Читайте также:
|
|
62. Визначте масу йоду, що виділиться в результаті взаємодії розчину калій йодиду, підкисленого сульфатною кислотою зі 152 мл розчину калій перманганату з масовою часткою солі 6% та густиною 1,04 г/мл.
63. Сульфур (ІV) оксид, одержаний з калій сульфіту, розчинили у воді. До одержаного розчину долили бромну воду в стехіометричній кількості, а потім надлишок розчину барій хлориду. Одержали осад, маса якого дорівнює 9,32 г. Обчисліть масу калій сульфіту, яку використали для добування сульфур (ІV) оксиду.
64. На взаємодію 11,2 г суміші заліза й міді витратили хлор, одержаний дією хлоридної кислоти (взятої у надлишку) на 17,4 г манган(ІV) оксиду. Визначте кількість речовини міді, яка містилась у вихідній суміші.
65. Під час взаємодії суміші калій хлориду та калій хлорату (бертолетової солі), маса якої дорівнювала 49,8 г, з хлоридною кислотою (взятою з надлишком) виділився газ, який повністю витратили на окиснення 60,96 г ферум (ІІ) хлориду. Визначте масову частку калій хлорату у вихідній суміші (%).
66. Газ, що утворився під час нагрівання стехіометричної суміші сірки та калій хлорату, розчинили у воді. На повну нейтралізацію одержаного розчину витратили 65,84 мл розчину лугу з масовою часткою натрій гідроксиду 30% та густиною 1,35 г/мл. Визначте масу вихідної суміші.
67. Калій перманганат, кількість речовини якого дорівнює 0,4 моль, прореагував з хлоридною кислотою. Одержаний під час реакції газ використали на окиснення порошку заліза. Одержану сіль розчинили у 600 мл води. Визначте масову частку солі (%) в одержаному розчині.
68. Суміш калій дихромату та натрій карбонату, маса якої дорівнює 14 г, обробили концентрованою хлоридною кислотою (взятою з надлишком). Газоподібні продукти реакції пропустили крізь порошок магнію. У результаті цього маса газів зменшилася на 6,816 г. Визначте кількість речовини натрій карбонату у вихідній суміші.
69. Складіть рівняння окисно-відновної реакції, користуючись схемою: Аl + КСlO3 + H2SO4 ®? +? + Н2О. Вкажіть суму коефіцієнтів.
70. Закінчіть схеми реакцій та встановіть невідомі речовини:
1) КСlO3 + S A + D ; 2) D + О2
W; 3) W + Н2О ® E.
Вкажіть суму коефіцієнтів трьох рівнянь.
71. Суміш хром(IIІ) оксиду та хрому, маса якої становить 9,28 г, розчинили у хлоридній кислоті. Одержаний розчин солей під час стояння на повітрі поглинув 0,0154 моль кисню. Визначте масу хром(ІII) оксиду в суміші.
72. Закінчіть схеми реакцій та визначте невідомі речовини.
1) Сl2 + КОН D + А + Н2О;
2) А + Р ® D + Р2О5;
3) D + AgNO3 ® AgCl¯ + E.
Вкажіть суму молярних мас речовин A, D, Е.
73. Природний мінерал брауніт є сумішшю оксидів мангану зі ступенями окиснення +2 та +4. На розчинення 4,58 г брауніту витратили 13,76 мл хлоридної кислоти з масовою часткою хлороводню 36% та густиною 1,18 г/см3. При цьому виділилось 0,02 моль газу. Визначте молярну масу брауніту.
74. На суміш калій перманганату та калій сульфату подіяли надлишком концентрованої хлоридної кислоти. Виділилось 5,6 л газу (н.у.). До одержаного розчину долили надлишок розчину барій хлориду. Утворилось 4,66 г осаду. Визначте масу вихідної суміші.
75. Ідентифікуйте невідомі речовини та закінчіть схеми реакцій:
1) КСlO3 + НСl (конц.) ® А + D + Н2О;
2) КI + D ® А + Е.
Вкажіть суму коефіцієнтів обох рівнянь.
76. З якими з поданих речовин може реагувати концентрована хлорид на кислота: K2S, K3PO4, K2SO3, K2SO4, MnO2? Напишіть рівняння відповідних реакцій та вкажіть суму коефіцієнтів усіх рівнянь, враховуючи те, що кислота була взята з надлишком.
77. Крізь 200 г розчину ферум (ІІ) хлориду (масова частка солі в розчині становить 20%) пропускали хлор доти, доки масові частки солей у розчині стали однаковими. Визначте об'єм хлору, що вступить у реакцію.
78. До розчину йодиду одновалентного металу додавали розчин аргентум нітрату до припинення виділення осаду. Після завершення реакції з'ясувалось, що маса новоутвореного розчину дорівнює масі вихідного розчину йодиду. Визначте масову частку аргентум нітрату в розчині (у %).
79. Під час розчинення у хлоридній кислоті еквімолярної суміші калій карбонату та кальцій гідрогенкарбонату утворилося 13,44 л газу (н.у.). Визначте масу вихідної суміші.
80. На суміш алюміній силіциду та магній оксиду, маса якої становить 5 г, подіяли хлоридною кислотою, взятою у надлишку. У результаті виділилось 4,368 л (н.у.) газу та залишився 1 г нерозчинного залишку. Визначте масу магній оксиду у вихідній суміші.
81. До розчину, що містить 60 г суміші цинк броміду та натрій йодиду, долили 1247,7 мл розчину AgNO3 з масовою часткою солі 10% та густиною 1,09 г/мл. Осад, що випав, відфільтрували. Фільтрат прореагував з 150 мл хлоридної кислоти з умістом хлороводню 2 моль/л. Визначте масову частку (%) цинк броміду у суміші.
82. На розчинення еквімолярної суміші ферум (III) оксиду та цинк оксиду витратили хлоридну кислоту, одержану з 1,792 л хлороводню. Визначте масу вихідної суміші оксидів.
83. Під час розчинення еквімолярної суміші калій хлорату, калій перманганату та калій дихромату в концентрованій хлоридній кислоті (взятій у надлишку) утворилось 5712 мл газу (н.у.). Визначте масу вихідної суміші. Відповідь подайте з точністю до тисячних долей одиниці.
84. Розклад калій хлорату за відсутності каталізатора відбувається у двох напрямках: з утворенням кисню або калій перхлорату (КСlO4). Визначте кількість речовини калій хлориду, яку одержали під час розкладу 73,5 г КСlO3, якщо при цьому виділилось 6,72 л газу (н.у.).
85. Напишіть рівняння реакцій, за якими можна здійснити перетворення:
Вкажіть суму молярних мас речовин A, D, X, М.
86. Визначте невідомі речовини, якщо вони вступають у реакції, які описуються схемами:
а) NaCl + А ® Е ¯ + D; в) Е L + М ;
б) D NaNO2 + Х ; г) М + Са
СаСl2.
Вкажіть суму всіх коефіцієнтів.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 273 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |