Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ВИМОГИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Читайте также:
  1. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  2. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  3. IV. Вимоги до технологічних процесів лісосічних робіт
  4. IV. Вимоги соціальної відповідальності
  5. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
  6. V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНІЙ СИТУАЦІЇ
  7. Безпека праці під час роботи з комп’ютерними та мультимедійними засобами
  8. важкої фізичної роботи.
  9. Взаєжмозв’язок американських і європейських традицій соціальної роботи поч..ХХ ст..
  10. Взаєжмозв’язок американських і європейських традицій соціальної роботи поч..ХХ ст..

 

Дипломна робота повинна містити:

- поглиблений всебічний аналіз рівня висвітлення проблеми, яка досліджується, в науковій фаховій літературі;

- елементи самостійного дослідження, економічний аналіз об’єкту та предмету дослідження;

- обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення діяльності об’єкта, який досліджується (визначення економічної ефективності від запропонованих нововведень).

Дипломна робота повинна мати належне оформлення та всі необхідні документи, що її супроводжують (заповнений бланк завдання, інформаційну карту, анотацію, висновок випускаючої кафедри щодо допуску роботи до захисту, відгук наукового керівника, відгук зовнішнього рецензента). За бажанням студент може одержати додатковий відгук на дипломну роботу від підприємства, що є замовником дослідження. Робота має бути виконана і подана на випускаючу кафедру в термін, передбачений графіком навчального процесу.

Дипломна робота, яка не відповідає вимогам щодо змісту та оформлення, затвердженій темі, не містить теоретико-методологічної частини, економічних розрахунків, економічно обґрунтованих пропозицій, а також не має зовнішньої рецензії, до захисту не допускається.


4. ВИБІР НАПРЯМУ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Студенту надається право самостійно вибирати напрям науково-дослідної роботи. Доцільно, якщо останній розроблявся раніше при підготовці курсових робіт, рефератів, доповідей на студентських науково-практичних конференціях тощо.

Тема дипломної роботи обирається студентом відповідно рекомендованої тематики. Після вибору теми студент подає заяву на ім'я завідувача кафедри.

Рекомендована тематика дипломних робіт розробляється випускаючою кафедрою згідно вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики фахівців із спеціальності „Менеджмент організацій”, відповідно затвердженим програмам дисциплін, що вивчалися, та відображає актуальну проблематику сучасного менеджменту. При цьому враховуються пропозиції профілюючих кафедр факультету Міжнародних економічних відносин і менеджменту. Тематика дипломних робіт щорічно розглядається та затверджується на засіданні випускаючої кафедри.

Згідно обраної студентом теми дипломної роботи випускаю-ча кафедра призначає наукового керівника. При цьому, як правило, враховуються побажання студентів та наукових керівників.

За завчасним погодженням із завідувачем кафедри студент може запропонувати власну тему. За для цього необхідно письмово обґрунтувати доцільність дослідження цієї теми (відповідно власного наукового пошуку, місця роботи, можливостей отримання необхідної інформації).

Протягом одного місяця від подання заяви на затвердження теми, студент за погодженням із науковим керівником, має право замінити тему або її уточнити. Для заміни (уточнення) теми необхідно подати заяву на ім’я завідувача випускаючої кафедри із підписом студента та його керівника.

Після остаточного узгодження із науковими керівниками теми дипломних робіт розглядаються та обговорюються на засіданні випускаючої кафедри і затверджуються наказом по університету. Подальші зміни та уточнення тем можливі лише за крайніх обставин, потребують змістовного обґрунтування та додаткового наказу за письмовим клопотанням кафедри (витяг із протоколу засідання). Обставинами, що можуть стати підставою для такого клопотання, є, наприклад, перебування студента у лікарні або тривале відрядження, що має бути підтверджено відповідними документами.

 

5. КЕРІВНИЦТВО дипломною роботою

 

Відповідно напряму дипломного дослідження, який обраний студентом, випускаюча кафедра призначає наукового керівника.

Науковий керівник проводить індивідуальне консультування студента, рекомендує літературні джерела, допомагає скласти план дипломної роботи, заповнити бланк індивідуального завдання, контролює дотримання графіку виконання дипломної роботи, перевіряє частини роботи і завершений рукопис на відповідність встановленим вимогам, звітує на засіданні кафедр про хід підготовки студентами дипломних робіт, готує відгук на дипломну роботу.

В деяких випадках при дослідженні проблеми, яка потребує розробки математичних моделей, статистичну обробку даних, створення програмного забезпечення на ПЕОМ тощо, крім наукового керівника за студентом закріплюється науковий консультант, який надає допомогу при написанні окремих розділів чи підрозділів роботи.

 

6. ВИЗНАЧЕННЯ ОБ’ЄКТУ ТА ПРЕДМЕТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ, СКЛАДАННЯ РОБОЧОГО ПЛАНУ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Об'єктом дипломного дослідження є підприємство туристичної сфери будь-якої форми власності, що є юридичною особою і має самостійну звітність. Об'єкт дипломного дослідження, як правило, є місцем основної роботи, якщо студент працює за фахом, або базою переддипломної практики.

Бажаним є розробка теми на замовлення керівництва підприємства туристичної сфери. Це замовлення оформлюється листом-замовленням.

Предмет становить наукову проблему дипломного дослідження. Предметом дослідження за спеціальністю “Менеджмент організацій і адміністрування” може бути:

- система управління підприємством або його окремим структурним підрозділом;

- одна з функцій управління;

- одне з функціональних завдань системи управління (інформаційне забезпечення, розробка стратегій розвитку, маркетинг, інноваційно-інвестиційна діяльність, бізнес-планування, фінанси тощо).

Після остаточного визначення теми, об’єкту та предмету дослідження, студент за допомогою наукового керівника заповнює бланк завдання (див. файл «Супровідна документація). Завдання підписують студент, науковий керівник та завідувач випускаючої кафедри.

За допомогою керівника, виходячи з теми, мети, об’єкту та предмету дослідження, студент складає проект плану (робочий план) дипломної роботи. План має передбачати питання, які розкривають зміст теми. Зразок плану дипломної роботи подано у додатку 4.

 

7. ОПРАЦЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ДЖЕРЕЛ

 

Відповідно до теми студент самостійно або за рекомендацією наукового керівника опрацьовує літературні джерела (монографії, підручники, автореферати кандидатських та докторських дисертацій, брошури, статті у наукових фахових виданнях, тези наукових конференцій тощо).

Доцільно керуватися при цьому традиційною логікою вивчення літературних джерел:

- загальне ознайомлення з публікацією в цілому та її змістом;

- читання тексту послідовно або вибірково;

- копіювання матеріалів, що безпосередньо стосуються теми;

- критична оцінка вибраних матеріалів;

- формування відповідного фрагменту тексту дипломної роботи.

Написання дипломної роботи передбачає вивчення чинного законодавства, постанов Кабінету Міністрів України, рішень Верховної Ради, нормативних документів відповідних міністерств та інших органів управління з питань, пов’язаних з темою дипломної роботи. Доцільно також використовувати статистичні матеріали Міністерства статистики України, зокрема статистичний збірник “Україна в цифрах”, статистичні дані, що оприлюднюються Міністерством культури і туризму України, Державна служба курортів і туризму України.

Особливу увагу доцільно звернути на вивчення матеріалів, опублікованих у періодичній пресі (газети і журнали фахового спрямування), де подаються найсучасніші результати наукових досліджень.

На сучасному етапі розвитку суспільства важливим джерелом вторинної інформації стає мережа Інтернет.

При запозиченні визначень, цитат тощо, в тексті дипломної роботи необхідно робити відповідні посилання (див. розділ 10).

При здійсненні дипломного дослідження студент має опрацювати не менше 50 інформаційних джерел.

 

8. ЗБІР І ОБРОБКА ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ

 

Дипломна робота має виконуватися з використанням наукових джерел та фактичного матеріалу, який відображає діяльність туристчиного підприємства, що є об'єктом вивчення.

Джерелом інформації є планові і фактичні показники господарської діяльності, статистична та бухгалтерська звітність, накази, розпорядження, результати спостережень, опитувань тощо, які збирає студент під час переддипломної практики або за місцем роботи.

Особливе значення має правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування та обробка даних, на основі яких проводиться аналіз та обґрунтовуються власні пропозиції щодо удосконалення діяльності.

З метою підтримки набутих навичок роботи на ПЕОМ і вмінь з алгоритмізації та складання програм кожен студент при написанні дипломної роботи повинен використовувати комп'ютер.

 

9. ОБСЯГ, ЗМІСТ ТА СТРУКТУРА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Зміст дипломної роботи визначається її тематикою, при цьому необхідно виходити з переліку питань, що обговорені з науковим керівником і за якими зібрано матеріал під час проходження переддипломної практики (або за місцем роботи).

Дипломна робота містить:

- титульний аркуш;

- зміст;

- перелік умовних позначень (при необхідності);

- вступ;

- основну частину;

- висновки;

- список використаних джерел;

- додатки (при необхідності).

 

9.1. Титульний аркуш (див. файл «Супровідна документація).

9.2. Зміст містить найменування та номери початкових сторінок усіх розділів та підрозділів, зокрема, вступу, висновків до розділів, загальних висновків, списку використаних джерел, додатків.

9.3. Перелік умовних позначень.

Якщо у дипломній роботі вжита специфічна термінологія або маловідомі скорочення, нові символи, позначення тощо, то їх перелік слід подати у вигляді окремого списку, який розміщують перед вступом.

Перелік треба друкувати двома колонками, в яких зліва за абеткою наводять скорочення, справа – їх розшифровку.

9.4. Вступ (див. файл «Супровідна документація).

Розкриває сутність проблеми дипломного дослідження, підстави та вихідні дані для розробки теми, обґрунтування необхідності дослідження.

У вступі відображають:

- актуальність теми /подається коротка характеристика стану проблеми, що досліджується, обґрунтовується доцільність розробки теми для розвитку туристичної індустрії в цілому або окремої її складової; як правило, наводять перелік провідних вітчизняних та закордонних учених, що вивчають проблему/;

- мету і завдання роботи /мета, як правило, тісно переплітається з темою роботи, розв’язання завдань дозволяє досліднику досягти мети/;

- об’єкт і предмет дослідження /надається коротка характеристика підприємства туристичної сфери/;

- дослідження /визначається той аспект управління, який підлягає дослідженню в межах визначеного об’єкту/;

- методи дослідження /подають перелік методів наукових досліджень, які були використані в роботі/;

- теоретична та методологічна база дослідження /наводять узагальнений перелік джерел інформації, що покладені в основу дослідження/;

- практичне значення отриманих результатів /зазначають, де і яким чином можуть бути використані результати дипломного дослідження/;

- обсяг і структура роботи /наводять загальний обсяг роботи, структуру, кількість таблиць, рисунків та додатків/.

Рекомендований обсяг вступу 2-4 сторінки.

9.5. Основна частина.

Основна частина дипломної роботи складається з розділів та підрозділів. Кожний розділ починають з нової сторінки. В кінці кожного розділу подають висновки із стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів.

Рекомендується основну частину дипломної роботи поділити на чотири розділи: теоретико-методологічний, аналітичний та розробницько-впроваджувальний. У межах кожного розділу, як правило, виділяють 2-4 підрозділи, що мають відображати логічну послідовність дослідження та розробки власних пропозицій.

У першому розділі – теоретико-методологічному – слід викласти сутність проблеми, яка досліджується, розглянути еволюцію підходів до її вирішення, рівень розробки на сучасному етапі. Необхідно здійснити аналіз та узагальнення концепцій і наукових підходів, які існують у фаховій літературі, визначити дискусійні аспекти та невирішені питання. Доцільно також адаптувати методичні підходи щодо вирішення проблеми до потреб підприємств туристичної галузі.

Перший розділ є основою для розробки прикладних аспектів теми, яка обрана.

Рекомендований обсяг першого розділу 25-30 сторінок.

У другому розділі – аналітичному –необхідно здійснити організаційно-економічний аналіз об’єкта дослідження та умов його господарювання, визначити основні проблеми підприємства та перспективи його розвитку. Зокрема, детально аналізуються напрями діяльності п, матеріально-технічна база, організаційна структура, кадрове забезпечення, особлива увага звертається на аналіз фінансово-економічних показників діяльності (за формами бухгалтерської звітності – Форма №1 «Баланс», форма №2 «Звіт про фінансові результати») тощо. Аналіз показників господарської діяльності об’єкта дослідження проводиться в динаміці (за декілька років). Обов’язково в даному розділі досліджується той аспект управління підприємством, що є предметом дипломної роботи.

На основі вивчення, обробки та узагальнення аналітичних матеріалів необхідно виявити і відобразити у дипломній роботі вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на ефективність господарської діяльності підприємства.

Базовий аналітичний матеріал, проміжні розрахунки (вибірково) та отримані кількісні результати мають бути подані в таблицях та рисунках в межах цього розділу або винесені в додатки.

Рекомендований обсяг другого розділу 20-25 сторінок.

У третьому розділі, який має носити прикладний, розробницько-впроваджувальний характер, студент повинен розкрити зміст заходів, що пропонуються і спрямовані на вдосконалення управління об’єктом в цілому, розробити рекомендації щодо вдосконалення того аспекту господарської діяльності, який становить предмет дослідження.

Рекомендації та пропозиції повинні мати наукове обґрунтування та виходити з результатів аналізу, здійсненого у попередньому розділі роботи. Доцільно визначити шляхи оптимізації системи ресурсного та інформаційно-аналітичного забезпечення управлінських рішень, які пропонуються.

Практичне значення пропозицій та рекомендацій має бути підтверджено техніко-економічними розрахунками та визначен-ням можливого ефекту, який очікується від впровадження (економічного, соціального).

Рекомендований обсяг третього розділу 25-30 сторінок.

У четвертому розділі з охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях (ОПБНС) необхідно здійснити дослідження системи управління охороною праці на підприємстві, аналіз небезпечних і шкідливих факторів умов праці на об’єкті дослідження, а також оцінку можливості виникнення надзвичайних ситуацій в організації.

Рекомендований обсяг третього розділу 7-12 сторінок.

9.6. Висновки.

У висновках необхідно послідовно, у тезисній формі, викласти узагальнені результати дослідження. Доцільно обґрунтувати їх достовірність, практичну цінність, подати рекомендації щодо впровадження.

Рекомендований обсяг 3-5 сторінок.

9.7. Список використаних джерел має містити всі інформаційні джерела, які були використані студентом у процесі дослідження.

9.8. Додатки вміщують за бажанням. Це можуть бути великі таблиці та рисунки, які важко розмістити в основному тексті дипломної роботи, проміжні розрахунки, копії бухгалтерської звітності підприємства, ілюстрації та цифрові дані допоміжного характеру.

На всі додатки мають бути зроблені обов’язкові посилання в основному тексті дипломної роботи.

 

10. ОФОРМЛЕННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Дипломну роботу друкують на комп’ютері з одного боку аркуша білого паперу формату А4 (210-297 мм) через полуторний міжрядковий інтервал. При комп’ютерному наборі використо-вують шрифт Times New Roman текстового редактора Word, розмір 14, звичайної жирності.

Загальний обсяг дипломної роботи 90-100 сторінок друкованого тексту (без урахування “Списку використаних джерел” та “Додатків”).

Текст друкують, залишаючи поля таких розмірів: ліве - 25-30 мм, праве – 10-15 мм, верхнє і нижнє – 15-20 мм. Шрифт має бути чітким, чорного кольору, з однаковою щільністю тексту.

Друкарські помилки, описки і графічні неточності можна виправити підчищенням або зафарбуванням коректором і нанесенням на тому ж місці виправленого тексту (фрагменту рисунка) чорнилом або пастою чорного кольору із щільністю, наближеною до основного тексту.

Заголовки структурних частин дипломної роботи “ЗМІСТ”, “ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ”, “ВСТУП”, “РОЗДІЛ”, “ВИСНОВКИ”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, “ДОДАТКИ” друкують великими літерами симетрично до тексту жирним шрифтом. Заголовки підрозділів, пунктів друкують маленькими літерами (крім першої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Відстань між заголовками і текстом має становити 2-3 інтервали. Не допускається розміщення заголовків у нижній частині сторінки, якщо після нього залишається тільки один рядок тексту.

Кожну структурну частину дипломної роботи (зміст, вступ, розділ І, розділ ІІ, розділ ІІІ, розділ IV, висновки, список використаних джерел, додатки) слід починати з нової сторінки.

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, рисунків, таблиць, формул, додатків подають арабськими літерами без знаку №.

Нумерацію сторінок розміщують в правому верхньому куті аркуша без крапки в кінці.

Першою сторінкою дипломної роботи є титульний лист. На титульному листі номер не ставлять. Другою сторінкою є зміст. Документи, що супроводжують дипломну роботу, підшивають між титульним листом і змістом (див. розділ 13). Ці документи загальній нумерації не підлягають.

Номер розділу розміщують після слова “РОЗДІЛ”, після номеру крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Підрозділи нумерують в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу має стояти крапка, наприклад: 2.3. (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

Рисунки і таблиці необхідно подавати в дипломній роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Рисунки і таблиці, які розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок.

Будь-які ілюстрації (рисунки, схеми, графіки, діаграми, карти тощо) позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах розділу, за виключенням тих, що розміщують у додатках.

Рисунки мають бути виконані чорнилом чорного кольору або за допомогою комп’ютеру. Їхня якість повинна забезпечити чітке відтворення.

Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера рисунку, між якими ставлять крапку. Наприклад: Рис. 2.3 (третій рисунок другого розділу). Номер ілюстрації та її назву розміщують безпосередньо під ілюстрацією. Приклад оформлення рисунку наведено у додатку 7.

Таблиця є способом подання інформації, при якому цифровий або текстовий матеріал групується в рядки і графи, відокремлені одна від іншої вертикальними та горизонтальними лініями. Всі таблиці повинні мати назву, яка характеризує їх зміст. Назву починають з великої літери. Назву не підкреслюють і не виділяють. Усі наведені в таблицях дані мають бути достовірними, однорідними і такими, що можуть зіставлятися. У графах таблиці вказується одиниця вимірювання.

Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис “Таблиця” із зазначенням її номера. Номер таблиці має складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: Таблиця 1.2 (друга таблиця першого розділу).

При переносі частини таблиці на інший аркуш слово “Таблиця” і її номер вказують один раз над першою частиною таблиці, над іншою частиною пишуть - Продовження табл. 1.2. Приклад оформлення таблиці наведено у додатку 7.

Формули. Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів розміщують безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони згадуються у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова “де” без двокрапки. Вище і нижче формули потрібно залишати не менше одного вільного рядка.

Формули в дипломній роботі нумерують в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номеру формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул ставлять біля правого берега аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (3.1) (перша формула третього розділу). Приклад оформлення формули наведено у додатку 7.

Примітки до тексту, таблиць та рисунків, в яких вказують довідкові та пояснювальні дані, нумерують послідовно в межах однієї сторінки, їх розміщують внизу аркуша і відділяють від основного тексту суцільною лінією.

При написанні дипломної роботи студент повинен давати посилання на джерела, які використовувалися.

Посилання в тексті слід позначати номерами джерел, за якими вони зазначені у “СПИСКУ ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”. Їх виділяють квадратними дужками. Наприклад: “…у працях [1-3, 7, 23] приділено особливу увагу дослідженням цього аспекту проблеми”.

Якщо наводять цитату або статистичні дані з джерела з великою кількістю сторінок, крім номера зазначають сторінку, де взята цитата, наприклад: “…на думку американського фахівця Ф.Котлера доцільно виділити такі етапи проведення маркетингового дослідження [43, с.234]…”.

Джерела, з яких запозичені таблиці та рисунки подають безпосередньо після таблиць та рисунків. Далі залишають два інтервали та продовжують текстову частину.

Посилання на рисунки, таблиці та формули в дипломній роботі вказують їх порядковим номером, наприклад: “на рис. 2.3 можна побачити…”; “повернемося до табл. 1.3…”; “розрахуємо за формулою (2.1)…”.

Список використаних джерел складається за абеткою або в хронологічному порядку.

Бібліографічний опис Законів України, Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів, інших нормативно-правових документів розміщують на початку “СПИСКУ ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”.

Відомості про джерела, які включені до списку, необхідно подавати згідно вимог державного стандарту. Приклади оформлення бібліографічного опису:

1. Про господарські товариства. Закон України. Відомості Верховної Ради України. – 1991. - №63. - С.15-18.

2. Аралов М.С. Создание собственного дела: первые шаги. // МЭ и МО. – 1991. - №1. – С.121-128.

3. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.:Дело, 1992. – 896 с.

4. Портер М. Междунароная конкуренция: Пер. с англ. / Под ред. В.Д.Щетинина. – М.: Международные отношения, 1993. – 267 с.

Додатки (якщо вони є) нумерують послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Кожний додаток починається з нової сторінки. Наприклад: Додаток В (третій додаток до дипломної роботи).

Слово “ДОДАТОК” розміщують в правому верхньому куті із зазначенням його номера. При переносі частини додатку на інший аркуш на другому листі ставлять “Продовження дод.3”.

 

11. ВИСНОВОК НАУКОВОГО КЕРІВНИКА

ПРО ДИПЛОМНУ РОБОТУ

 

Виконана студентом дипломна робота подається науковому керівникові, який її перевіряє і робить висновок щодо можливості захисту роботи в Державній комісії з захисту дипломних робіт.

Керівник також ставить свій підпис на титульному аркуші дипломної роботи.

У разі негативного відгуку наукового керівника, студент повинен усунути упущення, внести правки і подати дипломну роботу науковому керівникові на повторну перевірку.

Відгук наукового керівника складається в довільній формі. У ньому доцільно:

- подати загальну характеристику роботи, визначити її відповідність меті та завданням;

- зазначити теоретичний рівень розробок, їх повноту, глибину, оригінальність і обґрунтованість рішень, що пропонуються;

- визначити аргументованість тверджень і достовірність матеріалів, що використовувалися;

- оцінити володіння методичними прийомами та інструментарієм досліджень, сучасними методиками обробки економічної та статистичної інформації, у тому числі за допомогою ПЕОМ;

- оцінити добросовісність та сумлінність студента в процесі написання дипломної роботи.

Доцільно виявити також основні недоліки дипломної роботи. Критичний аналіз сильних та слабких сторін роботи повинен мати посилання на текст дипломної роботи.

В кінці відгуку керівник зазначає рівень відповідності дипломної роботи вимогам, що висуваються вищою школою до випускних робіт на освітньо-кваліфікаційному рівні “спеціаліст” зі спеціальності “Менеджмент організацій” та робить висновок щодо можливості допуску роботи до захисту в Державній екзаменаційній комісії.

Відгук оформляється на бланку (див. файл «Супровідна документація) в рукописному вигляді і не потребує спеціального підтвердження (печатки), а лише особистого підпису наукового керівника.

Пам’ятка науковому керівнику щодо написання відгуку на дипломну роботу подана в додатку 9.

 

12. ОТРИМАННЯ ДОПУСКУ

ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ

 

Допуск дипломних робіт до захисту здійснюється на випускаючій кафедрі згідно затвердженого графіку, протягом чотирьох тижнів, що передують захисту дипломної роботи в Державній комісії.

Кожен студент зобов’язаний пройти попередній захист. Дипломна робота подається на попередній захист в не зброшурованому вигляді і з висновком наукового керівника.

Викладачі кафедри перевіряють дипломні роботи на предмет їх відповідності встановленим вимогам щодо структури, змісту, обсягу та оформлення. Якщо зауважень немає, один з викладачів робить відповідну позначку на бланку (див. файл «Супровідна документація) про допуск дипломної роботи до захисту в Державній комісії.

Якщо в роботі будуть виявлені певні недоліки, їх необхідно усунути і подати диплом на розгляд повторно.

У разі наявності суттєвих невідповідностей роботи встановленим вимогам, кафедра може прийняти рішення про неможливість допуску такої дипломної роботи до захисту в Державній комісії.

Без допуску випускаючої кафедри дипломна робота до захисту не допускається.

 

13. ЗОВНІШНЄ РЕЦЕНЗУВАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Після одержання допуску до захисту студент отримує на випускаючій кафедрі направлення на зовнішнє рецензування.

Зовнішній рецензент – провідний спеціаліст галузі або науковець – ретельно ознайомлюється з дипломною роботою та складає рецензію.

У рецензії на дипломну роботу мають бути відображені такі питання:

- актуальність теми дослідження;

- повнота розробки теми;

- достовірність матеріалів, які використовувалися;

- застосування сучасних методів обробки інформації;

- позитивні якості та основні недоліки роботи з посиланнями на текст дипломної роботи;

- самостійність здобутків студента щодо висновків, рекомендацій, способів вирішення проблеми;

- наявність елементів новизни у пропозиціях;

- практична цінність роботи та реальність реалізації пропозицій.

В кінці рецензії має бути остаточний висновок щодо кваліфікації студента, його здатності до самостійної роботи за спеціальністю. Рецензію бажано віддрукувати на бланку установи, де працює рецензент. У рецензії слід зазначити ПІБ рецензента, наукове звання, вчений ступінь, місце роботи, посаду. Особистий підпис рецензента завіряється печаткою за місцем роботи та підтверджується підписом працівника кадрової служби.

Рекомендований обсяг рецензії 1-2 сторінки.

Зразок рецензії подано у додатку 12.

Внесення змін до дипломної роботи після отримання рецензії не допускається.

 

14. ПОРЯДОК ПІДШИВАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Після одержання відгуку наукового керівника студент готує інформаційну карту та анотацію на дипломну роботу (див. файл «Супровідна документація), потім її зброшуровує.

Супровідні документи підшиваються до дипломної роботи у такому порядку:

- титульний аркуш;

- завдання на дипломну роботу;

- інформаційна карта + анотація;

- висновок керівника + висновок кафедри.

Далі робота підшивається у порядку, який зазначено у 9 розділі цих вказівок.

Зброшурована у твердій палітурці дипломна робота подається студентом завідувачу випускаючої кафедри, який приймає остаточне рішення щодо її допуску до захисту в Державній комісії, про що робить відповідну позначку на бланку (див. файл «Супровідна документація).

 

15. ПІДГОТОВКА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ

 

При наявності листа-замовлення з підприємства (див. розділ 6), студент має отримати також відгук на дипломну роботу від підприємства-замовника.

До захисту роботит у ДЕК студент готує стислу доповідь, в якій слід коротко викласти основні результати дослідження. Регламент доповіді 8-12 хвилин. На підкріплення доповіді розробляють наочні роздаткові матеріали для кожного члена комісії (4-6 сторінок з найважливішими рисунками та таблицями, які оформлюються у вигляді плакатів або друкуються на принтері; за бажанням додаються слайди, фотографії, макети, рекламні проспекти тощо; обовязково даний пакет матеріалів має містити титульну сторінку, на якій вказується тема роботи, прізвище і ініціали студента та наукового керівника).

Перед захистом доцільно ретельно прочитати зовнішню рецензію, особливу увагу звернути на висловлені рецензентом зауваження і підготувати аргументовані відповіді.

Захист дипломної роботи є відкритим, за бажанням студент може запросити на захист своїх рідних та близьких.

 

16. ЗАХИСТ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

На відкритому захисті дипломної роботи один із членів комісії представляє роботу випускника, оголошує перелік документів, які її супроводжують та надає слово студенту для доповіді.

Студент стисло у межах 10 хвилин викладає сутність дослідження та його основні результати. Після доповіді члени комісії, як правило, ставлять декілька запитань. Відповіді слід давати коротко, змістовно, мотивовано.

Результати захисту оцінюються за такими критеріями:

- рівень наукової розробки проблеми;

- якість економічних розрахунків;

- рівень обґрунтованості пропозицій та доцільність їх практичного впровадження;

- структура і логіка доповіді;

- якість наочного матеріалу;

- повнота відповіді на питання членів комісії;

- здатність формулювати та відстоювати власну думку з питань, які стосуються проблеми дипломного дослідження.

Процедура захисту протоколюється секретарем комісії.

Результати захисту оцінюються за чотирибальною системою і оголошуються. Оцінка фіксується у протоколі, відомості та у заліковій книжці студента.

 


Додаток

 
 

 


Рис.1.5. Система управління рекламною діяльністю

 

Таблиця 2.4

Аналіз кадрового складу готельного комплексу «Турист»

у 200_-200_ роках

Категорії працівників 200_рік, чол. 200_ рік, чол. Абс. відх. (+;-), чол. Темп росту, % 200_ рік, чол. Абс. відх. (+;-), чол. Темп росту, %
1. Аміні-стративно-управ-лінський персонал     -1 92,3      
2. Службовий персонал     -3 95,5     101,5
3. Технічний персонал     -3 99,0   -7 97,7
4. Всього праців-ників     -7 98,2   -6 98,4

 

 

n

І = Σ KiBi (3.2)

i=1

 

де Ki – вага критерію;

Bi – бальна оцінка іміджу за критерієм;

i – номер критерію для оцінювання іміджу, i=1, n;

n – кількість критеріїв.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 186 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.04 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав