Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Промислова санітарія

Читайте также:
  1. ВИРОБНИЧА САНІТАРІЯ ТА ГІГІЄНА ПРАЦІ
  2. ВИРОБНИЧА САНІТАРІЯ ТА ГІГІЄНА ПРАЦІ
  3. Гігієна праці та виробнича санітарія. Мікроклімат виробничого середовища
  4. Промислова електрика
  5. Санітарія та гігієна робочого місця

Продуктивність праці багато в чому залежить від умов на виробництві, таких як: освітлення, склад повітря, шуми, шкідливі випромінювання. Ці параметри по окремості й у комплексі впливають на організм людини, визначаючи його самопочуття. Категорію роботи враховуємо по фізичному навантаженню.

Робота на ПЕОМ не вимагає фізичної напруги. Енерговитрати не перевищують 172 Дж/с. Робота з розробки відноситься до категорії Iа (легка), тобто витрата енергії при виконанні роботи до 120 ккал/година і не вимагає фізичної напруги.

Відповідно до ГОСТ 12.1.005 - 88 ССБТ «Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны» [10] оптимальні параметри мікроклімату для виконання роботи повинні знаходитися в межах, зазначених у табл. 5.1. Параметри є оптимальними, тому що категорія роботи напружена (розумова).

Таблиця 5.1.

Допустимі (оптимальні) параметри мікроклімату

Категорія Роботи   Період року Температура t, c Відносна вологість, Ф,% Швидкість руху повітря V, м/с
Легка робота Iа холодний 22...24 40...60 0,1
Легка робота Iа теплий 23...25 40...60 0,1-0.2

 

Для забезпечення вищевказаних оптимальних кліматичних умов у приміщенні передбачена система опалення (загальне парове), вентиляції (загальна, приточно-витяжна, штучна) і кондиціонування згідно СНІП 2.04.05-86 «Отопление, вентиляция, кондиционирование».

Режим роботи кондиціонера повинний забезпечити максимально можливе надходження зовнішнього повітря, але не менш 60% від продуктивності кондиціонера.

При проектуванні дисплейних класів вузів необхідно передбачати приточно-витяжну вентиляцію. Подача повітря повинна вироблятися у верхню зону малими швидкостями з розрахунку створення рухливості повітря на робочому місці не менш 0,1 м/с, краще через підшивну гофровану стелю. Витяжка - природна з верхньої зони стіни, протилежної віконним прорізам.

Якісний склад повітря: зміст кисню в дисплейному класі повинне бути в межах 21-22 про. %. Двоокис вуглецю не повинна перевищувати 0,1 %, озон – 0,1 мг/м3, аміак – 0,2 мг/м3, фенол – 0,01 мг/м3, хлористий вініл – 0,005 мг/м3, формальдегід – 0,003 мг/м3.

Працездатність оператора багато в чому залежить від освітлення. Незадовільне освітлення кількісно або якісно стомлює не тільки зір, але і викликає стомлення організму в цілому, впливає на продуктивність праці оператора.

Для забезпечення нормального освітлення застосовуються природне і штучне освітлення, а також змішане, котрі нормуються санітарними нормами і правилами СНИП II-4-79 «Естественное и искусственное освещение. Нормы проектирования» [10]. В світлий час доби використовується – природне, суміщене типи; а в темний час дня – штучне.

ЕЛТ генерує декілька типів випромінювання, у тому числі: гама тормозне, рентгенівське, радіочастотне, мікроволнове, видиме, ультрафіолетове й інфрачервоне випромінювання. Рівні цих випромінювань не перевищують діючих норм. Конструктивне рішення екрана дисплея таке, що рентгенівське випромінювання від екрана на відстані 10 см не перевищує 100 мк/ч. У приміщеннях з дисплеями необхідно контролювати аероіонізацію (див. табл. 5.2).

Таблиця 5.2.

Рівні іонізації повітря приміщень

Рівні Число іонів в 1 см куб. повітря Організаційно-технічні засоби захисту
  n+ n- Коефіцієнт полярності повинен знаходитися від -0,5 до 0, згідно з нормами «Санітарно-гігієнічні норми допустимих рівнів іонізації повітря виробничих і суспільних помешкань». Варто враховувати, що м'яке рентгенівське випромінювання, що виникає при напрузі на аноді 20-22 кВ, а також напруга на струмоведучих ділянках схеми викликає іонізацію повітря з утворенням позитивних іонів, що вважаються несприятливими для людини.
Мінімально необхідні    
Оптимальні 1500 - 3000 30000 - 50000
Максимально допустимі    

 


Таблиця 5.3.

Допустимі параметри електромагнітних неіонізуючих випромінювань і електричного поля




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 156 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав