Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Параметри коливального руху

Читайте также:
  1. Вплив методів перепроектування робіт на базові параметри роботи
  2. Непараметрическая процедура
  3. Параметрические (эконометрические) методы ценообразования
  4. Преобразователи параметрического типа
  5. Расчет параметрического стабилизатора напряжения
  6. Таким чином, ергономічні параметри робочого місця відповідають вимогам до їх організації та конструкції та забезпечують підтримання оптимальної робочої пози.
  7. Упражнение 2. Простой запрос, параметрический запрос
  8. Шум, його параметри, дія на людину, нормування, методи та засоби захисту.

 

 

Амплітуда коливань А — це фізична величина,яка дорівнює максимальному зміщенню:

^ Одиниця зміщення та одиниця амплітуди коливань у СІ — метр (м).

Амплітуда вільних коливань визначається початковими умовами, тобто тією енергією, яка була передана тілу в момент, коли воно було виведене з положення рівноваги.

^ Період коливань Т — це фізична величина, що дорівнює мінімальному проміжку часу за який тіло повертається в початкове положення (здійснює одне повне коливання):

де — час коливань; ^ N— число повних коливань за цей проміжок часу.

Одиниця періоду коливань у СІ — секунда(с).

Частота коливань — це фізична величина, яка дорівнює кількостіN повних коливань, здійснюваних тілом за одиницю часу:

Одиниця частоти коливань у СІ — герц (Гц). 1 Гц дорівнює частоті коливань, у ході яких тіло за 1 с здійснює одне повне коливання.

Частота і період коливань пов’язані співвідношенням:

Циклічна частота — це фізична величина, яка дорівнює кількості повних коливань, здійснюваних тілом за 2 секунд:

Одиниця циклічної частоти коливань у СІ — радіан на секунду (рад/с або с-1).

Характеристика миттєвого стану

Зміщення х — це фізична величина, що дорівнює відстані, на яку тіло в ході коливання відхилилося від положення рівноваги в даний момент часу.

Величину, яка знаходиться під знаком синуса або косинуса і показує кутове зміщення системи від положення рівноваги в момент часу називають фазою коливань

 

Миттєве значення визначають як модуль катета прямокутного трикутника в якому гіпотенуза є амплітудою коливань.

10. Швидкість матеріальної точки під час коливального руху визначають за рівнянням , яке визначають як першу похідну від рівняння .. Максимальна швидкість визначається за умови -, тобто .. Прискорення матеріальної точки під час коливального руху визначають за рівнянням ,, ш Максимальне прискорення визначається за умови -, тобто ..

 

Диференціальне рівняння гармонічних коливань

 

Рівняння виду називають диференціальним рівнянням гармонічних коливань.

 

 

Запитання

Механічною хвилею називають механічні коливання, які поширюються у пружному середовищі із скінченою швидкістю.

. Поширення хвиль пов'язано з передаванням енергії від однієї коливної точки до іншої.

Енергія, яку переносить хвиля, прямо пропорційна густині середовища, квадрату амплітуди коливань і квадрату їх частоти

Швидкість поширення коливань у пружному середовищі називають фазовою швидкістю хвилі. Установлено, що фазова швидкість визначається тільки фізичними властивостями середовища і його станом. Тому механічні хвилі з різною частотою коливань у заданому середовищі поширюються з однаковою швидкістю (зазначимо, що це правильно лише при не дуже великій відмінності в частоті коливань).

 

Хвилі, в яких частинки середовища коливаються перпенди­кулярно до напряму поширення хвилі, називають поперечними. Поперечні хвилі можуть виникати тільки в твердих тілах і на поверхнях рідин

7. Хвилі, в яких частинки коливаються по пря­мій, вздовж якої поширюється хвиля, називають поздовжніми. Поздовжні хвилі можливі в твердих тілах, рідинах і газах.

Довжина хвилі

Фронт хвилі в такому середовищі переміщується зі сталою швид­кістю, тому за один період коливань джерела, яке створює хвилі, фронт хвилі переміщується на точно певну відстань . Оскільки кожна точка в хвилі здійснює вимушені коливання, то частота цих коливань дорівнює частоті коливань джерела хвилі.

Величину , яка характеризує переміщення хвильової поверхні за один період залежно від роду середовища і частоти коливань, називають довжиною хвилі. Довжину хвилі вимірюють відстанню, на яку перемі­щуються хвильова поверхня за один період коливань джерела хвилі (позначають літерою - , одиниця вимірювання – метр (м)) Довжину хвилі ще виражають як відстань між двома найближчими точками хвилі, які коливаються в однаковій фазі.

Частоту змушуючої сили, при зміні якої, як у більший, так і в менший бік, амплітуда вимушених коливань системи зменшується, називають резонансною частотою цієї системи.

Швидкість поширення хвиль

Швидкість хвилі залежить від властивостей середовища, в якій вона поширюється. При переході з одного середовища в іншу, швидкість хвиль змінюється. Наприклад, якщо вібруючий залізний лист засунути кінцем у воду, то вода покриється брижами маленьких хвиль, однак швидкість їх розповсюдження буде менше, ніж у залізному листі. Це нескладно перевіритинавіть у домашніхумовах. Тільки не поріжте про вібруючийзалізний лист…

Інтерфере́нція хвиль — явище накладання двох або більше когерентних світлових хвиль в результаті чого в одних місцях спостерігається підсилення результуючої хвилі (інтерференційний максимум), а в інших місцях послаблення (інтерференційний мінімум).




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 313 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав