Заходи з охорони праці, техніки безпеки і пожежної профілактики, виробничої санітарії
Змін.
Арк.
№ докум.
Підп.
Дата
Арк.
Пояснювальна записка
Аналіз виробничого травматизму
Метою аналізу виробничого травматизму є розроблення заходів до запобігання нещасних випадків на підприємстві. Для цього необхідно систематично аналізувати і узагальнювати їх причини.
На пекарні існує небезпека отримання наступних виробничих травм:
- термічні опіки - від гріючих поверхонь;
- механічні травми – при порушенні експлуатації обладнання;
- ураження струсом – при несправності захисних засобів електродвигунів, тощо.
Фінансування заходів по охороні праці
Для підприємства ТОВ «Наша Булочка», витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 % від фонду оплати праці.
Фінансування профілактичних заходів з охорони праці (ОП), гігієну праці та виробничого середовища, інших державних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, передбачається, поряд з іншими джерелами фінансування, визначеними законодавством, у державному та місцевих бюджетах.
На підприємстві щорічно розробляється комплексні заходи, щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці виробничого середовища,
підвищення рівня охорони праці, запобігання випадків виробничих травм і профзахворювань. Комплексні заходи виконуються в повному обсязі, що сприяє зниженню травм та покращенню умов праці працюючих.
Шкідливим фактором є борошняний пил та пил цукрової пудри. При підвищенні ГДК пилу може виникнути вибух, а також це може призвести до професійних захворювань робітників. Також повітря робочої зони забруднюється іншими шкідливими речовинами, що виділяються при виробничих процесах, також містяться в сировині, напівфабрикатах і відходах виробництва. Ці речовини поступають в повітря в різному агрегатному стані (гази, пари, пил).
Змін.
Арк.
№ докум.
Підп.
Дата
Арк.
Пояснювальна записка
Для забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці повітря з приміщення відсмоктується через аспіраційне обладнання, транспортні механізми очищуються в пилевідділювачі і відводяться в атмосферу. Для максимально можливого зменшення концентрації пилу в робочих приміщеннях робиться вологе прибирання.
Регулярно проводиться атестація робочого місця на умови праці. Виявлені під час атестації шкідливі умови праці по мірі можливостей усуваються технічними методами, при неможливості усунення працівникам надають пільги та компенсації за шкідливі умови праці.
Метеорологічні умови виробничих приміщень визначається наступними факторами: температура, відносна вологість, швидкість руху повітря. В холодний період року виробничі приміщення обігріваються.
Таблиця 11.1 – Допустимі норми для пекарів
Професія
Період року
температура
вологість
Швидкість руху повітря
Пекар
теплий
25-28
70-75
0,5-1,0
холодний
16-23
40-60
0,3-0,5
Параметри мікроклімату в виробничих неопалювальних приміщеннях не нормуються.
Одним з основних видів сировини для хлібопекарного виробництва є борошно
та цукор. Їх переміщення у виробничих цехах, борошняному складі та інших приміщеннях супроводжується значним виділенням пилу. Підвищенням його ГДК які вказані в СН-25-15-71 і правилах з техніки безпеки і виробничої санітарії для
Змін.
Арк.
№ докум.
Підп.
Дата
Арк.
Пояснювальна записка
відповідних галузей промисловості (2...6мг/м3) може призвести до професійних захворювань.
Для створення нормальних санітарно-гігієнічних умов праці виробничі приміщення обладнані припливно-витяжною вентиляцією. Це механічна система за допомогою якої чисте повітря подається в приміщення механічним способом і виводиться забруднене.
Природна вентиляція дозволяє підтримувати нормальні умови мікроклімату. Також передбачена аварійна система вентиляції.
На робочих місцях біля шаф вистою і печей передбачене повітряне душування.
Механічна вентиляція працює в усі пори року і здійснюється відцентровими вентиляторами У4-70. Вентилятори розміщуються на металевій площадці над печами.
Природна вентиляція розрахована на роботу в літній час. В експедиції біля виходів передбачена теплова завіса.
Хліб випікаються в печах при температурі 200-250°С. В зв’язку із значним виділенням теплоти в пекарних відділеннях на пекарні особливу увагу приділяють роботі вентиляції.
Всі печі оснащені теплоізолюючим матеріалом, щоб уникнути опіків працюючих при доторкуванні до бокових стін печей. Також працівники, що ставляють та виймають візки в печі повинні дотримуватись правил посадки з печі готової продукції і мати спеціальні рукавички, щоб уникнути опіків.
Передбачено природне освітлення (в світлий час доби), яке сприятливо діє на організм людини, а також штучне робоче та аварійне освітлення. Штучне освітлення здійснюється за допомогою люмінісцентних ламп.
В цеху приміщення обладнанні загальним освітленням. На поточних лініях освітлення локалізоване.
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.)
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав