Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Методичні консультації

Читайте также:
  1. V. Методичні вказівки до написання курсових робіт
  2. ЗМІСТ І ПРОЦЕС ЗАНЯТТЯ. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. ІV. Методичні рекомендації до написання контрольних робіт
  4. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  5. Методичні вказівки для підготовки контрольних робіт та рефератів.
  6. Методичні завдання
  7. Методичні завдання
  8. Методичні завдання
  9. Методичні матеріали для самостійної підготовки студента.

На цих консультаціях викладач обґрунтовує значення першоджерела в поглибленні знань студентів по досліджуваній темі. Він повинен навчити студентів працювати з літературою, озброїти вмінням проникати в суть досліджуваних явищ, понять, умінням бачити різні підходи й точки зору в досліджуваних роботах. Методична консультація може проводитися декількома етапами:

Перший етап. На цьому етапі студенти одержують навчальні завдання для самостійної роботи з урахуванням бюджету часу, наявної літератури, з виділенням обов'язкової для конспектування й для додаткового вивчення. Дається коротка анотація літературних джерел. Завдання по літературі даються конкретні;

Другий етап. Він передбачає надання конкретної допомоги в конспектуванні літератури. Поряд з ознайомленням студентів з методикою складання конспекту, викладач здійснює контроль якості оформлення конспектів і їхньої змістовності. Під час консультації варто звертати увагу студентів на необхідність прояву свого відношення до робіт, що конспектуються: уміння робити зауваження, коментарі, висновки по темі або інших положеннях у формі заміток, записів на полях або у висновку конспекту. Методична консультація на цьому етапі повинна допомогти студентам засвоїти, що головне в конспектуванні - це вміння глибоко проникнути в думки автора, знайти основну ідею, стрижень роботи, відповіді на поставлені питання, методи їхнього рішення й т.п.;

Третій етап. На цьому етапі здійснюється контроль ходу і якості виконання навчального завдання. Форми контролю використовуються найрізноманітніші: перегляд конспекту, бесіда за конспектом, постановка проблемних питань і ін.

Для студентів, що затрудняються в конспектуванні обов'язкової літератури за курсом або ухиляються від нього, важливо практикувати індивідуальні співбесіди, колоквіуми, звіти про роботу над першоджерелами.

Читання студентських конспектів - як форма контролю навчальної роботи студентів - дає можливість викладачеві скласти уявлення про вміння студентів виділяти головне в досліджуваному матеріалі, робити самостійні висновки й оцінки прочитаних першоджерел. Аналізуючи конспекти, викладач повинен навчити майбутніх педагогів творчому відношенню до досліджуваної літератури, перебороти тенденцію догматичного, школярського, бездумного переписування цитат.

На консультаціях всіх видів важливо вчити студентів методиці постановки питання, пошуку й формулювання відповіді на нього. Питання, що задаються на консультаціях, можна розділити на наступні групи обумовлені проблемами в знаннях, невірно виробленими способами діяльності; націлені на одержання додаткової інформації, що розширює границі досліджуваної дисципліни й професійний кругозір студентів; проблемні, орієнтовані на обговорення, з'ясування точок зору студентів.

Консультації можуть проводитися в індивідуальному порядку (індивідуальна), з окремими групами студентів (групова) і із цілою групою (колективна). Тип консультації визначається дидактичними цілями й завданнями, які викладач ставить перед ними.

У зв'язку з реалізацією особистісно-орієнтованого навчання роль консультацій у вузівському процесі зростає.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 89 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Лекція - форма організації навчального процесу у вищій школі | Семінар як форма організації навчання | Лабораторно-практичні заняття — форма організації навчання у вузі |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав