Читайте также:
|
|
До первинних засобів пожежогасіння належать:
· вогнегасники;
· пожежні крани-комплекти, ручні насоси
· лопати, ломи, сокири, гаки, пили, багри;
· ящики з піском, бочки з водою;
· азбестові полотнища, повстяні мати та ін.
Первинні засоби пожежогасіння розміщують на пожежних щитах, які встановлюють на території об’єкта з розрахунку один щит на 5000м2. Вони мають бути пофарбовані у червоний колір, а пожежний інструмент у чорний.
Серед первинних засобів пожежогасіння найважливішу роль відіграють вогнегасники різних типів: водяні, водо-пінні, порошкові, вуглекислотні, газові.
Залежно від способу транспортування вони бувають: переносні (до 20 кг) та пересувні (до 450 кг).
Залежно від об’єму вогнегасники бувають малолітражні (до 5л), ручні (до 10 л), пересувні (понад 10л).
Вогнегасники маркують буквами, що означає їх вид та цифрами, що визначають їх об’єм.
Найбільш перспективними є порошкові вогнегасники, які застосовують для гасіння лужних металів, ЛЗР і ТР, електрообладнання, що горить під напругою до 1000В, твердих та газоподібних речовин.
Найбільш розповсюдженими є:
ОП-1, ОП-2, ОП-9, ОП-10 — переносні;
ОПА-50, ОПА-100 — пересувні.
Вони відрізняються між собою лише складом порошку та пристроєм для його подачі.
Вуглекислотні вогнегасники застосовуються для гасіння загорянь на машинах, автомобілях і для невеликих об’ємів нафтопродуктів, а також електроустановок під напругою до 1000В.
У корпусі вогнегасника міститься вуглекислий газ у рідкому стані під високим тиском 6мПа (ручні) і 15 мПА (переносні). У горловині балону змонтований спеціальний пусковий пристрій із сифонною трубкою, який приводиться у дію за допомогою вентильного або пістолетного пристрою. Виходячи з балону назовні, зріджений двооксид вуглецю перетворюється на снігоподібну масу за температури – 80?С.
Вибір типу вогнегасника визначається розмірами загоряння і можливих осередків пожеж.
|
Анімаційний готельний менеджмент
Поняття менеджменту анімації
Процес перетворення потреб туриста (гостя) у його задоволеність відпочинком, подорожжю проводиться на основі і з використанням взаємодіючих систем середовища гостинності: матеріально технічної бази, природного комплексу, культурно історичного комплексу, рекреаційної інфраструктури та обслуговуючого персоналу (рис. 2. 1)
Спортивно-оздоровчі заняття туриста в туркомплексі |
УТ
ПТ
![]() | |||||||||
![]() | |||||||||
![]() | ![]() | ![]() |
2 3 4
Рис. Керована анімаційна підсистема:
ПТ – потреби туриста у розвитку та вдосконаленні біологічної (фізичної) природи людини і загальної культури (соціальної природи); УТ – задоволеність туриста; 1 – природний і культурно-історичний комплекси; 2 – матеріально – технічні системи та засоби ТК, 3 – праця обслуговуючого персоналу і реально – досяжний рівень обслуговування на данному етапі; 4 – менеджмент спортивно – оздоровчої діяльності в ТК.
Потреби туриста – це якісна характеристика етапу туриста перед вчиненням подорожі, що виражає (свідомо чи несвідомо) його прагнення змінити цей стан в кращу для нього бік, наприклад, відновити фізичні сили, знайти душевну рівновагу і спокій, знайти нових друзів, полюбити, отримати емоційний заряд, або естетичне задоволення і т. д. Задоволенність туриста середовищем гостинності – це якісна характеристика його стану після здійснення подорожі (відпочинку), це характеристика повноти досягнення свідомих і підсвідомих цілей подорожі зі знижкою на його особисте розуміння і сприйняття навколишнього світу, якості, вартості (цінності) життя, безпеки, якості обслуговування, гостинності. Іншими словами потреби туриста і задоволеність туриста це відповідно характеристика стану туриста на вході і виході середовища гостинності.
Природний комплекс – це взаємопов’язане і взаємообумавлені поєднання природних об’єктів і явищ, це ресурс і умова задоволення потреб туристів. Природний комплекс активно використовується в анімаційній діяльності.
Культурно-історичний комплекс – це сукупність матеріальних і нематеріальних культурних та історичних цінностей, зосереджених в оточенні туристського комплексу (місця розміщення та обслуговування туристів), що втягуються аніматорами в тій чи іншій мірі і формі в процес задоволення потреб туристів у пізнанні, естетичному насолоді і комфорті і т. д. Матеріальною базою в анімаційній діяльності є анімаційні технічні системи рекреаційної інфраструктури тур комплексу. Обслуговуючий персонал виробляє, збирає, зберігає і доставляє туристам комплекс анімаційних послуг, прагнучи забезпечити високу якість обслуговування.
Задоволенність туриста подорожжю, відпочинком визначається трьома основними взаємозалежними і взаємообумовленими чинниками:
1. Відчуття виконаного бажання, мрії, надії (мети подорожі),
2. Відчуття комфортності середовища гостинності,
3. Відчуття безпеки середовища гостинності.
Готельна анімація здійснює свій вагомий внесок у виконання всіх цих трьох умов позитивного перетворення потреб у задоволеність, використовуючи при цьому всі згадані системи середовища гостинності. Комфорт безпеки у гостя настає в тому випадку, коли він починає відчувати дружню атмосферу навколо себе та інших в готелі. Це досягається зусиллями і майстерною роботою аніматорів – згадаймо про важелі адаптаційної і стабілізуючої функцій анімації: адаптаційна функція дозволяє перейти від повсякденної обстановки до вільної, дозвільної (розкріпаченої, комфортною); стабілізуюча функція створює позитивні емоції і психічну стабільність, що є базовим відчуттям комфорту безпеки. Щоденне дружнє спілкування та участь в анімаційних програмах з аніматорами завершує процес формування комфортної, безпечної середовища гостинності.
Анімаційні програми протягом усього періоду перебування туриста в готелі, використовуючи інші функції анімації і види анімації, повинні забезпечити виконання і першого чинника задоволеності: відчуття виконаного бажання, мрії, мети подорожі – публічно оголошуються, усвідомлюваних самим туристом, а в ідеалі і підсвідомих. Їх поступове виявлення крок за кроком є вищим майстерністю готельного аніматора. Готельні аніматори повинні вміло й ефективно використовувати природно-кліматичні та культурно-історичні ресурси зовнішнього середовища тур комплексу та внутрішні матеріально-технічні ресурси в управлінні процесом перетворення потреб туристів у задоволеність в частині інформаційного, екологічного, естетичного, інтелектуального, психічного, фізичного комфорту і насолоди. Так чи інакше це призводить персона тур комплексу не тільки до морального успіху, але до комерційного.
Для реалізації такої ефективної анімаційної діяльності потрібні три складові:
1. Матеріально-технічна база в основному для спортивно-оздоровчих і розважальних занять,
2. Концепція готельної анімаційної діяльності з додатком типових анімаційних програм і методик їх адаптації до реальних групах і персоналій.
3. 3. Талановиті аніматори, які здатні втілити цю концепцію програми, методики в життя. Центральну і системо утворюючу роль у цій трійці повинен виконувати (рис. 2.2) анімаційний менеджер (у великих готелях головний анімаційний менеджер), керівний штатом талановитих аніматорів і побічно керуючий (через технічного директора) обслуговуючим персоналом технічних анімаційних об’єктів і обладнання, а також працівниками інших служб, так чи інакше беруть участь в анімаційному обслуговуванні туристів.
Концепція
готельної анімації
![]() ![]() |
Головний
менеджер з анімації
![]() ![]() |
Аніматори і обслуговуючий персонал |
матеріально-технічна
![]() |
персонал
Рис. Складові ефективної готельної анімаційної діяльності
Складовими поняття ”анімаційний менеджмент” є два поняття – ”анімація” і ”менеджмент”: анімація як процес надання туристу комплексу анімаційних послуг з метою максимального задоволення його потреб; та менеджмент – як система управління цим процесом з урахуванням стратегічної мети і місії готелю, стратегічних обмежень, правил умов, корпоративної готельної філософії.
Таким чином, готельний анімаційний менеджмент – це система управління процесом надання туристу комплексу анімаційних послуг, спрямована на досягнення стратегічної мети функціонування тур комплексу в умовах туристського ринку.
Анімаційний менеджмент має свою специфіку, яка виражається в наступному:
· Специфічному предметі праці, яким є діяльність управляється анімаційних систем і служб,
· Специфічному знарядді праці, яким є анімаційна програма,
· Результаті праці, яким є задоволеність відпочиваючих проведеним дозвіллям.
З точки зору системного підходу анімаційний менеджмент являє собою (рис.2.3) систему управління, в якій керованої підсистемою (об’єктом управління) є турист, стан їх здоров’я (фізичного, психічного, морального, соматичного), виконавчий персонал анімаційної, технічної та інших служб туркомплексу, що у процесі анімаційного обслуговування туристів, а керуючої підсистемою (суб’єктом управління) є керівний персонал анімаційної служби туркомплексу, який виступає тут як системоутворюючого фактора. З іншого боку, анімаційний менеджмент є підсистемою (рис.2.4) ббільш загальної системи управління тур комплексом (менеджменту гостинності).
Анімаційний менеджмент включає в себе стратегію і тактику управління. Стратегія управління анімаційним процесом полягає в тому, щоб витримати загальний напрямок діяльності тур комплексу щодо забезпечення максимального задоволення потреб туристів особливо в частині емоційно-психічного комфорту як складової середовища гостинності, а також виконати комплекс умов, правил і глобальних обмежень в анімаційній діяльності з точки зору зовнішньої та внутрішнього середовища і з точки зору прибутковості готельного бізнесу. Тактика – це конкретні методи і прийоми досягнення мети в рамках прийнятих обмежень (рис.2.5).
Керуюча підсистема (суб'єкт управління): керівний персонал анімаційної служби, очолюваний менеджером туркомплексу по анімації і спорту |
Керована підсистема (об'єкт управління): Туристи (гості), виконавчий персонал анімаційної служби, матеріально-технічна частина |
Керуючий вплив Зворотній зв'язок
(відповідна реакція
на керуючий вплив)
Рис. 2.3. Об'єкт і суб'єкт управління в анімаційному менеджменті тур комплексу
Менеджмент гостинності (менеджмент туристського комплексу (готель) |
Стратегічний менеджмент
Фінансовий менеджмент
Менеджмент основних та додаткових послуг
Менеджмент анімації та спорту
Правовий менеджмент
Технічний менеджмент
Екологічний менеджмент
Менеджмент персоналу
Педагогічний менеджмент, мотиваційний менеджмент
Рис. 2.4. Менеджмент анімації як одна з підсистем управління туристичним комплексом (готелем)
Менеджмент (система управління процесом) |
ПТ УТ
![]() |
Стратегическа цель
Факторы внешней среды
прямого воздействия
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Успешное функционирование отеля в условиях рынка |
Менеджмент
гостиничной
анимации
факторы внутренней среды
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Факторы внешней среды
косвенного воздействия
Рис. 2.5. К определению понятия менеджмента гостиничной анимации
2. Функції анімаційного менеджменту
Анімаційний менеджмент, як один з видів спеціалізованого менеджменту, здійснюється за допомогою механізму, який працює в результаті виконання взаємопов’язаних і взаємопроникних в часі здійснення функцій планування, організації, мотивації і контролю анімаційної діяльності.
Функція ”ПЛАНУВАННЯ”.
Реалізація цієї функції пов'язана з вирішенням наступних основних завдань анімаційного менеджменту ТК
· Розробка анімаційної стратегії та концепції стратегії та концепції ТК, узгодженої з маркетинговою стратегією ТК;
· Розробка типових анімаційних програм і алгоритмів (методик) їх адаптації до реальних групах і туристам;
· Аналіз факторів, що впливають на повноту і ефективність здійснення анімаційного менеджменту та кон’юктури готельного ринку району, регіону, країни з точки зору анімаційної діяльності;
· Участь у формуванні цінової політики з урахуванням комплексу питань анімаційних послуг і анімаційного менеджменту ТК;
· Довгострокове і короткострокове планування анімаційної діяльності ТК, включення заходів щодо вдосконалення анімаційної діяльності до бюджету і в бізнес – план ТК – підсумковий документ з планування діяльності ТК.
Функція ”ОРГАНІЗАЦІЯ”.
Реалізується при вирішенні таких основних завдань:
· Організація і управління відносинами ТК у зовнішньому середовищі з питань анімаційного менеджменту
· Оптимізація ресурсів ТК при виконанні цілей і завдання анімаційного менеджменту;
· Формування ефективної організаційної структури анімаційного менеджменту ТК, підбір, розстановка, підготовка, виховання кадрів, фахівців різного рівня кваліфікації для анімаційного обслуговування;
· Організація взаємодії з іншими службами тур комплексу з питань анімаційного обслуговування: з технічною службою з експлуатації технічних анімаційних установок, систем, споруд; зі службою прийому і розміщення за щоденними питань роботи з клієнтами і з вивчення споживчого; з фінансовою службою з питань фінансів; транспортної, туристстько-екскурсійної, допоміжної та іншими службами, з якими необхідно взаємодіяти в процесі анімаційного обслуговування;
· Розробка спільно зі службою фінансового менеджера інвестиційної політики з питань реалізації анімаційної концепції, участь у формуванні інвестиційного портфеля з даного питання
· “Ризик-менеджмент”: розробка шляхів зниження ризиків і організація системи заходів з профілактики та мінімізації ризиків анімаційних ризиків, тобто ризиків, пов’язаних з порушенням анімаційного обслуговування туристів і з втратою потенційних клієнтів в результаті недостатньо високого або погано орієнтованого анімаційного обслуговування.
Функція ”МОТИВАЦІЯ”.
Реалізується шляхом вирішення таких основних завдань:
· Творча робота з розвитку особистості співробітників анімаційної служби, їх здатності до внутрішньої мотивації вдосконалення анімаційної майстерності;
· Розробка способів зовнішньої мотивації до праці, способів морального і матеріального заохочення за аніматорська професіоналізм та результати праці, формування принципів зацікавленості, визначення параметрів задоволеності у праці по анімаційному обслуговування туристів
· Перетворення будь-якого працівника ТК у часткового сопредпрінімателя, глибоко зацікавленого морально і матеріально в результатах анімаційної і в цілому готельної діяльності
· Підвищення кваліфікації та професійного зростання кадрів, створення і підтримка престижу професійної анімаційної і готельної діяльності;
· Створення сприятливих умов для самореалізації людини у справі, ґрунтуючись на високих мотивах, гуманістичних і естетичних цінностях.
Функція ”АНАЛІЗ І КОНТРОЛЬ”
Реалізується шляхом вирішення таких основних завдань:
· Аналіз анімаційної діяльності ТК з видачею вищому управлінському ланці в будь-який момент часу для оперативного і стратегічного управління показників цієї діяльності ТК, включаючи економічні показники;
· Коригування концепції, тактичних цілей, анімаційних прогам і методик у відповідності з реальними обставинами і результатами дільності та аналізу;
· Коригування планів і проектів ТК і його підрозділів з точки зору анімаційного обслуговування туристів;
· Контроль виконання управлінських рішень у рамках анімаційного менеджменту; контроль технічної служби та інших служб ТК у питаннях експлуатації анімаційних технічних засобів;
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 400 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |