Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Новороссийский филиал

Читайте также:
  1. Барнаульский филиал
  2. БАШКИРСКИЙ КООПЕРАТИВНЫЙ ИНСТИТУТ (ФИЛИАЛ)
  3. Бирский филиал ФГБОУ БашГУ
  4. Бирский филиал ФГБОУ БашГУ
  5. Владикавказский филиал Финуниверситета
  6. Волгоградский филиал
  7. Волгоградский филиал
  8. Волжский институт строительства и технологий (филиал) Волгоградского государственного архитектурно-строительного университета
  9. Воронежский филиал
  10. Воскресенский филиал

Лист-повідомлення

Це такий службовий лист, у якому доводять до чийогось відома, повідомляють комусь певну інформацію. Листи такого змісту надсилають тоді, коли треба сповістити про зміну адреси чи назви установи (фірми, організації), відкриття філії, початок виробництва тощо. Такі листи адресують здебільшого конкретній організації, установі, фірмі.

 

Лист-запит

 

Це - різновид комерційного листа, що містить прохання надати докладну інформацію про певні товари, послуги або уточнити вже наявну, попередню інформацію про фірму, банк тощо. Лист-запит складають на підставі ознайомлення з каталогами, проспектами, буклетами, прейскурантами, рекламними оголошеннями та інформацією, отриманою на виставках, ярмарках.

У листі-запиті обов'язково вказуємо:

o підставу для запиту;

o назву товару (його марку, якість, модель тощо);

o умови й термін постачання;

o умови оплати.

 

Лист-відповідь на запит

 

Лист-залит, безперечно, потребує відповіді; ви можете повідомити, що отриманий запит вивчаєте, надіслати каталоги, прейскуранти, запропонувати змінити умови, вказані в запиті, відмовити в постачанні товару чи іншому проханні.

Так, якщо ви зацікавлені у постачанні зазначеного товару, то у відповідь на запит надсилаєте оферту.

Оферта - це письмова пропозиція про постачання товару, яку робить продавець покупцеві. У ній висловлюється бажання чи готовність укласти угоду купівлі-продажу на умовах, викладених у пропозиції

 

Лист-підтвердження

 

Це - різновид службового листа, в якому засвідчуємо той чи інший факт: підтверджуємо одержання листів, переказів, цінних паперів, матеріальних цінностей.

 

Супровідний лист

 

Це - службовий лист, що додається до основного документа (накладної, рахунка-фактури, каталогу, проспекту, прейскуранта, креслень, буклетів, зразків нових товарів) та інформаційно супроводжує його. Зазвичай це невеликий за обсягом лист, що містить назви та перелік надісланих документів, їх детальне описання, зазначаючи кількість аркушів тощо. Заголовок до тексту супровідного листа слід починати словами: "Про надіслання..." або "Про направлення...".

 

Лист-прохання

 

Це службовий лист, в якому у ввічливій формі звертаються до партнерів, клієнтів, інвесторів із певним проханням. Листи-прохання є одним із найпоширеніших видів ділової кореспонденції. Від уміння переконливо висловити своє прохання великою мірою залежить і його виконання.

 

Лист-відповідь на прохання

 

Лист-прохання неодмінно потребує відповіді. Отже, отримавши такого листа, ви повинні вирішити: задовольнити прохання чи відмовити.

 

Лист-нагадування

 

Це - службовий лист, у якому йдеться про наближення чи закінчення терміну виконання певних завдань, зобов'язань, у зв'язку з чим необхідно вжити відповідних заходів.

Нагадування неодмінно має бути доброзичливим, ненав'язливим: у жодному разі не слід звинувачувати адресата, оскільки причиною затримки оплати чи несплати, наприклад, може бути дуже скрутна фінансова ситуація, в якій він опинився.

Зміст листа-нагадування насамперед залежить від того, вперше, вдруге чи втретє ви нагадуєте партнерові про виконання його зобов'язань, недотримання терміну оплати рахунків тощо. Якщо клієнт не реагує на ваші нагадування, то, звичайно ж, ви змушені будете повідомити йому про свій намір звернутися до суду й розірвати контракт. Однак навіть у цьому разі стиль листа має бути чемним, стриманим.

 

Лист-претензія, рекламаційний лист

 

Це - службовий лист, у якому висловлюється невдоволення з приводу порушення умов укладеної угоди, наприклад, порушення погоджених (визначених) термінів постачання товару, невідповідності останнього запропонованим зразкам, незадовільного дизайну чи упаковання тощо.

Виявивши порушення, ви маєте право висловити партнерові претензію і вимагати їх ліквідації, скажімо, заміни неякісного товару; ви також можете наполягати на відшкодуванні завданих збитків, сплаті штрафу і, певна річ, на чіткому дотриманні в майбутньому умов договору (угоди, контракту).

Зазвичай спершу надсилають лист-нагадування, в якому аргументовано, послідовно, виважено висловлюють невдоволення, а потім -претензію.

 

Лист-відповідь на претензію

 

Це службовий лист, у якому пояснюємо причини певних порушень або переконливо доводимо безпідставність претензії чи скарги.

Отже, зміст таких листів залежатиме від того, чи ви погоджуєтеся з претензією та висунутими звинуваченнями, чи вважаєте їх безпідставними.

Якщо надіслана претензія є обгрунтованою, то вам слід пояснити ту неприємну ситуацію, що склалась у перебігу виконання угоди, контракту чи договору, вибачитися перед вашим партнером і попросити його з розумінням поставитися до ваших труднощів.

 

Рекомендаційний лист

 

Це службовий лист, який містить позитивний або негативний відгук про особу чи організацію, фірму. У разі, якщо це позитивна рекомендація, то в ній ітиметься здебільшого про готовність узяти на себе відповідальність за рекомендовану особу.

Рекомендаційного листа подають під час клопотання про посаду, влаштування на нову роботу, вступу до вищого навчального закладу тощо. Рекомендаційні листи істотно відрізняються від характеристики. Автори "Універсального посібника з ділових паперів" чітко окреслюють ці відмінності:

o рекомендацію не обов'язково подають з місця роботи;

o за рекомендацією можна звернутися до того, хто добре знає особу, фірму, компанію;

o особа, яка дає рекомендацію, повинна мати певний авторитет та визнання у своїй галузі;

o у рекомендаційному листі обов'язковим є висновок - "рекомендую" чи "не рекомендую".

Отже, в рекомендаційних листах необхідно вказати:

o з якого часу ви знаєте особу чи фірму;

o рівень її професійної майстерності;

o чи має вона авторитет;

o які досягнення має особа тощо.

Якщо до вас із проханням про рекомендацію звернулася особа, яку ви мало знаєте або за яку не можете поручитися, краще ввічливо відмовте; за будь-яких умов не забувайте, що об'єктивність рекомендації- справа вашої честі.

 

Лист-подяка

 

Це-службовий лист, у якому висловлюється подяка за надану допомогу, послугу, підтримку, надіслане запрошення тощо.

"Кодекс ввічливості" ділової людини передбачає: не варто чекати слушної нагоди, щоби висловити адресатові подяку. Робити це слід завжди вчасно. Листи-подяки є гарантією налагодження й подальшого підтримання добрих партнерських стосунків. Такі листи допоможуть вам набути репутації вихованої та порядної людини.

Зрозуміло, не можна перелічити всіх форм висловлення подяки, проте наведемо приклади найтиповіших із них. Скориставшись ними, ви зможете зажити слави ґречної людини й реалізувати свої плани у спілкуванні з партнерами.

 

Лист-вітання

 

Це - різновид службового листа, в якому поздоровляємо колег, ділових партнерів чи інших осіб з нагоди певної події: свята, дня народження, ювілею, одруження, обрання на почесну посаду, успішного завершення справи тощо.

Листи-вітання - це особливий вид кореспонденції, що припускає урочистий, піднесений стиль, вживання поетичних зворотів, гумористичних натяків.

До таких радісних подій, як весілля, народження дитини тощо, можете випробувати свій поетичний хист і написати кілька віршованих рядків.

Певна річ, якщо ви хочете засвідчити свій інтерес до успіхів партнера й зробити йому приємне, не варто чекати ювілею, Різдва, дня народження, одруження - надішліть листа з кількома теплими вітальними словами з будь-якої іншої нагоди (наприклад, публікації статті, відкриття філії) та поділіть із ним радість успіху.

 

Лист-запрошення

 

Це - різновид службового листа, у якому адресата запрошують взяти участь у певному заході.

У листі-запрошенні обов'язково вказується, хто, кого, куди, коли і з якої нагоди запрошує. Все це має бути оформлено бездоганно грамотно й ретельно, що й засвідчить вашу повагу до адресата. Крім чіткого і недвозначного викладу змісту, дуже важливим є дотримання таких вимог:

o слід використовувати зі смаком оформлені та якісні бланки, адже вигляд представницької продукції є чи не найпершим свідченням надійності вашої установи (фірми, компанії");

o важливо пам'ятати, що конверт за своїм дизайном неодмінно повинен відповідати бланкові;

o оформлюючи листа, текст слід симетрично розмістити на аркуші.

Найважливішу інформацію можна виокремити, скориставшись іншим шрифтом, великими літерами чи підкресленням. Запрошення на ділові заходи (з'їзди, конференції, форуми, симпозіуми, презентації) пишуть, здебільшого, на фірмових бланках, а з нагоди культурно-мистецьких заходів та різноманітних урочистостей виготовляють художньо оформлені, оздоблені бланки.

Пам'ятайте, що вашим партнерам приємно буде отримати листа, який естетично і грамотно оформлений. Подаємо зразки письмових запрошень, що виконують функцію квитка чи перепустки.

Новороссийский филиал

Юридический деканат

Кафедра уголовно-правовых дисциплин

 

 

Дисциплина: Правоведение

 

 

Тема №3:

«КОНСТИТУЦИОННОЕ ПРАВО РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ

- ВЕДУЩАЯ ПРАВОВАЯ ОТРАСЛЬ»

 

Лекция

 

Новороссийск

Объем времени, отводимый для изучения данной темы: 8 час

Объем времени, отводимый на лекционное занятие: 2 часа

Объем времени, отводимый на самостоятельную работу: 4час

Место проведения: учебная аудитория

Методика проведения: лекция имеет четкую структуру, способствующую уточнению содержания лекционного материала, его лучшему подчинению главной цели и выполнению основных требований учебного процесса. При написании лекции соблюдены определенные требования и правила ее подготовки, отражающие методику ее чтения, а также соблюдены требования, предъявляемые к лекциям: научность, воспитательный потенциал и практическая значимость, логичность и четкая структурированность материала, точность и яркость выражений, смысл и краткость формулировок.

Цели лекции:

учебные:

ü сформировать у обучаемых основные теоретические знания в области

понятия и сущности конституционного права;

ü раскрыть признаки, принципы, функции конституционного права, дать характеристику генезису конституционного права;

ü содействовать развитию у обучаемых умений и навыков применения полученных знаний на практике.

 

воспитательные:

ü воспитывать уважение к закону;

ü формировать правосознание, воспитывать обучаемых в духе уважения демократических ценностей конституционного государства, прав и свобод человека и гражданина, соблюдения законов и подзаконных актов.

 

развивающие:

ü развивать способности творческого усвоения учебного материала;

ü научить формировать собственное мнение;

ü создать условия для дальнейшего углубления знаний обучаемых по рассматриваемой теме;

ü формировать желание к самостоятельному обучению.

 

Основные термины и понятия:

Конституционное право — это совокупность правовых норм, регулирующих общественные отношения, возникающие в сфере государственно-правовых взаимоотношений между государством, обществом и личностью. В отличие от других отраслей права России, регламентирующих тоже различные виды общественных отношений, конституционное право регулирует основные из них, а именно политические, экономические, социальные.

Литература

Основная:

1. Косаренко Н.Н. Правоведение. – М.: Волтерс Клувер, 2010. – 256 с.

2. Марченко М.Н., Дерябина Е.М. Правоведение: учебник. – М.: Проспект, 2009. – 416 с.

Дополнительная:

1. Правоведение: учебник / под ред. А.В. Смоленского. – Ростов-на-Дону: Феникс, 2009. – 413 с.

2. Правоведение: учебник / под ред. А.В. Малько. – 4 изд. – М.: КНОРУС, 2008. – 400 с.

3. Олейников О.В., Грицун И.М. Правоведение: учебное пособие. – Новороссийск: СМТ Торг, 2007. – 174 с.

ПЛАН ЛЕКЦИИ:

 

Организационная (вступительная) часть лекции (контроль посещения лекции обучаемыми, заполнение журнала учебных занятий) – время 5 минут
Обязательные элементы (части, вопросы) лекции Время Страница[1]
Введение 5 минут  
1. Понятие и сущность конституции государства. Конституционное право – как отрасль права. 30 минут  
2. Генезис конституционного права в России. 3. Конституция РФ 1993 года – как основной закон государства. 30 минут 30 минут  
Заключение (выводы) 5 минут -
Заключительная часть (подведение итогов, ответы на вопросы) – время 5 мин

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.017 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав