конкретних літературних творів, прочитай їх, осмислюючи під кутом зору теми доповіді.
3.Підбери й опрацюй літературознавчі та довідникові джерела з теми. Найважливіше законспектуй. Нотатки, цитати фіксуй на окремих картонках, щоб, виголошуючи доповідь, користуватися ними.
4.Склади робочий план доповіді, визначаючи послідовність та логічні зв'язки основних думок.
5.Систематизуй зібраний матеріал відповідно до плану, остаточно добери необхідні аргументи, факти, цифри. Зверни увагу на деталі, що мали б бути цікавими саме тій аудиторії, перед якою виступатимеш.
6.Запиши текст доповіді повністю чи конспективно.
7.Удома прочитай доповідь, щоб перевірити, чи вкладається вона у визначений час і переконатися, що твій виклад вільний, упевнений, а мова виразна та емоційна. У класі доповідь доцільно виголошувати, а не зачитувати — це допоможе дотримувати зв'язок і з аудиторією. Добре, якщо виступ супроводжуватиметься демонстрацією книг, альбомів з репродукціями, кінофрагментів чи прослуховуванням аудіозаписів.
План доповіді з літературознавчої проблеми.
У вступі необхідно висвітлити історію виникнення проблеми, оглянути, як вона вирішувалася попередниками. Наприклад, на початку доповіді на тему: «Герой-інтелігент в оповіданнях А.Чехова» доцільно охарактеризувати актуальність для російського суспільства початку XX ст. проблеми ролі інтелігенції. Потім слід зробити огляд найцікавіших думок літературознавців щодо неї.
В основній частині необхідно подати власний аналіз цієї теми в оповіданнях А.Чехова «Людина у футлярі», «Дама з собачкою», «Будинок із мезоніном» та ін., з'ясувати новаторство автора в її тлумаченні. Власні думки доповідач аргументує цитатами з художніх творів та посиланнями на авторитетні літературознавчі студії.
Висновок повинен містити підсумок про значення творів письменника за різних історичних епох, а також у розвитку національної та світової літератур.
План доповіді про творчість письменника
Вступ повинен містити загальну характеристику творчості митця з використанням думок різних літературознавців.
В основній частині слід висвітлити головні події життя і творчості письменника (показати на карті місця, пов'язані з його життям, навести уривки зі спогадів сучасників та епістолярію митця). Необхідно охарактеризувати ставлення письменника до тогочасних суспільних проблем, його громадянську позицію, стосунки із однодумцями та друзями. Визначити основну тематику і проблематику творчості митця, її художню своєрідність та новаторство. Проаналізувати його найвідоміші твори.
У висновку подають оцінки творчого спадку письменника, його значення для історії літератури та духовних набутків людства.
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 147 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |