Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Білет №3

Білет № 1 1. Оптимальні умови праці — такі умови, при яких зберігаєтьсяздоров'я працюючих і створюються перду­мови для підтримання високого рівня працездатності. Оптимальні гігієнічні нормативи виробничих факторів встановлені для мікроклімату і факторів трудового процесу. Для інших факторів за оптимальні умовно приймаються такі умови праці, за яких несприятливі фактори виробничого середовища не перевищують рівнів, прийнятих за безпечні для населення. Допустимі умови праці — характеризуються такими рівнями факторів виробничого середо­вища і трудового процесу, які не перевищують встановлених гігієнічних нормативів, а можливі зміни функціональ­ного стану організму відновлюються за час регламентованого відпочинку або до початку наступної зміни та не чинять несприятливого впливу на стан здоров'я працюючих. 2. Штучне освітлення-здійснюється штучними джерелами освітлення(лампами розжарення)і призначене для освітлення приміщень у темні години доби,або таких приміщень,які не мають природного освітлення.Штучне освітлення поділяється на робоче,аварійне,охоронне та чергове.Аварійне освітлення поділяється на освітлення безпеки та евакуаційне.Робоче освітлення –освітлення,яке забезпечує нормовані освітлювальні умови в приміщеннях і в місцях виконання робіт поза будинками.Штучне освітлення може бути двох систем,загальне і комбіноване.Штучне освітлення необхідне для створення оптимальних умов зорової роботи під час здійснення будь-якої трудової діяльності..

3 Щоб знизити рівень шуму при впровадженні нового технологічного процесу треба встановити шумобезпечну техніку,використовувати методи та заходи колективного захисту та засоби індивідуального захисту.Раціонально розташувати виробничі ділянки,устаткування та робочі місця,контролювати режим праці та відпочинку,обмежити застосування обладнання та використання робочих місць,що не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.Також можна змінити технологію,наприклад ударні дії замінити безударними.Якщо рівень шуму у джерелі розповсюдження високий використовують такий метод як ізоляція робочого місця чи джерела. Для зниження звуку, що відбивається від поверхонь у приміщенні, застосовуються матеріали, що поглинають звук, тобто використовують метод зниження шуму звукопоглинанням.

Білет № 2 1. Шкідливими називаються речовини, що при контакті з організмом можуть викликати захворювання чи відхилення від нормального стану здоров'я.Найбільш розповсюдженими видами забруднень є тверді суспензії (пил, зола, дим), оксиди вуглецю, азоту, сірки, вуглеводні, аміак, оксиди і солі важких металів і т.ін.Найбільш шкідливими для навколишнього середовища і, зокрема повітря, є енергетичні установки, транспорт, металургійне виробництво, виробництво будівельних матеріалів, хімічні підприємства. Забруднюючі атмосферу шкідливі речовини при контакті з організмом можуть викликати різні захворювання, професійні і гострі отруєння (у тому числі зі смертельним наслідком). Шкідливі речовини проникають в організм людини головним чином через дихальні шляхи, а також через шкіру і шлунково-кишковий тракт. Ефект токсичної дії різних речовин залежить від кількості речовини, що потрапила в організм, їх фізико-хімічних властивостей, тривалості надходження. Гігієнічне нормування шкідливих речовин проводять по гранично допустимих концентраціях (ГДК, мг/м3) у відповідності з нормативними документами

2. Шум один з основних факторів, що негативно впливає на людей.Тривалий вплив інтенсивного шуму (вище 80 дБА) на слух приводить до його часткової або повної втрати. Вплив шуму на нервову систему виявляється навіть при невеликих рівнях звуку (30..70 дБА).Працюючі в умовах тривалого шумового впливу зазнають зниження пам'яті, запаморочення, підвищену стомлюваність, дратівливість і ін..Зниження продуктивності праці може перевищувати 20%. Щоб знизити рівень треба встановити шумобезпечну техніку,використовувати методи та заходи колективного захисту та засоби індивідуального захисту. Раціонально розташувати виробничі ділянки,устаткування та робочі місця,контролювати режим праці та відпочинку,обмежити застосування обладнання та використання робочих місць,що не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.Також можна змінити технологію,наприклад ударні дії замінити безударними.Якщо рівень шуму у джерелі розповсюдження високий використовують такий метод як ізоляція робочого місця чи джерела. Для зниження звуку, що відбивається від поверхонь у приміщенні, застосовуються матеріали, що поглинають звук, тобто використовують метод зниження шуму звукопоглинанням.

3. Щоб забезпечити безпеку,зберегти здоровя та працездатність працюючих у процесі випуску нової продукції потрібно провести позаплановий інструктаж,який проводиться з працюючими при введенні нового обладнання чи устаткування, зміні вимог нормативних актів з охорони праці, в надзвичайних ситуаціях, у випадку, якщо стався або існує загроза нещасного випадку, та інших, передбачених Типовим положенням, випадках.Нормалізувати санітарно-гігієнічні умови праці,провести інструктаж з техніки безпеки і навчання працюючих безпечним умовам праці,забезпечити працюючих засобами індивідуального захисту,забезпечити оптимальні режими праці та відпочинку,організувати лікувально-профілактичні заходи, професійний відбір працюючих щодо окремих спеціальностей.,провести атестацію робочих місць за умовами праці.

Білет №3

1.Нормативно-правовий акт — це офіційний документ органу державної влади, яким встановлюються загальнообов‘язкові правила (норми).

Опрацювання та прийняття нових, перегляд і скасування чинних нормативно-правових актів з охорони праці здійснює Держнаглядохоронпраці за участю професійних спілок і Фонду соціального страхування від нещасних випадків та за погодженням з іншими органами державного нагляду за охороною праці.Нормативні акти можуть визначати обов’язки,організовувати управління охороною праці на підприємстві,організовувати правильну експлуатацію об’єктів з підвищеною небезпекою,встановлювати правила безпечного виконання робіт.Для узгодження, затвердження нормативних актів підприємства створюється комісія чи робоча група, визначаються терміни, виконавці та керівники. Розробляється план опрацювання нормативного акту, який затверджується власником. Реєстрація та облік нормативних актів з охорони праці, що діють у межах підприємства, здійснюються у порядку, встановленому власником, якщо інше не передбачено законодавством.

2. Шкідливими називаються речовини, що при контакті з організмом можуть викликати захворювання чи
відхилення від нормального стану здоров'я.Найбільш розповсюдженими видами забруднень є тверді суспензії (пил, зола, дим), оксиди вуглецю, азоту, сірки, вуглеводні, аміак, оксиди і солі важких металів і т.ін.Забруднюючі атмосферу шкідливі речовини при контакті з організмом можуть викликати різні захворювання, професійні і гострі отруєння (у тому числі зі смертельним наслідком). Шкідливі речовини проникають в організм людини головним чином через дихальні шляхи, а також через шкіру і шлунково-кишковий тракт. Ефект токсичної дії різних речовин залежить від кількості речовини, що потрапила в організм, їх фізико-хімічних властивостей, тривалості надходження. Отруйні дії залежать від шляхів надходження і виведення, розподілу в організмі, від статі людини, віку, індивідуальної сприйнятливості й інших супутніх факторів. Загальний токсичний вплив у залежності від виду речовини може виклакати різні дії: загальнотоксичну (набряк мозку, параліч, судоми), задушливу (токсичний набряк легенів), дратівливу (подразнення слизових оболонок), психотичну (порушення психічної активності, свідомості), шкіряно-резорбтивну (місцеві запалення).

3. Загальні вимоги безпеки до виробничих процесів визначені ГОСТ 12.3.002-75. Щоб забезпечити безпеку,зберегти здоровя та працездатність працюючих у процесі випуску нової продукції потрібно щоб був проведений позаплановий інструктаж,який проводиться з працюючими при введенні нового обладнання чи устаткування, зміні вимог нормативних актів з охорони праці, в надзвичайних ситуаціях, у випадку, якщо стався або існує загроза нещасного випадку, та інших, передбачених Типовим положенням, випадках.Нормалізовані санітарно-гігієнічні умови праці,проведений інструктаж з техніки безпеки і навчання працюючих безпечним умовам праці,щоб працівники були забезпечені засобами індивідуального захисту,оптимальні режими праці та відпочинку,організовані лікувально-профілактичні заходи, професійно відбірані працівники.Виробничі процеси не повинні забруднювати навколишнє середови-ще викидами шкідливих та небезпечних речовин, а концентрація та рі-вень цих факторів – перевищувати допустимі норми.

 

Білет №4……

1. Служба охорони праці створюється на підприємствах, незалежно від форми власності та виду діяльності для виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці.
Служба охорони праці створюється на підприємствах з кількістю працюючих 50 і більше осіб. В організаціях із чисельністю до 50 працюючих цю службу може представляти інженер.При чисельності до 20 працюючих для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. На підприємстві, де працює 50 осіб і більше, чисельність служби охорони праці визначається згідно Рекомендації щодо структури та чисельності служби охорони праці, що є доповненням до типового положення про службу охорони праці. Працівники служби охорони праці повинні мати вищу спеціальну освіту з охорони праці, а також практичний досвід роботи у відповідній галузі виробництва.

2. За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці,створення перешкод у діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці,а також представників профспілок,їх організацій та обєднань винні особи притягуються до дисциплінарної,адміністративної,матеріальної,кримінальної відповідальності згідно із законом. Дисциплінарна відповідальність полягає в тому, що на винного працівника накладається дисциплінарне стягнення.За кожне порушення може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. Адміністративна відповідальність настає за будь-які посягання на загальні умови пpaцi. Адміністративній відповідальності підлягають особи, що досягли на час здійснення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку. Кримінальна відповідальність настає не за будь-яке порушення, а за порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів про охорону пpaцi, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого чи спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

3. L =100м
B =30м
H =4м
Е=100лк
Kз=1,3
z=1,15
Фл=3980лм
Uвик=0,85
N-?

1)Е-мінімальна освітленість,яку необхідно забезпечити.
2) Kз-коефіцієнт запасу
3)S-площа пррміщення,яка розраховується S= L*В,де
3.1) L-довжина пиміщення
3.2) В-ширина приміщення
S=100*30=3000
4) z-коефіцієнт нерівномірності освітлення
5)Ф-світловий потік світла в кожному світильнику
Ф=2Фл,де
5.1)Фл-світловий потік лампи у світильнику,так як світильник типу ПВЛМ де розташовано по 2лампи:
Ф=2*3980=7960лм
6) Uвик-коефіцієнт використання
7) N-кількість необхідних світильників
N=100*1,3*3000*1,15/7960*0,85=66шт.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 109 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав