Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Білет №13….

1. Забороняється застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці,на підземних роботах,крім деяких підземних робіт(нефізичних робіт або робіт,пов’язаних з санітарним та побутовим обслуговуванням),а також залучення жінок до підіймання і переміщення речей,маса яких перевищує встановлені для них граничні норми,відповідно до переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці,граничних норм підіймання і переміщення важких речей,що затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони здоровя.Праця вагітних жінок і жінок,які мають неповнолітню дитину,регулюються законодавством.

2. Санітарними нормами встановлено п’ять класів підприємств, виробництв і об’єктів в залежності від потужності

підприємства, умов технологічного процесу, характеру та кількості виділюваних в навколишнє середовище шкідливих речовин та речовин, що мають неприємний запах, чи шкідливих фізичних впливів, а також з урахуванням передбачуваних заходів щодо зменшення їх несприятливого впливу на довкілля.До першого класу, наприклад, відносяться потужні виробництва, пов’язані із виплавкою чавуну, сталі, кольорових металів та ливарні виробництва. До другого класу – менш потужні металургійні та ливарні виробництва, виробнцтво свинцевих акумуляторів; до третього класу – малопотужні металургійні та ливарні виробництва, виробництва кабелю, пластмас, будівельних матеріалів; до четвертого класу – виробництва металообробної промисловості та приладів електротехнічної промисловості і до п’ятого класу відносятся виробництва приладів для електротехнічної промисловості, будівельних матеріалів, стиснених та зріджених продуктів розділення повітря

3. В торгівельній залі супермаркету повинні бути оптимальні мікрокліматичні умови — поєднання параметрів мікроклімату, які при тривалому та системному впливі на людину забезпечують зберігання нормального теплового стану організму без активізації механізмів терморегуляції. Вони забезпечують відчуття теплового комфорту та створюють передумови для високого рівня працездатності.

  Період року Категорія робіт Температура повітря, 0С Відносна вологість,% Швидкість руху, м/с  
  Холодний період року Легка 1а 22-24 60-40 0,1  
  Легка 1б 21-23 60-40 0,1  
  Середньої важкості ІІа 19-21 60-40 0,2  
  Середньої важкості ІІб 17-19 60-40 0,2  
  Важка ІІІ 16-18 60-40 0,3  
Характер роботи Категорія роботи Загальні енерговитрати організму, Вт (ккал/год) Характеристика робіт
Легкі роботи Іа 105-140 (90-120) Роботи, що виконуються сидячи і не потребують фізичного напруження
Іб 141-175 (121-150) Роботи, що виконуються сидячи, стоячи або пов’язані з ходінням, та супроводжуються деяким фізичним напруженням
                 

 

Білет №14…

1. Економічне значення охорони праці визначається ефективністю заходів які проводять для покращення умов і підвищення безпеки праці. При комплексній дії на людину декількох шкідливих виробничих чинників збільшується рівень травматизму та у працівників виникає погане самопочуття.Зростання непродуктивних витрат часу, обумовлюється поганою організацією робочих місць.В результаті поліпшення умов праці нормалізується психологічний стан в трудовому колективі, підвищується продуктивність праці. Шкідливі умови праці впливають на виникнення професійних захворювань і на виникнення і тривалість загальних захворювань.
Економії коштів можна досягти шляхом відміни пільг та компенсацій за несприятливі умови праці Дотримання санітарно-гігієнічних вимог і правил безпеки робочого місця дає можливість повністю або частково відмінити такі пільги, як: скорочений робочий час і додаткова відпустка; підвищення тарифної ставки та пільгової пенсії; лікувально-профілактичне харчування і безкоштовна видача молока. Всі ці пільги пов'язані зі значними трудовими втратами.

Персоналинй комп’ютер є джерелом електромагнітного випромінювання,рівень потужності якого негативно впливає на організм людини,викликає розлади нервової системи, зниження імунітету, розлади серцево-судинної, ендокринної системи, негативно впливає на плід під час вагітності. При попаданні електромагнітного випромінювання на організм людини пошкоджують тканини та органи,шляхом нагрівання. Теплова дія характеризується загальним підвищенням температури тіла.Нагрівання особливо небезпечно для органів із слабкою терморегуляцію (мозок, очі, органи кишкового та сечостатевого тракту). ЕМВ із довжиною хвилі 1-20 см шкідливо діє на очі, викликаючи катаракту (помутніння кришталика), тобто втрату зору.Морфологічні зміни — це зміни будови та зовнішнього вигляду тканин і органів тіла людини (опіки, омертвляння, кровевиливи, зміни структури клітин та ін). Функціональні зміни проявляються у вигляді головного болю, порушення сну, підвищеної стомливості, дратівливості, пітливості, випадення волосся, болях у ділянці серця, зниження статевої потенції та ін. 3.

Білет № 15

Поняття охорони праці визначається ст.1 Закону України "Про охорону праці". "Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці".Законодавство України про охорону праці складається із: Закону "Про охорону праці", "Кодексу законів про працю України", Закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Закону України "Про пожежну безпеку", "Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97)" та інших нормативно-правових актів, які регулюють взаємовідносини між різними суб'єктами права у сфері охорони праціЗакон України "Про охорону праці" визначає положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їхнього життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює за участю відповідних державних органів відносини між власником підприємства, установи й організації або уповноваженим ним органом (далі - власник) і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

2. Дія іонізуючих випромінювань на організм невідчутна людиною. У людей відсутні органи почуття, що сприймають іонізуючі випромінювання. Тому людина може проковтнути, вдихнути радіоактивну речовину без усяких первинних відчуттів. Іонізуюче випромінювання, впливаючи на живий організм, викликає в ньому зворотні та незворотні зміни, що призводять до біологічних наслідків, залежно від виду, рівня опромінення, часу дії, розміру поверхні, яка опромінюється та властивостей організму. Первинним етапом —є іонізація і порушення молекулярних зв’язків. У результаті впливу іонізуючого випромінювання порушуються біохімічні процеси і обмін речовин в організм і блокується ділення клітин та процеси регенерації тканин.

 

3.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 84 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав