Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Ефедрину гидрохлорид

Читайте также:
  1. Адреналина гидрохлорид препаратына рецепт жазыңыз.
  2. Адреналіну гидрохлорид
  3. Пилокарпин (Пилокарпина гидрохлорид)

Найменування: Ефедрину гидрохлорід (Ephedrini hydrochloridum)

Форма випуску:
Порошок; пігулки по 0,002; 0,003 і 0,001 грама (для педіатричної практики); 5% розчин (для ін'єкцій) в ампулах по 1 мл; 2% і 3% розчинів у флаконах по 10 мл (для оториноларингологічної практики).
Синоніми:
Ефедрин хлористоводневий, Ефалон, Ефедрозан, Неофедрін, Санедрин, Ефетонін і ін.
Показання до застосування:
Застосовують ефедрин для звуження судин і зменшення запальних явищ при ринітах (запаленні слизистої оболонки носа), як засіб для підвищення артеріального тиску при оперативних втручаннях (особливо при спинномозковій анестезії), при травмах, крововтратах, інфекційних захворюваннях, гіпотонічній хворобі (зниженому артеріальному тиску) і ін. Використовується також (чаші в комбінації з іншими препаратами) при бронхіальній астмі, а іноді при сінній лихоманці, Кропив'янці, сироватковій хворобі і інших алергічних захворюваннях. Застосовують також при міастенії (м'язовій слабкості), нарколепсиі (хвороби центральної нервової системи), отруєннях снодійними і наркотиками, при енурезі (нічному нетриманні сечі). Дія при енурезі пов'язана із стимулюючим впливом на центральну нервову систему, у зв'язку з чим сон стає менш глибоким і полегшується розсип при появі позивів на сечовипускання.
Місцево застосовують розчин ефедрину як судинозвужувальний засіб і для розширення зіниці (з діагностичною метою в офтальмологічній практиці).
Препарат використовують і ще в кардіології для лікування порушень серцевого ритму.
Фармакологічна дія:
Стимулює альфа- і бета-пекло ренорецептори.
По периферичній симпатоміметичній дії ефедрин близький до адреналіну. Викликає звуження судин, збільшення артеріального тиску, розширення бронхів, гальмування перистальтики (хвилеподібних рухів) кишечника, розширення зіниць, збільшення змісту глюкози в крові.
Порівняно з адреналіном ефедрин надає менш різка, але значно триваліша дія. У зв'язку з більшою стійкістю ефедрин ефективний при введенні всередину і зручний для застосування при курсовому лікуванні (наприклад, при алергічних захворюваннях).
На відміну від адреналіну ефедрин надає специфічний стимулюючий вплив на центральну нервову систему. В цьому відношенні він близький до Фенаміну, проте в последствіїдній діє значно сильніше.
Ефедрину гидрохлорід спосіб застосування і дози:
Застосовують ефедрин всередину (до їжі), під шкіру, в м'язи і у вену, також місцево.
При гострому зниженні артеріального тиску показано повільне внутрішньовенне введення; при інфекційних захворюваннях, перед спинномозковою анестезією і тому подібне - підшкірне або внутрішньом'язове введення; при бронхіальній астмі і інших алергічних захворюваннях призначають зазвичай всередину.
Всередину призначають дорослим по 0,025-0,05 грамів 2-3 рази щодня.
Курс лікування зазвичай продовжується 10-15 днів. Можна також призначати циклами по 3-4 дні з 3-денними перервами.
При енурезі призначають перед сном.
При бронхіальній астмі застосовують ефедрин у поєднанні з Теофіліном, димедролом, глюконатом кальцію і іншими препаратами.
Дітям призначають ефедрин всередину в наступних дозах: у віці від 1 року - по 0,002-0,003 грамів; 2-5 років - 0,003-0,01 грама; від 6 до 12 років - 0,01-0,02 грама на прийом.
Під шкіру і внутрішньом'язовий вводять дорослим по 0,02-0,05 грамів 2-3 рази щодня; внутрішньовенно вводять дорослим струменевий (поволі) по 0,02-0,05 грамів (0,4-1 мл 5% розчину) або краплинним способом в 100-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчину глюкози в обший дозі до 0,08 грама (80 міліграм).
Вищі дози ефедрину для дорослих всередину і під шкіру: разова - 0,05 грама, добова - 0,15 р.
У офтальмологічній практиці застосовують 1-5% розчинів (очні краплі). При вазомоторному риніті (запаленні слизистої оболонки носа) - 2-3% розчинів.
Ефедрин застосовують тільки за призначенням лікаря.
Ефедрин не належить використовувати тривало.
Щоб уникнути порушення нічного сну не належить призначати ефедрин і продукти, що містять його, в кінці дня і перед сном.
Ефедрину гидрохлорід протипоказання:
Безсоння, гіпертензія (підйом артеріального тиску), атеросклероз, органічні захворювання серця, гіпертиреоз (хвороба щитовидної залози).
Ефедрину гидрохлорід побічні дії:
Препарат зазвичай добре переноситься. Іноді через 15-30 мін надалі вживання наголошуються легке тремтіння, серцебиття. Ці явища швидко проходять. Передозування продукту може викликати ряд токсичних явищ: нервове збудження, безсоння, розлади кровообігу, тремтіння кінцівок, затримку сечі, втрату апетиту, блювоту, посилене потовиділення, висип.

 




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 100 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

В сиянии славы: традиционный героический эпос 1 страница | В сиянии славы: традиционный героический эпос 2 страница | В сиянии славы: традиционный героический эпос 3 страница | В сиянии славы: традиционный героический эпос 4 страница | Во мраке одиночества: героические элегии | Дружина господня: религиозный эпос | Закат героев: исторические песни | Героический мир англосаксонского эпоса | Адреналіну гидрохлорид | Норадреналіну гидротартрат |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав