Читайте также:
|
|
Але повернемося до України й українського законодавства з цього питання. Можна використовувати чужу торгову марку, як відомо, на цілком законних підставах. Частиною 2 статті 1114 Цивільного кодексу України (ЦКУ) встановлено, що факт передачі виняткових майнових прав інтелектуальної власності підлягає державній реєстрації. Підтвердженням факту передачі виняткових майнових прав є договір про передачу таких прав, а також договір про внесення прав на об'єкт промислової власності в статутний капітал юридичної особи тощо.
При укладанні договору про передачу права власності на знак правонаступник одержує від власника усі права щодо товарів і /або послуг, для яких знак зареєстрований, або ж частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг, якщо здійснюється часткова передача права.
Для сторін, що укладають договір, він набуває чинності з моменту його підписання. Щодо третіх осіб, зокрема, органів виконавчої влади, судових органів, договір вважається дійсним після внесення до Реєстру й публікацій відомостей про договір в офіційному бюлетені Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - Держдепартамент) «Промислова власність».
Передачу права власності на знак може бути здійснено як на платній, так і безкоштовній основі.
Якщо передача права власності на знак здійснюється за наявності чинних договорів про передачу права на використання цього ж знака, власник повинен повідомити правонаступника про чинні ліцензійні договори й погодити з ним умови про прийняття зобов'язань щодо виконання умов цих договорів.
Передбачена також можливість часткової передачі права, здійснення якої можливо тільки при дотриманні таких умов:
- знак зареєстрований щодо декількох товарів і/або послуг:
- вона здійснюється шляхом поділу неоднорідних товарів і або послуг і передачі їхньої частини правонаступникові.
Якщо за договором проводиться часткова передача права, правонаступник може одержати свідоцтво України на знак для товарів і послуг, сплативши у встановленому порядку мито за його видачу. У такому свідоцтві поруч із номером первинної реєстрації стоїть буква А. Термін дії такого свідоцтва відраховується від дати подачі первинної заявки.
Зміст договору визначається волевиявленням сторін і повинен узгоджуватися з нормами права. Якщо умови договору суперечать вимогам законодавства (у тому числі й патентного), то він є незначним.
Вимоги до оформлення й комплектності документів, які подаються до Держдепартаменту, викладені в Інструкції про подачу, розгляд, публікацію й внесенні до реєстру відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг і видачі ліцензії на використання знака (міжнародного знака) для товарів і послуг, затвердженої наказом Міністерства освіти й науки України від 3 серпня 2001 р..№ 576. зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 серпня 2001 р. №718/5909.
Законодавством визначені обов'язкові умови й реквізити договору.
Договір вважається дійсним, якщо він укладений у письмовій формі й підписаний сторонами.
Передавання права може здійснюватися тільки в межах терміну дії свідоцтва.
Дії, пов'язані з поданням документів до Держдепартаменту, можуть здійснюватися однією зі сторін договору, а також патентним повіреним або іншою довіреною особою за дорученням.
Якщо власником свідоцтва є кілька осіб, всі дії,пов'язані з передаванням права власності на знак, визначаються угодою між ними, а право на підписання всіх документів може бути надано одному співвласникові на підставі відповідного доручення.
У договорі обов'язково вказуються:
- сторони договору (для юридичних осіб - повне офіційне найменування і його місцезнаходження, для фізичних осіб - прізвище, ім'я, по батькові й місці проживання):
- номер свідоцтва України на знак для товарів і послуг;
- предмет договору, в якому необхідно задекларувати бажання власника передати своє право й згоду правонаступника прийняти це право;
- перелік товарів і/або послуг із зазначенням класів Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТУ), на які поширюється передача права (необхідно вказати в тій редакції, в якій перелік представлено у свідоцтві):
- підпис сторін (від імені юридичної особи договір має підписати особа, що має відповідні повноваження);
- дата підписання договору.
Підписання договору свідчить про зміну власника знака.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 120 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |