|
6.2.5. Виробничі будівлі, споруди, інженерні мережі, що вводяться в дію після будівництва чи реконструкції, повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.
Проектна документація на будівництво будівель і споруд повинна містити розділ "Охорона праці" і проходити експертизу на відповідність вимогам нормативних актів про охорону праці і пожежної безпеки.
При введенні в експлуатацію об'єктів замовником опрацьовується і затверджується паспорт будівлі, споруди.
Безпечна експлуатація будівель, споруд та інженерних мереж забезпечується:
- призначенням осіб, відповідальних за експлуатацію;
- встановленням спостереження за технічним станом;
- призначенням осіб, відповідальних за утримання будівель, споруд та інженерних мереж у справному і безпечному стані;
- організацією періодичного обстеження і планово-попереджувального ремонту.
6.2.6. Доведення санітарно-гігієнічних умов праці на робочих місцях у відповідність до нормативів, встановлених Міністерством охорони здоров'я України і Міністерством праці і соціальної політики України, здійснюється за результатами атестації робочих місць і паспортизації їхнього санітарно-технічного стану.
Оцінка фактичного стану умов праці за ступенем шкідливості і небезпечності проводиться на основі Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості і небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу.
Нормалізація санітарно-гігієнічних умов праці досягається усуненням причин виникнення НВФ і ШВФ на робочих місцях і застосуванням ефективних засобів захисту; раціоналізацією і вдосконаленням устаткування; механізацією та автоматизацією виробничих процесів; правильним утриманням та експлуатацією вентиляційних систем, кондиціонерів, систем опалення, освітлення.
6.2.7. Забезпечення працівників засобами захисту здійснюється відповідно до Типових галузевих норм безкоштовної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, встановленого порядку їх видачі, зберігання і користування, а також інших нормативних актів.
6.2.8. Оптимальні режими праці і відпочинку для працівників встановлюються з урахуванням специфіки їхньої праці, в першу чергу на роботах з підвищеними фізичними і нервово-емоційними навантаженнями, в умовах монотонності, впливу НВФ і ШВФ.
Надання працівникам пільгових режимів праці і відпочинку згідно з нормативами, встановленими Міністерством праці і соціальної політиків України, передбачається колективним договором.
6.2.9. Лікувально-профілактичне обслуговування працівників, зайнятих постійно виконанням робіт із застосуванням речовин 1-4-го класів небезпеки, проводиться відповідно до чинних нормативних актів про охорону праці.
6.2.10. Організація санітарно-побутового обслуговування повинна передбачати забезпечення працівників санітарно-побутовими приміщеннями і пристроями відповідно до норм за групами виробничих процесів.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |