Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Система показників ринку транспортних послуг

Читайте также:
  1. ATL та BTL на сучасному ринку маркетингових комунікацій
  2. ERP — информационная система масштаба предприятия
  3. I Операционная система ОС Unix
  4. I Операционная система ОС Unix
  5. I Операционная система ОС Unix
  6. I. Система воспитания военнослужащих Вооруженных Сил Российской Федерации
  7. I. Система социального регулирования общественных отношений.
  8. I. Система социального регулирования общественных отношений.
  9. I. Сутність ринку та її функції
  10. II. Общество как социальная система, её основные системные признаки

Залізничний транспорт — вид транспорту, що здійснює перевезення вантажів по рейковій колії у вагонах (поїздах) за допомогою локомотивної тяги.

Залізнична колія — комплекс споруд і пристроїв, які утворюють дорогу з направляючою рейковою колією для пересування рухомого складу залізничного транспорту.

Залізнична колія має складну будову. Основні елементи залізничної колії: верхня будова, земляне полотно, інженерні споруди (мости, тунелі, віадуки, дренажні спорудження, підпірні стінки). У різних країнах прийнята різна ширина колії, що пояснюється в основному історичними причинами: на Україні та Росії — 1520 мм; у Західній Європі, Канаді, США і Японії на нових лініях — 1435 мм; в окремих штатах Південної Америки, країнах Африки, Індії — 1067 мм. Вузька колія може бути шириною 1000; 914; 891; 750 і 600 мм. Колія шириною 600 і 750 мм характерна для промислового залізничного транспорту України та країн СНД.

Автомобільний транспорт — це вид транспорту, який здійснює перевезення вантажів і пасажирів по безрейкових шляхах з використанням колісного рушія. (Рушій — пристрій для перетворення роботи двигуна чи якогось іншого джерела енергії в роботу, що забезпечує рух транспортних машин (наприклад, колеса, гусениці, вітрила, весла, реактивні сопла та ін.).)

Це найбільш масовий вид транспорту для перевезення пасажирів на короткі та середні відстані. Основна сфера його діяльності — перевезення вантажів будь-якої вартості на невеликі та середні відстані. Застосування сучасних технологій типу контейнерної розширює сферу застосування автомобільного транспорту по перевезенню вантажів. Ефективні і перевезення на значні відстані в міжнародному сполученні, які приносять валютний прибуток і прискорюють доставку експортно-імпортних вантажів.

Технологія роботи автомобільного транспорту відрізняється тим, що виробничий процес здійснюється рухомим складом підприємств загального користування, відомчим (обслуговуючим переважно перевезення даного відомства) і приватним. Цьому виду транспорту притаманна автономність руху одиночними автомобілями, а також автопоїздами та автозагонами за графіком або без нього. Відправлення вантажів можуть бути змішані або дрібними партіями.

Річковий транспорт — один з найстарших у країні; він має особливе значення для місцевості, де низка щільність залізних і автомобільних доріг або ж вони взагалі відсутні

Повітряний транспорт, будучи універсальним, використовується переважно для перевезення пасажирів на середні та далекі відстані та окремі види вантажів. На долю повітряного транспорту приходиться приблизно 15 % обсягу пасажирських перевезень у міжміському сполученні. Зростання матеріального добробуту, розширення культурних, ділових і наукових зв'язків приводять до підвищення рухливості населення, що обумовлює потребу у швидкісних переміщеннях — авіації.

Одиницею спостереження в статистиці перевезень вантажів є відправка, тобто. партія вантажу, перевезення якої оформлена відповідним документом (договором перевезення). Первинні документи різними видах транспорту мають різні назви:

· дорожня відомість – на залізничному і річковому транспортах;

· коносамент і маніфест – на морському транспорті;

· шляховий листок ітоварно-денежная накладна – в автомобільному транспорті;

· супровідна відомість – на повітряному транспорті.

Статистика перевезень вантажів розробила систему показників, що забезпечують можливість всебічної характеристики роботи кожного підприємства міста і місцем єдиній транспортній мережі країни. Ці показники поділяються на дві групи:

· об'ємні (сумарні);

· якісні.

До об'ємним показниками статистики перевезень вантажів ставляться:

· відправлено (відправлення) вантажів;

· прибуло (прибуття) вантажів;

· перевезено (перевезення) вантажів;

· перевезено у прямому змішаному повідомленні;

· обсяг виконаною транспортної роботи – вантажообіг.

Вантажооборот є роботи вистачить під час перевезення вантажів, обчислюється підсумовуванням творів маси перевезених вантажів на відстань перевезення в кілометрів (миль). Він одна із основних показників в оцінці ефективності роботи транспортного підприємства.

Перевезено вантажів (обсяг перевезень вантажів) - кількість вантажів в тоннах, перевезених транспортом. Враховується за видами транспорту, повідомлення, ширині колії, роду вантажів, напрямам перевезень. Початковий момент процесу перевезень вантажів відбивається показником "відправлено (відправлення) вантажів", кінцевий момент - показником "прибуло (прибуття) вантажів". Для окремих організацій транспорту для характеристики всього обсягу роботи застосовується показник "перевезено (перевезення) вантажів", що визначається як сума відправлених вантажів й положення прийнятих вантажів з інших організацій транспорту для перевезення.

До якісними показниками статистики перевезень вантажів ставляться:

· середнє відстань перевезення в1т вантажу;

· середня густота перевезень1т вантажу;

· середня тривалість перевезення1т вантажу;

· середня швидкість просування1т вантажу.

Розподіл вантажних перевезень між окремими транспортом залежить від своїх особливостей та скорочення економічної переваги. Наприклад,

· залізничному транспорті використовується під час перевезення великих обсягів вантажів великі відстані;

· автомобільний транспорт – у містах та районах на короткі, і навіть більш великі відстані при перевезеннях цінних і швидкопсувних вантажів;

· морської транспорт – при перевезеннях масових вантажів околицях, тяжіють до внутрішнім водним і морським басейнах;

· магістральні трубопроводи служать для перекачування газу та сирої нафти з промислів на переробні заводи й у транспортування готових нафтопродуктів з заводів до віддалених районів споживання і термінали;

· повітряний транспорт використовується під час перевезення вантажів на дуже великі відстані.

Якісні показники статистики перевезень пасажирів:

-середня дальність перевезення пасажирів характеризує середню відстань пересування пасажира;

-густота перевезень пасажирів характеризує інтенсивність пасажиро-потоку на дільниці або мережі за період; рівень його виражається числом пасажирів, що проїхали в одиницю часу по кожному кілометру залізниці;

-середня населеність пасажирського вагона характеризує використання пасажирських вагонів і визначається діленням пасажирообігу на пробіг пасажирських вагонів;

-коефіцієнт рухливості населення – це середня кількість поїздок за рік одного жителя залізницею;

Наявність локомотивів визначається за місцем їх приписки. Показники роботи рухомого складу: вантажообіг, пробіг.

Вантажообіг нетто – це показник, що характеризує обсяг перевізної роботи з урахуванням фактичної відстані і переміщення вантажу, визначається як сума з добутків маси нетто поїзда на довжину поїздо-дільниці, визначається окремо для кожного типу тяги.

Загальний пробіг – це основний показник, що характеризує обсяг роботи локомотивів оснащеності, він визначається як сума з добутків кількості локомотивів на пройдену відстань.

Основна частина загального пробігу - лінійний пробіг - це сумарна відстань, яка фактично пройдена поїзними локомотивами по перегонах.

Лінійний пробіг ділиться на основний (пробіг у голові поїзда) та допоміжний.

До найважливіших показників обсягу експлуатаційної роботи відносяться також показники: навантажено, вивантажено, прийнято навантажених, робота у вагонах. Показник робота вагонів має різний зміст для залізничної мережі та її підрозділів. Для мережі робота - вивантажено = навантажено. Для залізниці робота - вивантажено + навантажено.

Вагонообіг станції — це кількість вагонів, перероблених станцією за звітний період.

Якість використання вантажних вагонів за їх вантажопідйомністю характеризується такими показниками:

— середня вантажопідйомність вагона, яку отримують діленням сумарної вантажопідйомності в тоннах на число завантажених двовісних вагонів;

— середнє статичне навантаження, яке отримують діленням кількості навантажених тонн даного вантажу на кількість завантажених вагонів;

— середнє динамічне навантаження вагонів одержують діленням загального пробігу вантажів в експлуатаційних тонно-кілометрах нетто на відповідний пробіг завантажених вагонів робочого парку, у вагоно-вісе-кілометрах.

Використання вагонів пасажирського парку характеризується показником середньої населеності на вісь вагону. Визначається відношенням усіх виконаних в даному періоді пасажиро-км до пробігу пасажирських вагонів у вагоно-вісе-кілометрах.

Узагальнюючим показником використання локомотивів, виділених для вантажного руху, є середня продуктивність локомотива в добу у тонно-кілометрах брутто. Для отримання цього показника, загальний обсяг роботи в тонно-кілометрах брутто, виконаний локомотивами у вантажному русі, ділять на загальні локомотиво-доби парку, що експлуатується. У локомотиво-доби парку, що експлуатується, включають локомотиво-доби других локомотивів, подвійної тяги, в підштовхуванні і одиночному пересуванні.

Коефіцієнт допоміжної роботи локомотивів у вантажному русі визначається як відношення лінійного пробігу локомотива без підштовхування до пробігу в голові поїзда.

Показники поїзної роботи:

- середня швидкість у русі - відношення величини пройденої відстані в кілометрах на витрачений час в годинах або добах;

- середня технічна швидкість показує, на скільки кілометрів у середньому пересувався поїзд протягом однієї години, витраченої безпосередньо на пересування без урахування стоянок на станціях;

- середня дільнична швидкість показує, скільки кілометрів в одну годину проходили поїзди за весь час знаходження їх на дільницях, тобто з моменту відправлення від початкової станції дільниці до моменту прибуття на кінцеву станцію, включаючи час стоянок на проміжних станціях;

- коефіцієнт швидкості - відношення дільничної швидкості до відповідної технічної швидкості.

Характеристика поїздів вантажного руху дається також за допомогою показників їх середньої ваги і середнього складу.

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 96 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав