Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Пам'ятка для підготовки доповіді на літературну тему

1.Отримавши тему літературної доповіді, обдумай її формулювання, визнач мету.

2.Якщо літературна доповідь базується на матеріалі конкретних літературних творів, прочитай їх, осмислю­ючи під кутом зору теми доповіді.

3.Підбери й опрацюй літературознавчі та довідникові джерела з теми. Найважливіше законспектуй. Нотатки, цитати фіксуй на окремих картонках, щоб, виголошуючи доповідь, користуватися ними.

4.Склади робочий план доповіді, визначаючи послі­довність та логічні зв'язки основних думок.

5.Систематизуй зібраний матеріал відповідно до пла­ну, остаточно добери необхідні аргументи, факти, цифри. Зверни увагу на деталі, що мали б бути цікавими саме тій аудиторії, перед якою виступатимеш.

6.Запиши текст доповіді повністю чи конспективно.

7.Удома прочитай доповідь, щоб перевірити, чи вкла­дається вона у визначений час і переконатися, що твій виклад вільний, упевнений, а мова виразна та емоційна. У класі доповідь доцільно виголошувати, а не зачитува­ти — це допоможе дотримувати зв'язок і з аудиторією. Добре, якщо виступ супроводжуватиметься демонстраці­єю книг, альбомів з репродукціями, кінофрагментів чи прослуховуванням аудіозаписів.

План доповіді з літературознавчої проблеми.

У вступі необхідно висвітлити історію виникнення проблеми, огля­нути, як вона вирішувалася попередниками. Наприклад, на початку доповіді на тему: «Герой-інтелігент в опові­даннях А.Чехова» доцільно охарактеризувати актуальність для російського суспільства початку XX ст. проблеми ро­лі інтелігенції. Потім слід зробити огляд найцікавіших думок літературознавців щодо неї.

В основній частині необхідно подати власний аналіз цієї теми в оповіданнях А.Чехова «Людина у футлярі», «Дама з собачкою», «Будинок із мезоніном» та ін., з'ясу­вати новаторство автора в її тлумаченні. Власні думки доповідач аргументує цитатами з художніх творів та по­силаннями на авторитетні літературознавчі студії.

Висновок повинен містити підсумок про значення тво­рів письменника за різних історичних епох, а також у розвитку національної та світової літератур.

План доповіді про творчість письменника

Вступ по­винен містити загальну характеристику творчості митця з використанням думок різних літературознавців.

В основній частині слід висвітлити головні події жит­тя і творчості письменника (показати на карті місця, по­в'язані з його життям, навести уривки зі спогадів сучас­ників та епістолярію митця). Необхідно охарактеризува­ти ставлення письменника до тогочасних суспільних проблем, його громадянську позицію, стосунки із одно­думцями та друзями. Визначити основну тематику і про­блематику творчості митця, її художню своєрідність та новаторство. Проаналізувати його найвідоміші твори.

У висновку подають оцінки творчого спадку письмен­ника, його значення для історії літератури та духовних набутків людства.




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 147 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Урок компаративного аналізу | Урок культурологічного аналізу | Преображение | Інтегрований урок |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав