|
1. Виділяють два види електротравм:місцеві і загальні.
· До місцевих електротрвм відносяться електричні опіки,електричні знаки, шкіри,електроофтальмія і механічні ушкодження, повязані з дією електричного струму чи електричної дуги. Електричні опіки – найбільш розповсюджені електротравми. Залежно від умов виникнення опіки діляться на контактні, дугові і змішані. Електричні знаки спостерігаються у вигляді різко окреслених п’ятен сірого чи блідо – жовтого кольору на поверхні тіла людини в місці контакту зі струмовідними елементами.Особливого больового відчуття електричні знаки не спричиняють і з часом безслідно зникають. Металізація шкіри — це проникнення у верхні шари шкіри дрібних часток металу, який розплавився під дією електричної дуги.
Особливо небезпечні для органів зору Електроофтальмія — запалення зовнішніх оболонок очей, спричинененадмірною дією ультрафіолетового випромінювання електричної дуги. Механічні ушкодження, пов’язані з дією електричного струму на організм людини, спричиняються непердбачуваним судомним скороченням м’язів в результаті подразнюючої дії струму. Загальні електричні травми або електричні удари – це порушення діяльності життєво важливих органів чи всього організму людини як наслідок збурення живих тканин організму електричним струмом, яке супроводжується мимовільним судомним скороченням м’язів. Залежно від наслідків ураження електричні удари діляться на чотири групи:I – судомні скорочення м’язів без втрати свідомості;II– судомні скорочення м’язів з втратою свідомості без порушень дихання і кровообігу; III – втрата свідомості з порушенням серцевої діяльності чи дихання,або серцевої діяльності і дихання разом;IV – клінічна смерть, тобто відсутність дихання і кровообігу.
2 Мікроклімат виробничих приміщень — це умови внутрішнього середовища цих приміщень, що впливають на тепловий обмін працюючих з оточенням.Мікрокліматичні умови виробничих приміщень характеризуються такими показниками:
· температура повітря (0С),
· відносна вологість повітря (%),
· швидкість руху повітря (м/с),
інтенсивність теплового (інфрачервоного) опромінювання
Оптимальні мікрокліматичні умови — поєднання параметрів мікроклімату, які при тривалому та системному впливі на людину забезпечують зберігання нормального теплового стану організму без активізації механізмів терморегуляції. Вони забезпечують відчуття теплового комфорту та створюють передумови для високого рівня працездатності.Оптимальні умови мікроклімату встановлюються для постійних робочих місць. Допустимі мікрокліматичні умови — поєднання параметрів мікроклімату, які при тривалому та систематичному впливі на людину можуть викликати зміни теплового стану організму, що швидко минають і нормалізуються та супроводжуються напруженням механізмів терморегуляції в межах фізіологічної адаптації. При цьому не виникає ушкоджень або порушень стану здоров’я, але можуть спостерігатися дискомфортні тепловідчуття, погіршення самопочуття та зниження працездатності.Допустимі параметри мікрокліматичних умов встановлюються у випадках, коли на робочих місцях не можна забезпечити оптимальні величини мікроклімату за технологічними вимогами виробництва, технічною недосяжністю та економічно обґрунтованою недоцільністю.
3. Одноразова страхова допомога сплачується у разі стійкої втрати проф. працездатності. Сума визначається із розрахунку середньомісячного заробітку його за кожен відсоток втрати ним проф.. працездатності. Якщо встановлено що ушкодження здоровя настало не тільки з вини роботодавця а й в наслідок порушення потерпілим розмір зменшують до 50%У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання витрати на його поховання несе Фонд, а сім'ї померлого сплачується одноразова допомога, розмір якої повинен бути не меншим за п'ятирічну заробітну плату потерпілого і, крім того, не меншим за однорічний заробіток потерпілого на кожну особу, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого.
Білет №31 ….
1.. Гігієнічне нормування шкідливих речовин проводять по гранично допустимих концентраціях (ГДК, мг/м3) у відповідності з нормативними документами: для робочих місць визначається гранично допустима концентрація в робочій зоні — ГДКрз (ГОСТ 12.1.005-88, СН 245-71); в атмосфері повітря населеного пункту — максимально разові ГДКмр, середньодобові – ГДКсд (середня за 24 год при безупинному вимірі) і орієнтовно-безпечні рівні впливу — УЗУВШИ (список ГДК забруднюючих речовин №3086-84 з доповненнями, ДСП 201-97). Гігієнічне нормування вимагає, щоб фактична концентрація забруднюючої речовини не перевищувала ГДК (Сфакт ≤1).
ГДКрз — це концентрація, що при щоденній (крім вихідних днів) роботі упродовження 8 год чи при іншій тривалості, але не більш 41 год у тиждень, протягом усього стажу (25 років) не може викликати захворювань чи відхилень стану здоров'я, що виявляються сучасними методами досліджень у процесі роботи чи у віддалений період життя сучасного і наступних поколінь.
По ступеню впливу на організм шкідливі речовини підрозділяються на чотири класи небезпеки Надзвичайно небезпечні, що мають ГДКрз — менш 0,1 мг/м3 у повітрі (смертельна концентрація в повітрі менш 500мг/м3 )Високо небезпечні – ГДКрз — 0,1¸1,0 мг/м3 (смертельна концентрація в повітрі 500-5000 мг/м3); Помірковано небезпечні — ГДКрз — 0,1¸10,0 мг/м3 (смертельна концентрація в повітрі 5000¸50000 мг/м3); Мало небезпечні ГДКрз>10,0 мг/м3 (смертельна концентрація в повітрі > 50000 мг/м3).
2. 1. Забезпечення безпечних умов праці є обов’язком власника,який організовує умови праці на робочому місці,безпеку технологічних процесів,машин,механізмів,устаткування,наявність засобів захисту.
2. Працівники мають право відмовитися від дорученої роботи,якщо при виконанні такої роботи створюється ситуація,небезпечна для їхнього життя і здоровя,а також для життя і здоровя інших людей і навколишнього середовища,якщо умови не передбачені контрактом.
Для забезпечення здорових і безпечних умов праці адміністрація підприємства зобов’язується:
3.Затвкрджувати комплексні заходи з охорони праці та забезпечувати їх виконання.
4.При прийнятті на робото ознайомлювати працівника під розписку з умовами праці на робочому місці,наявністю шкідливих та небезпечних факторів,правами та пільгами.
5.Забезпечити працівника спецодягом,спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
6.Компенсувати працівнику витрати на придбання спецодягу та інших засобів якщо встановлений нормами строк їх видачі порушено і працівник змушений придбати за власні кошти.
7.Забезпечити прання,хімчистку,відновлення та ремонт спецодягу.
8.Безоплатно та вчасно забезпечувати працівника молоком або іншими продуктами згідно з встановленими нормами.
9.Забезпечити працівників питною водою.
10.Забезпечити безоплатне проходження попереднього і періодичних медичних оглядів зі збереженням середньої зарплати і місця роботи за час проходження особам до 21 року і працівникам,яким необхідно систематично проходити медичні огляди згідно з вимогами Закону України «Про охорону праці».
11.Не допускати працівників до роботи яка проти показана за результатами медогляду.
12.Не допускати до роботи працівників які відмовляються проходити медогляди без збереження зарплати.
13.Організовувати проведення перевірку знань з охорони праці.Не допускати до роботи тих хто не пройшов навчання,інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
14.На прохання інвалідів встановлювати неповний робочий день і пільгові умови.
15.Проводити атестацію робочих місць.
16.За порушення вимог Законодавства України про охорону праці притягувати винних до відповідальності.
17.Відраховувати кошти до фонду охорони праці в розмірі не менше 0,5 %від фонду оплати праці.
Профспілкова організація зобов’язується:
18.Здійснювати контроль за дотриманням законодавства про охорону праці.
Працівник зобов’язується:
19.Дбати про особисту безпеку і здоровя,а також безпеку оточуючих.
20.Знати і виконувати вимоги правил і нормативних актів про охорону праці,правила поводження з машинами,обладнанням,користуватися засобами захисту,проходити медогляди.
21.Бережно відноситися до спецодягу.
22.Слідкувати за станом робочого мічця,утримувати його в чистоті і порядку.
23.Проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медогляди,навчання і перевірку знань.
24.Брати активну участь у створенні безпечних умов праці.
3.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 91 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |