Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

приміщень

Читайте также:
  1. Вентиляція виробничих приміщень
  2. Вентиляція виробничих приміщень призначення, види.
  3. Вентиляція виробничих приміщень, види вентиляції.
  4. Вентиляція виробничих приміщень. Види вентиляції.
  5. Вимоги безпеки до навчальних приміщень до обладнання.
  6. Вимоги до опалення, вентиляції та кондиціонування повітря виробничих, навчальних та побутових приміщень
  7. Вимоги до освітлення приміщень та робочих місць
  8. ВИМОГИ ДО ПРИМІЩЕНЬ
  9. Вимоги до приміщень де встановлюються автоклави
  10. Вимоги до розміщення та складу приміщень закладів фармації
Зорова робота Освітленість, люкс Показ-ники Диском-форту, не більш Коеф- іцієнтпуль- сації Роз-ряд Підро-зряд Газороз- рядні лампи Лампи накалю- вання               Склад безтарного зберігання борошна VIII а     - - Тістоготувальне відділення V а   -     Пекарний зал V а   -     Експедиція V г   - - -

Аварійне освітлення передбачене для продовження робіт у випадку порушення технології чи винекнення аварії у компресорній, котельній чи в пічному відділенні.

Вибір типів світильників проведено у відповідності призначення приміщень та умов довкілля. Освітлення нормується ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення»

в залежності від характеристики зорової роботи, яскравості фона, контраста об’єкта і фона, типу джерела світла і системи освітлення.

Джерелом шуму та вібрацій у виробничому приміщенні є: двошвидкісна

тістомісильна машина S.H.Y.M. 240; діже перекидач «Восход-ДО-3»; тістоподільник вакуумний НКТ-1; тістоокруглювач «Восход-ТО-4»; тісторазкатувальна машина «Восход-ТЗ-3М» та ротаційна піч Gimak DF-113.

Гранично допустимий рівень шуму на робочих місцях не перевищує 80 дБА. Приміщення, в яких розташовані дані машини ізольовані та обладнані засобами шумо- і віброізоляції.

Щоб запобігти шуму передбачаються такі заходи:

- звукоізоляція за рахунок огороджуючих конструкцій чи спеціальних пристроїв;

- віброізоляція використовується для зниження вібрації за рахунок стальних пружин, прокладок з пружинних матеріалів (резина, войлок);

- періодичне ретельне змащування і своєчасну заміну спрацьованих деталей;

- балансування деталей, які рухаються.

Таблиця 11.3 - Характеристика рівнів шуму

Найменування працюючого обладнання Фактичне значення рівня шуму, дБ Допустиме значення рівня шуму, дБ, при f =1000 Гц
Тістомісильна машина 70 - 75  
Тістоподільник 69 - 72  
Тістоокруглювач 68 - 70  
Тістозакатувальна машина 69 - 72  
Піч 45 - 50  

Змін.
Арк.
№ докум.
Підп.
Дата
Арк.
 
Пояснювальна записка

Надмірні рівні вібрації й шуму приводять до професійних захворювань, зниження продуктивності праці, можуть служити непрямою причиною нещасних випадків.

В хлібному цеху передбачено для кожної працюючої зміни окремо роздягальню, в якій встановлені шафи по кількості працюючих в змінах. На першому поверсі пекарні встановлені душові, які обладнані відкритими кабінами з розрахунку 1 душова кабінка на 5 чоловік, працюючих в самій великій зміні. Поруч з душовими розташовані переддушові: для витирання після душу та зберігання одягу робітників. На пекарні передбачені 2 уборні кімнати, які розташовані не більше 75 м від робочих місць та поруч розташовані умивальники. Підприємство ТОВ «Наша Булочка» має кімнату для приймання їжі, яка разтошована на другому поверсі, а також медичний пункт, де надається перша медична допомога.

Відділу кадрів площею 12 м2 розташована на другому поверсі. На пекарні передбачені кабінет директора, завідуючий виробництва, зал для проведення зборів та занять з інструктажів по охороні праці та цивільній обороні. Також виділені приміщення під бухгалтерію та плановий відділ.

Пекарня ТОВ «Наша Булочка» по ступеню вибухопожежної та пожежної небезпеки належить до категорії В клас приміщення П -IIa.

В усіх виробничих приміщеннях будівельні споруди виконані з незгоряючих матеріалів, монтаж електричного обладнання та електропроводки виконані у відповідності з правилами пожежної безпеки. Протипожежна підготовка робітників, службовців складається із ввідного протипожежного інструктажу на робочому місці - первинного та вторинного. Для гасіння пожежі в складі зберігання борошна і складі готової продукції передбачений внутрішній пожежний трубопровід, завод забезпечений пінними вогнегасниками, протипожежним інвентарем.

Змін.
Арк.
№ докум.
Підп.
Дата
Арк.
 
Пояснювальна записка
На пекарні розташовані вогнегасники ОУ-5— 7 шт.. В будівлі передбачено 1 еваковиходи з зовнішніми вертикальними металевими сходами шириною – 800 мм.

Пожежна безпека будівлі досягається використанням конструкцій і матеріалів,

які мають необхідну межу вогнестійкості і які забезпечують будівлі зовнішню ступінь вогнестійкості згідно СНІП-201.02-85. Виробничі приміщення забезпечені необхідною кількістю еваковиходів. Виконаний необхідний вогнезахист металевих несучих конструкцій. Вихід на кровлю передбачений по пожежним металевим сходам.

Пропозиції по покращенню умов праці

- модернізація технологічного, під'ємно-транспортного та інших видів обладнання з метою доведення його до вимог нормативних актів з охорони праці;

- впровадження систем автоматичного контролю та сигналізації наявності шкідливих і небезпечних виробничих факторів, а також блокуючих пристроїв, що забезпечують аварійне відключення технологічного і енергетичного обладнання в разі виникнення небезпеки для обслуговуючого персоналу та працюючих;

- застосування сигнальних кольорів та знаків безпеки відповідно до чинних нормативних актів про охорону праці на виробничому обладнанні;

- проведення експертиз технічного стану будівель та споруд;

- розробка, видання і придбання нормативних актів про охорону праці, літератури, бланків, посвідчень, журналів реєстрації, тощо з питань охорони праці;

- атестація робочих місць на відповідність нормативним актам про охорону праці;

- навчання працюючих із питань охорони праці, проведення нарад, семінарів;

- заохочення трудових колективів та окремих осіб які плідно працюють над поліпшенням стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 144 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав