Читайте также:
|
|
Аграрний факультет
Кафедра ґрунтознавства та агрохімії
БІОХІМІЯ
З ОСНОВАМИ ФІЗИЧНОЇ ТА КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ
Методичні рекомендації
Методичні рекомендації до модуля 3 щодо організації самостійної роботи студентами I курсу денної форми навчання напряму підготовки 6.090101 << Агрономія>> та 6.090102 <<Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології>>
МИКОЛАЇВ
УДК 577.1:544.77
ББК 45.2
Р 69
Друкується за рішенням науково-методичної комісії агрономічного факультету Миколаївського національного аграрного університету від 26.10.2011 р., протокол № 2.
Укладачі:
І. І. Роман – канд. біол. наук, доцент кафедри ґрунтознавства та агрохімії, Миколаївський національний аграрний університет.
Н. М. Абрамова – старший викладач кафедри ґрунтознавства та агрохімії, Миколаївський національний аграрний університет.
Рецензенти:
І. Г. Захарова – каанд. техн. наук, доцент кафедри суспільно технічних дисциплін Європейського університету (Миколаївська філія);
О.І. Юлевіч – канд. техн. наук, доцент кафедри годівлі та розведення сільськогосподарських тварин, Миколаївський національний аграрний університет.
© Миколаївський національний аграрний університет, 2012
ВСТУП
Біохімія може бути визначена як хімія живих об'єктів (клітин і організмів). Живі об'єкти відрізняються від неживих своєю здатністю до метаболізму і відтворення (з передачею генетичної інформації). При цьому живі істоти являють собою складову частину природи і підкоряються всім основним її законам, таким як закон збереження маси та енергії, основним законам термодинаміки.
Живі об'єкти є відкритими системами, а це означає, що вони приймають участь в обміні речовин і енергії з довкіллям. Цей обмін здійснюється за допомогою субстратів (джерел вільної енергії) і надходженням зовні інформації, що приводить до зниження ентропії і підвищення рівня організації живих істот.
Біохімічні реакції перебігають порівняно з іншими у вузьких інтервалах фізичних і хімічних параметрів. Крім обмеження температури і тиску це стосується і концентрації (активності) іонів, рН середовища.
Біохімічні реакції можуть проходити при дотриманні визначених енергетичних обмежень. Більшу частину енергії живі системи отримують за рахунок окисно-відновних реакцій. Відбуваючись в організмі, ці реакції є або екзергонічними (перебігають спонтанно) або ендергонічними (потребують для здійснення зовнішніх джерел енергії).
Біохімічні реакції відбуваються зі швидкостями, що залежать від концентрації реагуючих молекул і констант швидкостей, характерних для даного типу реакцій. Ці швидкості можуть суттєво змінюватися за наявності каталізаторів (ферментів). Таким чином, біохімічні реакції в живих об'єктах контролюються різними шляхами.
У методичних розробках подано основні підходи щодо визначення головних біохімічних реакцій, що відбуваються в організмі при зміні зовнішніх фізико-хімічних параметрів.
При підготовці до занять студентам рекомендовано відпрацювати відповідний матеріал з підручника та лекційних занять, а потім відповісти на контрольні питання.
Після закінчення лабораторної роботи студент робить висновки з відповідними підрахунками, хімічними рівняннями, рисунками.
Лабораторні заняття з дисципліни «Біохімія з основами фізичної та колоїдної хімії» проводяться відповідно до Європейської кредитно-трансферної системи навчання студентів. Обсяг лабораторних занять з дисципліни – 48 годин, кредитів – 1,3.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 135 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |