|
1. Економічне значення охорони праці визначається ефективністю заходів які проводять для покращення умов і підвищення безпеки праці. При комплексній дії на людину декількох шкідливих виробничих чинників збільшується рівень травматизму та у працівників виникає погане самопочуття.Зростання непродуктивних витрат часу, обумовлюється поганою організацією робочих місць.В результаті поліпшення умов праці нормалізується психологічний стан в трудовому колективі, підвищується продуктивність праці. Шкідливі умови праці впливають на виникнення професійних захворювань і на виникнення і тривалість загальних захворювань.
Економії коштів можна досягти шляхом відміни пільг та компенсацій за несприятливі умови праці Дотримання санітарно-гігієнічних вимог і правил безпеки робочого місця дає можливість повністю або частково відмінити такі пільги, як: скорочений робочий час і додаткова відпустка; підвищення тарифної ставки та пільгової пенсії; лікувально-профілактичне харчування і безкоштовна видача молока. Всі ці пільги пов'язані зі значними трудовими втратами.
2 Персоналинй комп’ютер є джерелом електромагнітного випромінювання,рівень потужності якого негативно впливає на організм людини,викликає розлади нервової системи, зниження імунітету, розлади серцево-судинної, ендокринної системи, негативно впливає на плід під час вагітності. При попаданні електромагнітного випромінювання на організм людини пошкоджують тканини та органи,шляхом нагрівання. Теплова дія характеризується загальним підвищенням температури тіла.Нагрівання особливо небезпечно для органів із слабкою терморегуляцію (мозок, очі, органи кишкового та сечостатевого тракту). ЕМВ із довжиною хвилі 1-20 см шкідливо діє на очі, викликаючи катаракту (помутніння кришталика), тобто втрату зору.Морфологічні зміни — це зміни будови та зовнішнього вигляду тканин і органів тіла людини (опіки, омертвляння, кровевиливи, зміни структури клітин та ін). Функціональні зміни проявляються у вигляді головного болю, порушення сну, підвищеної стомливості, дратівливості, пітливості, випадення волосся, болях у ділянці серця, зниження статевої потенції та ін.
3. Всі заходи по запобіганню виробничому травматизму можна поділити на організаційні та технічні.
Організаційні заходи, які сприяють запобіганню травматизму: якісне проведення інструктажу та навчання робітників, залучення їх до роботи за спеціальністю, здійснення постійного керівництва та нагляду за роботою; організація раціонального режиму праці і відпочинку; забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям, особистими засобами захисту; виконання правил експлуатації обладнання.
Технічні заходи: раціональне архітектурно-планувальне рішення при проектуванні і будівництві виробничих будівель згідно санітарних, будівельних і протипожежних норм і правил; створення безпечного технологічного і допоміжного обладнання; правильний вибір і компонування обладнання у виробничих приміщеннях відповідно до норм і правил безпеки та виробничої санітарії; проведення комплексної механізації і автоматизації виробничих процесів, створення надійних технічних засобів запобіганню аваріям, вибухам і пожежам на виробництві; розробка нових технологій, що виключають утворення шкідливих і небезпечних факторів та інше.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 90 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |