Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Білет №8….

1. Служба охорони праці створюється на підприємствах, незалежно від форми власності та виду діяльності для виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці.
Служба охорони праці створюється на підприємствах з кількістю працюючих 50 і більше осіб. В організаціях із чисельністю до 50 працюючих цю службу може представляти інженер.При чисельності до 20 працюючих для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. На підприємстві, де працює 50 осіб і більше, чисельність служби охорони праці визначається згідно Рекомендації щодо структури та чисельності служби охорони праці, що є доповненням до типового положення про службу охорони праці. Працівники служби охорони праці повинні мати вищу спеціальну освіту з охорони праці, а також практичний досвід роботи у відповідній галузі виробництва.

2.Шум один з основних факторів, що негативно впливає на людей.Тривалий вплив інтенсивного шуму (вище 80 дБА) на слух приводить до його часткової або повної втрати. Вплив шуму на нервову систему виявляється навіть при невеликих рівнях звуку (30..70 дБА).Працюючі в умовах тривалого шумового впливу зазнають зниження пам'яті, запаморочення, підвищену стомлюваність, дратівливість і ін..Зниження продуктивності праці може перевищувати 20%. Щоб знизити рівень треба встановити шумобезпечну техніку,використовувати методи та заходи колективного захисту та засоби індивідуального захисту. Раціонально розташувати виробничі ділянки,устаткування та робочі місця,контролювати режим праці та відпочинку,обмежити застосування обладнання та використання робочих місць,що не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.Також можна змінити технологію,наприклад ударні дії замінити безударними.Якщо рівень шуму у джерелі розповсюдження високий використовують такий метод як ізоляція робочого місця чи джерела. Для зниження звуку, що відбивається від поверхонь у приміщенні, застосовуються матеріали, що поглинають звук, тобто використовують метод зниження шуму звукопоглинанням.

3. Щоб сприяти здоровим і безпечним умовам праці та високій працездатності потрібно застосовувати ефективні методи очищення й уловлювання забруднюючих речовин,знизити викиди у джерелі утворення(вибрати правильно устаткування і рівень його обслуговування,автоматизовувати технологічні процеси,придушувати шкідливі речовини у зоні утворення,встановлювати вентиляцію,проводити контроль якості повітря середовища,відбирати персонал і встановлювати контроль стану його здоровя),проводити герметизацію робочого місцяі створювати нормальні параметри повітря,застосовувати засоби індивідуального захисту.Найбільш розповсюдженим методом впливу на атмосферу є організація повітрообміну(вентиляція)у приміщеннях,а також локалізація джерел викидів з наступним видаленням забрудненого повітря і його очищенням (аспірація).

Білет №9…

1.. Шкідливими називаються речовини, що при контакті з організмом можуть викликати захворювання чи відхилення від нормального стану здоров'я.Найбільш розповсюдженими видами забруднень є тверді суспензії (пил, зола, дим), оксиди вуглецю, азоту, сірки, вуглеводні, аміак, оксиди і солі важких металів і т.ін.Найбільш шкідливими для навколишнього середовища і, зокрема повітря, є енергетичні установки, транспорт, металургійне виробництво, виробництво будівельних матеріалів, хімічні підприємства. Забруднюючі атмосферу шкідливі речовини при контакті з організмом можуть викликати різні захворювання, професійні і гострі отруєння (у тому числі зі смертельним наслідком). Шкідливі речовини проникають в організм людини головним чином через дихальні шляхи, а також через шкіру і шлунково-кишковий тракт. Ефект токсичної дії різних речовин залежить від кількості речовини, що потрапила в організм, їх фізико-хімічних властивостей, тривалості надходження. Гігієнічне нормування шкідливих речовин проводять по гранично допустимих концентраціях (ГДК, мг/м3) у відповідності з нормативними документами

2. За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці,створення перешкод у діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці,а також представників профспілок,їх організацій та обєднань винні особи притягуються до дисциплінарної,адміністративної,матеріальної,кримінальної відповідальності згідно із законом. Дисциплінарна відповідальність полягає в тому, що на винного працівника накладається дисциплінарне стягнення.За кожне порушення може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. Адміністративна відповідальність настає за будь-які посягання на загальні умови пpaцi. Адміністративній відповідальності підлягають особи, що досягли на час здійснення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку. Кримінальна відповідальність настає не за будь-яке порушення, а за порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів про охорону пpaцi, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого чи спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

3. Загальні вимоги безпеки до виробничих процесів визначені ГОСТ 12.3.002-75. Щоб забезпечити безпеку,зберегти здоровя та працездатність працюючих у процесі випуску нової продукції потрібно щоб був проведений позаплановий інструктаж,який проводиться з працюючими при введенні нового обладнання чи устаткування, зміні вимог нормативних актів з охорони праці, в надзвичайних ситуаціях, у випадку, якщо стався або існує загроза нещасного випадку, та інших, передбачених Типовим положенням, випадках.Нормалізовані санітарно-гігієнічні умови праці,проведений інструктаж з техніки безпеки і навчання працюючих безпечним умовам праці,щоб працівники були забезпечені засобами індивідуального захисту,оптимальні режими праці та відпочинку,організовані лікувально-профілактичні заходи, професійно відбірані працівники.Виробничі процеси не повинні забруднювати навколишнє середови-ще викидами шкідливих та небезпечних речовин, а концентрація та рі-вень цих факторів – перевищувати допустимі норми.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав