Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Ускладнення

Читайте также:
  1. Можливі побічні дії і ускладнення
  2. Можливі побічні дії і ускладнення
  3. Ускладнення
  4. Цукровий діабет. Етіологія і патогенез. Макро- та мікроангіопатія при цукровому діабеті. Ускладнення та наслідки хвороби.
  5. Яке ускладнення найчастіше спостерігається при внутрішньо судинному введенні місцевих анестетиків?
  6. Які ускладнення грипу можуть привести до смерті в перші дні хвороби?набряк мозку, крововилив у мозок, синдром Рея, синдром раптової смерті, неспр.круп.

інфекційно-токсичний шок

зараження крові з поширенням інфекції по всьому організму - сепсис

запалення оболонки легкого - випітної плеврит

емпієма плеври - гнійний плеврит

нагноєння легкого - абсцес

перикардит - запалення серцевої сумки.

Вогнищева пневмонія - запалення невеликих ділянок легеневої тканини із залученням до процесу як альвеол, так і бронхів.

Збудниками вогнищевої пневмонії є різні мікроорганізми, нерідко в комбінаціях (пневмококи, стрептококи, стафілококи, палички Пфейффера і т.д.). Вогнищева пневмонія може виникнути як ускладнення при багатьох інфекційних захворюваннях (грип, кір, коклюш, висипний і черевний тифи та ін.), У ослаблених хворих, у хворих в післяопераційний період при застійних явищах у легенях, травмах або може бути самостійним захворюванням.

Патологічна анатомія

На ранніх стадіях розвитку хвороби макроскопически легенева тканина в осередках бактеріальної пневмонії набрякла, червоного кольору, пізніше вона стає сухішою, сіркою і щільною.

Клініка

Якщо вогнищева пневмонія виникає як самостійне захворювання у здорової до тієї людини, то початок досить гострий, з ознобом і швидким підвищенням температури до 38-39 С. Дихання прискорене. З'являється розбитість, кашель з відділенням слизисто-гнійної мокроти, герпес.

Якщо ж вогнищева пневмонія ускладнює основне захворювання, то картина більш стерта: початок поступовий, на перший план виступає незрозуміле спочатку погіршення загального стану хворого і почастішання дихання. У таких випадках перебіг вогнищевої пневмонії буває особливо затяжним. Для вогнищевої пневмонії характерне підвищення температури, прискорене дихання, що роздуваються крила носа і поява (або посилення) кашлю з мізерною слизисто-гнійної мокротою. Від крупозноїпневмонії вогнищева відрізняється більш поступовим початком, гнійно-слизової, а не іржавою мокротою, відсутністю закономірною циклічності в перебігу.

Лікування вогнищевої пневмонії в лікарняних умовах під суворим наглядом лікаря із застосуванням антибіотиків або сульфаніламідів. Рекомендуються банки, гірчичники і бронхорасширяющие кошти. Необхідно стежити за хорошою вентиляцією легенів. Пригнічення кашлю кодеїном не бажано. При наявності в ексудаті еритроцитів осередки мають сіро-червоний або червоний колір. У разі домішки фібрину поверхня розрізу мелкозернистая. На пізніх стадіях хвороби легкі звичайного кольору, в'ялі.

При проведенні антибактеріальної терапії слід враховувати тривалість перебування препарату в організмі (т. Е. Дотримуватися кратність введення), при невстановленому збуднику починати лікування антибіотиком, не надає туберкулостатичну дію (т. Е. Не призначати стрептоміцин, мономіцин, канаміцин, рифампіцин та ін.), дотримуватися рекомендовані фармакопеєю разові і добові дози препаратів.

Профілактик а включає в себе санітарно-гігієнічні заходи: боротьба з запиленістю, курінням, провітрювання приміщень; повноцінне харчування, ізоляція хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції; особиста профілактика: систематичне загартовування організму, заняття фізкультурою, санація вогнищ хронічних інфекцій (мигдалин, придаткових пазух носа, зубів, жовчного міхура та ін

 




Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 141 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав