Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ВСТУП…………………………………………………………………………….. 3

Мета творчого конкурсу та вимоги до підготовленості вступника………

Порядок проведення творчого конкурсу……………………………………..

Порядок оцінювання..…………………………………………………………...

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ… 4

Перший етап – рисунок………………………………………………………….

Другий етап – живопис…………………………………………………………..

ЗМІСТОВІ ЗАВДАННЯ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ…………………………. 6

Перший етап – рисунок…………………………………………………………..

Другий етап ─ живопис…………………………………………………………..

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………… 8


ВСТУП

Мета творчого конкурсу та вимоги до підготовленості вступника. Метою творчого конкурсу як форми вступного випробування на напрям 6.020208 «Декоративно-прикладне мистецтво» освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» є перевірка та оцінювання творчих здібностей вступника, що включає в себе виявлення рівня практичних умінь та навичок з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Вступник має продемонструвати набуті уміння та навички при створенні художньо-мистецьких зображень на площині (чи в об’ємі). Виконуючи запропоновані завдання з рисунку та живопису, вступник виявляє необхідні уміння і навички композиційного, графічного і живописного зображення, уміння бачити та відтворювати як окремі деталі композиції, так і узагальнювати зображення, досягати цільності та цілісності композиції. Усе це є необхідним підґрунтям загальної творчо-мистецької підготовки вступника.

Порядок проведення творчого конкурсу. Творчий конкурс проводиться згідно з розкладом, складеним приймальною комісією РДГУ, у визначені дні та конкретні години. Вступнику потрібно брати з собою необхідні для творчого конкурсу матеріали та інструменти, перелік яких рекомендовано приймальною комісією (олівці, фарби, папір, палітра тощо).

Творчий конкурс полягає у виконанні двох окремих етапів (завдань): рисунку і живопису. Завдання призначені для виявлення творчих здібностей вступників і вимагають достатнього рівня володіння графічною, живописною техніками, умінням компонувати, передавати форму, об’єм та простір згідно з правилами реалістичного зображення.

Творчий конкурс складається з двох етапів (завдань), які вступники виконують упродовж двох днів. Порядок проведення першого та другого етапів творчого конкурсу такий:

на першому етапі творчого конкурсу виконується рисунок. Вступник виконує ахроматичне (тобто безколірне, чорно-біле) зображення натюрморту з натури за допомогою основних, найбільш поширених графічних матеріалів – це завдання творчого характеру, виконання якого дає змогу виявити і оцінити загальний рівень художньої графічної підготовки вступника;

завданням другого етапу творчого конкурсу є живопис. Вступник виконує хроматичне (кольорове) зображення натюрморту з натури за допомогою основних, найбільш поширених живописних матеріалів – це завдання творчого характеру, виконання якого дає змогу виявити і оцінити загальний рівень художньої живописної підготовки вступника.

Під час виконання завдань обох етапів (з рисунку і живопису) необхідно звертати увагу на композиційне розташування (композиція) на форматі, конструктивну побудову, передачу пропорцій, відтворення матеріальності і об’єму тоном (рисунок) і кольором (живопис). Завдання виконуються з натури. Для натури виставляється нескладний натюрморт із декількох предметів, які визначаються контрастними тоновими відтінками для рисунку та різноманіттям кольорових відтінків для живопису.

Детальніша інформація про проведення обох етапів творчого конкурсу подається у розділі «Зміст тем і питань програми».

Порядок оцінювання. Оцінювання виконаних вступником завдань обох етапів здійснюється предметною комісією. Вступник особисто здає виконану роботу (окремо рисунок та окремо живопис) представнику предметної комісії. Оцінювання результатів кожного етапу творчого конкурсу здійснюється окремо за шкалою від 100 до 200 балів. Під час оцінювання враховуються окремі елементи виконання роботи (реалістичного відтворення натури), зокрема, композиція (розташування зображення на форматі), пропорції (розміри та співвідношення зображуваних предметів), здатність відтворити натуру графічними (у рисунку) та живописними (у живопису) засобами, здатність правильно (постадійно) вести роботу, уміння працювати над деталями та узагальнювати тощо. Тобто при оцінюванні враховуються усі необхідні для відтворення зображення частини творчого процесу, також творчі уміння та навички вступника, його загальна підготовленість до вступу.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 102 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав