Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Физическая культура. Дизайн — це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їхніхкомплексів і систем

Читайте также:
  1. D) Отечественная культура в условиях тоталитарного общества.
  2. E) физическая и психическая неприкосновенность.
  3. E)& физическая и психическая неприкосновенность
  4. II. Правовая культура: понятие, функции и виды.
  5. III. Культура как процесс – фактор социальных изменений.
  6. Адаптивная физическая культура- составнаячасть комплексной реабилитации инвалидов
  7. Адукацыя, навука і культура ў БССР у 1945-1985 гг.
  8. Адукацыя,навука і культура Беларусі 1990-2012
  9. АРАБО-МУСУЛЬМАНСКАЯ КУЛЬТУРА
  10. Бережновско-маёвская срубная культура

Дизайн — це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їхніхкомплексів і систем, орієнтований на досягнення найповнішої відповідності створюваних об'єктів і середовища загалом потребам людини, як утилітарних так і естетичних.

Ергоно́міка, Ергономія —наука, яка комплексно вивчає особливості виробничої діяльності людини в системі «людина-техніка-довкілля» з метою забезпечення її ефективності, безпеки та комфорту.

Тема 19

1.

П роблематика взаємодії народного і сучасного професійного мистецтва, видів і жанрів, розвиток їх напрямів — це проблеми взаємодії різних типів художньої творчості: народного — колективного, професійно — індивідуального, що розвиваються на основі всього багатства національних і світових традицій.

2.

О́сип Ю́рій Федько́вич (повне ім'я і прізвище — Осип Домінік Гординський де Федькович; псевдоніми: Гуцулневір Юрій Коссован, О. Ф. та ін.; * 8 серпня 1834, Путила — † 11 січня 1888, Чернівці) — український письменник-романтик, передвісник українського національного відродження Буковини.

Євген Михайлович Дудар (* 24 січня 1933, с. Озерна, Тернопільське воєводство, Галичина) — відомий українськийписьменник-сатирик, артист розмовного жанру, публіцист.

Богда́н Іва́нович Бастю́к — український письменник, поет. Член НСПУ (1988). Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені братів Богдана і Левка Лепких (1993, Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Степана Руданського (2004) та літературна премія імені Уласа Самчука (2002).

3.

Генеолóгія — родознавство, допоміжна історична дисципліна, що вивчає походження та родинні зв'язки історичних осіб, родин.

Герáльдика — допоміжна історична дисципліна, що вивчає герби, кольорові емблеми, які належать особам, родам чи спільнотам.

Тема 20

1.

Зародження театрального життя в Тернополі розпочинається від учнівського театру, заснованого у 20-х роках XIX століття у середовищі шляхетського конвікту – пансіону для учнів,
в основному синів власників навколишніх маєтків. Опікувалися цим закладом педагоги-єзуїти. Організаторомаматорського театру став ксьондз, який навчав у гімназії французької мови. Тому й ставили п’єси французькихавторів французькою мовою.

2.

Макси́м Созо́нтович Березо́вський (*16 (27) жовтня 1745, Глухів — †22 березня (2 квітня) 1777, Санкт-Петербург, Російська імперія) — український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики.

Дмитро́ Степа́нович Бортня́нський — український композитор, співак і диригент, автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів. Створив новий тип хорового концерту.

Михайло Форгель (27 серпня 1952, Новосілка, Підволочиський район Тернопільської області — 29 вересня 2006, Тернопіль) — художній керівник Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка.

3.

Сюрреалі́зм — один із найпоширеніших напрямів у сучасному мистецтві й літературі. Особливості його — використання ілюзій тапарадоксальне поєднання форм.

Абстракціоні́зм, абстрактне мистецтво — відхід від ілюзорно-предметного зображення, абсолютизація чистого враження та самовираження митця засобами геометричних фігур, ліній, кольорових плям, звуків.

1.

Навчаючись у школі, ми читали твори усної народної творчості. Народні пісні вивчали щороку. А коли в сьомому класі я ознайомилася із ліричними піснями, то ще раз переконалась, що не дарма говорять, що українці - співуча нація. Пісня увібрала в себе найніжніші почуття кохання і розлуки, гіркої долі і смутку, радості і печалі, оповідаючи про життя людини. Українські пісні вражають своїм безміром і величчю, своєю тематикою: обрядові, історичні, родинно-побутові, суспільно-побутові, літературного походження.

Я люблю задушевні українські пісні. Вони розкривають переді мною світ краси, життя людей, природу рідного краю.

2.

Миха́йло Миха́йлович Коцюби́нський (*5 (17) вересня 1864, Вінниця — †12 (25) квітня 1913) — український письменник,громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один із активних діячів Братства тарасівців.

Богда́н Ле́пкий — український поет, прозаїк, літературознавець, критик,перекладач, історик літератури, видавець, публіцист, громадсько-культурний діяч, художник. Син о. Сильвестра Лепкого, брат Левка і Миколи Лепких, батько Лева Ростислава Лепкого.

3.

Постмодерні́зм — світоглядно-мистецький напрям, що в останні десятиліття 20 століття приходить на зміну модернізму.

Ма́сова культу́ра (або: маскульт) — культура, популярна серед широких верств населення в даному суспільстві та переважно комерційно успішна, елементи якої знаходяться повсюди.

Тема 22

1.

На сьогоднішній день українське кіно лише намагається піднятися з колін, але ні влада, ні суспільство не хоче йому в цьому допомогти, віддаючи перевагу американським утопіям та російському криміналітету. Сам факт прийняття парламентом нового закону про мовну політику в Україні робить сумнівним бажання влади розвивати українське кіно. Проте, попри труднощі кінематографу, зокрема фінансування, самовіддані кіноактори та режисери намагаються все ж творити, працювати та знімати нові фільми. І поки в них ще є натхнення, триматиметься і український кінематограф. Щиро сподіватимемося на його відродження силами сучасних талантів!

2.

Григо́рій Фе́дорович Кві́тка-Основ'я́ненко — український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і громадський діяч.

Маркія́н Семе́нович Шашке́вич — західноукраїнський (галицький) пророк («Будитель»), письменник, поет — зачинатель нової української літератури в Галичині, священикУГКЦ, релігійний та культурно-громадський діяч.

Мельничу́к Богда́н Іва́нович — український письменник, драматург, редактор, журналіст, краєзнавець. Заслужений діяч мистецтв України (2008). Член національних спілок журналістів (1980) та письменників України, краєзнавців, Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

3.

Русифіка́ція — сукупність дій та умов, спрямованих на зміцнення російської національно-політичної переваги в країнах, що входять до складу Росії, чи перебувають в сфері її впливу, за допомогою переходу чи переведення осіб неросійської національності на російську мову й російську культуру та їхньої подальшої асиміляції.

Пацифіка́ція — урядова політика, спрямована на утихомирення, замирення ("пацифізм", запроваджений насильницькими методами) локалізованих етносів (національних меншин).

Тема 23

1.

Україна пройшла довгий і складний шлях свого історичного розвитку. В її самобутній архітектурі, що сягає своїм корінням в дохристиянську добу, багату спадщину Київської Русі (Х — ХIII ст.ст.), барокову культуру (ХVII-ХVIII ст.ст.), період розвитку архітектури «нового часу» та активних пошуків її національних особливостей ніколи не переривався зв’язок часів, — зберігалась історико-культурна спадкоємність багатовікових національних традицій, що знайшла своє відображення в кращих творчих здобутках сучасних українських архітекторів.

2.

Оле́на Іва́нівна Телі́га — українська поетеса, літературний критик, діяч української культури, діячка ОУН. У Києві Олена Теліга організовує Спілку українських письменників, відкриває пункт харчування для своїх соратників, співпрацює з редакцією«Українського слова» Івана Рогача, що знаходилась на Бульварно-Кудрявській вулиці, видає тижневик літератури і мистецтва «Літаври».

Оле́г О́льжич — український поет, археолог і політичний діяч, очолював культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів (1937) і Революційний Трибунал ОУН (1939–1941), заступник Голови ПУН та Голова ПУН на українських землях.

Митрополи́т Миха́йло Леви́цький — єпископ Української Греко-Католицької Церкви; з 8 березня 1816 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви. Кардинал.

3.

Реалі́зм (лат. realis — «суттєвий», «дійсний»,;— «річ») — стиль і метод у мистецтві й літературі. У мистецтві й літературі реалізм прагне до найдокладнішого опису спостережених явищ, без ідеалізації. Проте поняття реалізм дуже широке: реалістичним можна назвати монументальне єгипетське мистецтво, але реалістами є й митці, які з фотографічною точністю копіюють природу.

Імпресіоні́зм — мистецька течія у живописі, а також в літературі та музиці, котра виникла в 1860-х роках та остаточно сформувалася на початку 20 століття у Франції.

Тема 24

1.

Образотво́рче мисте́цтво — мистецтво відображення сущого у вигляді різних образів, зокрема таких як художні образи на площині (графіка, малярство тощо) та в просторі (скульптура). Розвиток образотворчого мистецтва в Україні веде відлік із прадавніх часів. Знахідки археологів, зокрема, періодутрипільської та скіфської культур, вирізняються майстерною технікою виконання і засвідчують високий мистецький рівень витворів предків сучасних українців.

2.

Мико́ла Хвильови́й (справжнє ім'я Микола Григорович Фітільов) (* 1 (13) грудня 1893, Тростянець — † 13 травня 1933,Харків) — український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози.

Миха́йло Льво́вич Бойчу́к — український художник, маляр-монументаліст, лідер групи «бойчукістів». Член НТШ (1912), УНТ (1917). Один із засновників монументального мистецтва України 20 ст. Представник Розстріляного відродження.

Ярослав Омелян – видатна постать, неперевершений майстер графіки. На його картинах – глибока віра, сильні і високі почуття, краса людини і природи. Художник працює в жанрі станкової та прикладної графіки, плаката, акварелі, рисунка.

3.

Морáль — система неформалізованих у вигляді правових приписів поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві, практична реалізація положень котрої забезпечується громадським осудом та іманентним імперативом соціалізованого індивіда.

Е́тика — наука, що вивчає мораль.

Етике́т — норми й правила, які відображають уявлення про гідну поведінку людей у суспільстві.

Физическая культура

Наименование разделов и тем Содержание учебного материала, лабораторные и практические работы, самостоятельная работа обучающихся, курсовая работ (проект)
   
Раздел 1. Социально - биологические и психофизиологические основы физической культуры  
Тема 1.1. Социальные основы физической культуры Содержание учебного материала
Семья и здоровье, общество и физическая культура, здоровый образ жизни, физическая культура в системе формирования гармонично развитой личности, со­циальная активность, готовность к высокоэффективной профессиональной деятельности к защи­те Родины.
Контрольные работы: Проанализировать влияние занятий спортом на физическое и психическое здоровье человека.
Самостоятельная работа обучающихся: Создать проект спортивно-оздоровительной программы ОУ.
Тема 1.2. Биологические основы физической культуры Содержание учебного материала
Анатомическое строение всех систем и органов человеческого организма. Гиподинамия, гипердинамия, гетерохронность развития, акселерация.
Контрольные работы: Провести самонаблюдение за собственным состоянием организма при физических нагрузках.
Самостоятельная работа обучающихся: Изучение методических рекомендаций по дозировке физических нагрузок на системы и органы человеческого организма.
Тема 1.3. Психологическая подготовка Содержание учебного материала
Воспитание способностей преодолевать специфические психические трудности, опти­мальное регулирование своего психического состояния («предстартовая лихорадка или апатия», отрицательные эмоции, стресс); способы «настройки», мобилизации и снятия напряжения; идеомоторные упражнения (мысленное воспроизведение двигательных действий с концентрацией внимания на решающих фазах); специфические методы и приемы «психорегулирующей трени­ровки».
Контрольные работы: Разработать комплекс идеомоторных упражнений. Разработать комплекс «Психорегулирующей тренировки».
Самостоятельная работа обучающихся: Изучение опыта Восточных методик по оптимизации регулирования своего психического состояния.
Тема 1.4. Физиологические основы физической культуры Содержание учебного материала
Предмет физиологии. Связь общей физиологии с физиологией физических упражнений и спорта, теорией и методикой физического воспитания, возрастной физиологией, психологией, педагоги­кой. Методы исследования, применяемые в физиологии для изучения функций организма. Зна­чение работ отечественных ученых в развитии физиологии (И.М. Сеченов, Н.Е. Введенский, И.П, Павлов, А.А. Ахтомский, П.К. Анохин). Организм человека как сложная саморегулирующая система. Механизм регулирования функций организма; взаимосвязи нервной и гуморальной ре­гуляции, их единство. Физиология нервно- мышечного аппарата (работа мышцы и ее механическая эффективность (КПД), закон средний нагрузок, утомление при мышечной деятельности, понятие об усталости, диагностика утомления). Нервная система (рефлекс как основной механизм деятельности нервной системы, общие принципы ре­гуляции двигательной деятельности). Высшая нервная деятельность (понятие о ВНД, безуслов­ные и условные рефлексы, динамический стереотип условнорефлекторной деятельности, типы ВНД и значение их в спортивной ориентации, понятие об аутогенной тренировке). Сенсорные системы (роль сенсорных систем в познании окружающего мира).
Контрольные работы: Определить свой жизненный объём лёгких. Разработать комплекс упражнений нормализации обмена веществ в организме.
Самостоятельная работа обучающихся: Подобрать фото и видео материалы по физиологии спорта. Составить таблицы: Система крови (значение буферных систем при мышечной работе, защит­ные функции крови). Система кровообращения (основные свойства сердечной мышцы, автоматия, возбудимость, сократимость, проводимость, кровообращение при физической работе). Сис­тема дыхания (значение дыхания, жизненный объем легкий, дыхание при мышечной работе, ки­слородный запрос, потребление О2, кислородный долг). Система пищеварения (физиологические механизмы голода и насыщения). Система выделения (регуляция деятельности почек, роль почек в поддержании гомеостаза). Функции эндокринной системы (гормоны, их специфические свойства и механизм действия, роль нервно- гуморальной регуляции функций организма, адаптация, морфологические и функ­циональные основы адаптации, адаптация кратковременная и долгосрочная к физическим на­грузкам).

 

 


 




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 120 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.014 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав